Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy cukorbeteg kutyus mennyire...

Egy cukorbeteg kutyus mennyire tér el a normál életű kutyusoktól? Mit csinálhat, mit nem? Mit ehet, mit nem?

Figyelt kérdés
Gondolkodok egy kutyus örökbefogadáson, de azt mondták, hogy cukorbeteg a lelkem. Igazándiból embernél is csak annyit tudok, hogy az inzulint kell pótolni meg spéci kajákat fogyaszthat, de nekem tudom kutyánál ez, hogy nyilvánul meg??
2012. jan. 28. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

itt vannak jó dolgok:

[link]


[link]


fórum:

[link]

2012. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szervezetet, ahol jelenleg van, hogy milyen kezelést igényel a kutya, és mik várhatók a későbbiekben. Ahogy embereknél, a kutyáknál is vannak fokozatai a cukorbetegségnek, lehet, hogy csak speciális tápot igényel, de lehet, hogy inzulinozni kell, nem mindegy.
2012. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Körülbelül olyan szinten kell ezzel a problémával foglalkozni, mint az emberek esetében. Az állatorvos fogja megmondani, hogy mivel kell kezelni, mit és mikor és mennyit ehet és ezeket az instrukciókat a lehető legpontosabban be kell tartani.


Nagyon jó lenne, ha ennek ellenére be tudnád vállalni, mert a beteg kutyáknak sajnos szinte semmi esélyük gazdira találni, holott nekik van rá a legnagyobb szükségük.

2012. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém mindent ugyan ugy csinált mint előtte,játék,séták.....A mozgásra oda kell figyelni,mert azzal is csökken a cukorszintje,én rendszeresen mézzel vagy szőlőcukorral járkáltam.De talán csak kétszer fordult elő,hogy rosszul lett emiatt,de jobb félni mint megijedni :)Az enyém evett speciális tápot és főzőcskéltem is neki.A cukorbetegeknek való táp az nagyon kényelmes,mert csak kiöntöd neki az előirt mennyiséget,a főzésnél oda kell figyelni a szénhidrátokra.Nem mindegy,hogy mennyit kap,mert rögtön felugrik a cukorszintje.Rendszeresen jártunk vérvételre ez elején naponta,de ez rád nem vonatkozik,mert már beállították neki.De azért időnként érdemes megnézetni.Én a doki mellett naponta kétszer ellenőriztem neki,a gyógyszertárban kapható tesztcsíkkal,ez a vizeletben ürülő cukort nézi.Igaz nem lehet pontosan megmondani belőle,de egy támpontot azért ad .Mondjuk én egy kicsit túlaggódtam a dolgokat,de ehhez az is hozzájárult,hogy az elején nagyon sokszor volt rosszul hol túl magas volt meg túl alacsony.

Szerintem mindent elmondanak neked, kapsz hozzá használati utasítást :)

2012. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen-igen gondolom elmondanak, csak szerettem volna először megérdeklődni mivel is jár ez, de ha van rá spéci táp akkor az remek, mivel nagyon főzicskélni még magamnak sem igazán szoktam, mivel egyedül élek és nem látom értelmét, meg igazán időm sincs rá, hogy most hosszan a konyhában ácsorogjak.

Azt hiszem elmegyek és megnézem őt, mivel kinézetre szerettem bele, meglátjuk milyen a viselkedése és mennyire ajánlják lakásba és persze cica mellé, de úgy olvastam, hogy macskakompatibilis. Remélem összejön a dolog. Köszönöm a válaszokat :).

2012. jan. 28. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!