Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tudnátok ajánlani a...

Miért tudnátok ajánlani a Westie kutyát? Nagy lesz a szőre? Hogy kell gondozni? Mi a jó/rossz tulajdonságai?

Figyelt kérdés

2012. jan. 10. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A szőrükkel nincs sok gond, te is ha belejössz simán le tudod vágni nekik, így nem kell kutyakozmetikushoz járni. Viszont kotorékeb, azaz ha erdőbe mész vele elmegy és egy egérrel tér vissza. Ezért nagyon meg kell neki tanítani a visszahívást. Nem valami élelmes, ezért nem kell sok pénzt költeni, a kajájára
2012. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A westie szőre megnő, de nem olyan hosszúra, mint pl. a pulié, hanem kicsit bozontosra, kb ilyenre [link] . Trimmelni szokták, meg nyírni is, sajnos az a westiknél a "divat", hogy a hasán, ahol koszolódik a szőr, hosszúra hagyják, a hátán meg, ahol melegítenie kéne, lenyírják... legalábbis a kiállítási kutyáknak, mindenki úgy nyíratja a magáét, ahogy akarja.

Elég önfejű, makacs kiskutyák, lévén terrierek. Nem könnyű velük bánni, de nem is akkora kihívás, mint pl. egy Jack Russell terrierrel, szóval amolyan "soft core" terriernek számítanak. :) Csahosak, rossz nevelés mellett méregzsákok tudnak lenni. Ha viszont jól kezelik őket, okos, értelmes, tanulékony kutyák.

Gondozni úgy kell, mint bármely más kutyát. Elsősorban lakásba való, de szerintem nem túl kurtára nyírott szőrrel akár udvaron is elvan jól szigetelt kutyaházban (de akkor nem sokáig lesz fehér).

Sajnos elég gyakori náluk a táplálékallergia (a fehér színű kutyák mindig veszélyeztetettek), sőt a süketség is. Ezért érdemes jó tenyésztőtől venni kölyköt, ahol a szülők szűrtek az örökletes betegségekre.

2012. jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a hátán nem nyírják, hanem trimmelik, megmarad az aljszőr, ami megfelelően védi a kutyát.
2012. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmiért .. vagy akarsz kutyát vagy nem, ajánlgatni nem fogja senki ha te bizonytalan vagy.

Egyébként meg kozmetikushoz kell hordani, akkor nem lesz nagy a szőre.

2012. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég sok a westie-k között a táplálékallergiás, mint ahogy írták már előttem és ez tényleg nem csak elvétve előforduló probléma. Az én westiem is csirke allergiás. Olvasgass westie-s fórumokat és rájössz, hogy kb. minden harmadik westie valami hasonló problémával küzd. A szőrét gondozni kell, ami azt jelenti, hogy rendszeresen el kell vinni kutyakozmetikushoz, aki szőrminőségtől függően trimmelni vagy nyírni fogja. Terrier lévén irtó makacs kutyák. A westie előtt nekem volt már német juhászom és szettereim, de a tanításukba összesen nem kellett annyi energiát beleölnöm mint a westie-ébe, ennek ellenére még mindig nem 100%-os a behívhatósága, pedig már mindent elkövettem. Nagyon aranyos, cuki, szeretnivaló kutyák, én is szeretem az enyémet, mégis azt mondom, hogy soha többet terriert. Még egyszer nem vennék westiet az tuti.
2012. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég sok lesz köztük cukorbeteg.Itt nálunk állatorvosi rendelőbe többet is hordanak, szinte minden cukorbeteg kutya itt westi.
2019. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!