Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e baja a kutyának ha...

Lehet-e baja a kutyának ha macskatáppal etetik?

Figyelt kérdés
van egy kutyánk, anyám rendszeresen azzal a macskatáppal eteti amit a macskáknak ad. (nem tudok márkát valami kimérős olcsó gondolom) én már elmagyaráztam neki párszor hogy az azért macskatáp hogy azoknak adja, meg csak feleslegesen veszi így meg a sokat, de hajthatatlan. végülis már beletörődtem, mert úgysem fog változtatni ezen, de lehet ettől valami baja hosszú távon a kutyának? már jónéhány éve így megy, (de kap mellette mást is, kajamaradékot)
2009. máj. 27. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nekem azt mondták hogy igen, van benne valami adalékanyag ami nem tesz jót a kutyának ...de nem emlékszem mi volt az :(
2009. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hosszú távon lehet baja, fordítva meg a macskának lehet baja(vagyis ha mindkettő kutyatápot kapna), de macskának kevesebb idő is elég, ugyanis a mcskatápban van taurin, mert a macskáknak szükségük van rá, de a kutyáknak nincs.

Kimérős táp magában nem biztos, hogy jót tesz neki, még ha kutyatáp is( 4% hús, marhavér, gabona és ízesítőszerek: ebből állnak a legolcsóbb tápok)

2009. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Túl sok benne a fehérje,a vesét tönkre teheti.
2009. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sokkal nagyobb a fehérje tartalma, mint amire a kutyáknak szüksége van. Ebből kialakulhatnak évek alatt betegségek (tönkreteszi a máját és a veséjét, fehérjeérzékenység alakulhat ki), mint ahogy abból is, hogy amire viszont szüksége lenne, az meg nincs meg a macskakajában. Szóval éveken keresztül szerintem 100%-osan megbetegíti a kutyát.
2009. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak egyszer eszik belőle,akkor nem lehet baja tőle.:)
2009. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak az emberek hülyesége.....

Miért lenne baja??!!!Ugyanolyan kaja,mint a másik csak kisebb szemű....

Nah,mindegy.

A mai világban már minden káros mindenre...Az is ha levegőt veszel.

2009. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előzőnek: nem ugyanolyan! a macskáknak más arányban van szükségük a tápanyagokra mondjuk ez nek akkora eltérés, szal azzal nem is lenne baj, hanem a macskáknak taurinra van szükségük a kutyáknak meg nem!

egyiknek sem jó, ha pl az kap a táppal valamit akinek nem kellene, amelyiküknek meg kéne, annak hiányzik a kajájából...

2009. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez baromság.

Direkt megnéztem egyszer az olcsóbb kaják összetételét, és szinte tök ugyanaz volt a két fajtáé, egyedül a kaja mérete volt más. Ha Pedigree-ről meg Whiskasról van szó, ott biztos raknak bele valami extrát, hogy járhasson a szájuk, de a Morzsi meg a Molly teszem azt tökre ugyanaz, és a kérdező szerint is olcsót kapnak, szóval szerintem nem lesz baja a kutyának. Meg aztán ezek szerint nem egy túltenyésztett ölebről van szó, a keverékek meg sokkal ellenállóbbak.

2010. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!