Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz később baj, hogy...

Nem lesz később baj, hogy ezekben a hidegekben a házban van a bernáthegyink?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnáljuk, bár van háza, de szépen el van idebenn is, úgy hogy már napok óta csak sétálni meg wc-zni megy ki, engedjük ki.

Nem lesz ebből később vmi negatívum, nem fog majd kinn megfázni, ha újra kinn fog aludni meg élni?

Vagy nem lenne szabad behozni? Vagy a bunda így is, úgy is védi majd ha kimegy... Szeretem és nagyon sajnálnám, ha ebben a nagy hidegben nem lehetne velünk a meleg nappaliban, de ártani sem szeretnék neki!


2012. febr. 6. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A bunda nem a lakásban fog megfelelő vastagságúra nőni. Bent nem növeszt megfelelő aljszőrzetet, mert nincs rá szüksége.

A bernáthegyinek ez az idő szinte tavasznak számít. De csak akkor, ha valóban kint él. Persze, lehet beengedni, hogy együtt lehessen a családdal egy ideig, de folyamatosan nem a benti életre való.

2012. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jajj, moszkvait akartam írni, mert hát az van nekünk...

Csak úgy gondoltam, h erre a pár napra, max hétre lesz a házban, most is itt horkol mellettem... :)

Akkor ezzel most ártunk neki? Párom nagyon félti. :(

2012. febr. 6. 22:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, gondolom mikor újra ki kerül addigra a mínuszoknak vége, így ha nem is lesz olyan vastag a bundája, észre se veszi. Amúgy ők jól bírják ezt az időt, ha van egy megfelelő háza, akkor igazából nem igényli a benti létet. Még jól is érzik ilyenkor magukat, nekik ez a természetes. Persze, ha együtt lehet a családdal akkor az neki pozitív élmény. Ha nem bánjátok akkor nyugodtan bent lehet, csak ne hagyjátok ellustulni. Vigyétek ki sétálni, labdázni...
2012. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha jól értem csak a hideg miatt van most bent a kutya. Az a lényeg, hogy ne hirtelen költöztessétek ki újra a kertbe hanem amikor már nincsenek ilyen kemény fagyok. Pár hét és úgyis vége a télnek.
2012. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Vagy mostantól lehet akár bejárós kutya is - szerintem jobban örülne neki. :)
2012. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát, láthatóan élvezi, hogy melegen lehet és, hogy velünk van egész nap, úgy rohan be, ha megyünk ki érte. :D Nagyon aranyos, hálás, hogy melegedhet, de azért ő elég nagy egy házba és hát hosszúak a szőrszálai, hatalmasakat és büdöseket pukizik és horkol, de őrületesen... :) Persze mi ezzel együtt is imádjuk őt! Eredetileg ő az előszobában szokott lakni, ha mondjuk Frontline-ozás után eleredt az eső vagy ilyesmi, de sajnos nálunk az előszoba nem fűtött és lapos tetős, ezért most ott is fagy... Így került egyel beljebb. :) De úgy nézem már bent is ragad.

Kitenni nem egyszerre gondoltam, hanem majd csak folyamatosan, ahogy tanácsoltátok. Akkor ezek szerint ártani nem ártunk, ez a lényeg! :)

2012. febr. 6. 22:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem ártotok. Csak egy igen strapabíró fajtából szépen szobakutyát csináltok. Sokkal kevesebbet mozog, hogy csak sétálni, és piszkolni viszitek ki. Sokkal kevesebb inger éri bent a lakásban.

Ha nyáron sem akar majd kint lenni, ne csodálkozzatok.Magatokhoz láncoljátok .

2012. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Moszkvait teljesen felesleges bent tartani, hiszen a hideg orosz éghajlatra tenyésztették. Nem mellesleg ezzel megzavarhatjátok a vedlési menetét. Hidd el, jól érzi magát odakint. Német dog és egyéb rövidszőrű fajtáknál persze már más a helyzet, de moszkvait, bernáthegyit, szánhúzókat, egyebeket nyugodtan kint lehet tartani. Persze nem gond, ha néha ezzel kedveskedtek neki, vagy így többet lehettek együtt, de ne legyen rendszeres. Nyugi, ezek a fajták imádnak a hóban hemperegni, nem lesz gond.
2012. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hmmm, ebben is lehet vmi... Én nem szeretném ám nagyon, hogy bent legyen, igaz sajnálom, de tudom, hogy azért ők Oroszországban nagyon is jól bírták a mostani klímát. De annyira hízelgő és ragaszkodó... Mindig bújik, el sem hinné akit épp megmorog vagy megugat a kapunál!

Nem tudok ebben okosan dönteni, párom meg lehet csak jól kihasználja, ezt, meg, h nem vagyok ez ügyben eléggé következetes és így került ő be a házba... Aztán most nem győzök takarítani sem. :)

2012. febr. 6. 22:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Berni pásztoraim vannak, szívesen vannak idebent a lakásban, pedig nagyok is, bundájuk is van. Én úgy csinálom, hogy napközben 2 órát kint vannak, utána 2-őt bent melegednek. Vacsora után már nem mennek ki, durmolnak reggelig. Köszönik jól vannak.

Vigyázni kell most ezzel a hirtelen jött hideggel, attól sem keményebb, sem erősebb szervezetű nem lesz a kutya, hogy egész nap a mínuszokban hagyjuk. A nagy bundás fajták ha nem is fagynak meg, de jó kis ízületi gyulladást összeszedhetnek, ami miatt aztán a hátralévő életükben fájnak majd a lábaik.

A vadak közül is sok elpusztul ebben a hidegben.

2012. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!