Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nyerne harcba Rottweile...

Melyik nyerne harcba Rottweiler vagy a Stafford?

Figyelt kérdés
(csak a haverok miatt kérdem)

2012. febr. 6. 23:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
szerintem a roti
2012. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kössz a választ szerintem is.1.A Rottweilernek van a világan a legnagyobb harapása 150kg/cm/2-vel 2. a németjuhászé 100kg/cm/2. utána lévőkét nem tom, csak érdekeség kép irtam ki.
2012. febr. 6. 23:34
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem! Nem a harapáson múlik. A rottweiler sokkal lomhább, mint a stafford. A staffordshire terrier a pitbull "édestestvére" amit ugye kimondottan harcra tenyésztettek, tehát erősebb, gyorsabb, ügyesebb, kitartóbb ha harcra kerül sor a stafford nem adná fel addig amíg az egyikük el nem pusztul.
2012. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudod a Pittbul egy elég harci kutya a saját méretében de egy nagyobb tömeggel rendelkező kutya leborítja ugyanúgy mint a staffit.Akkor lenne esélyük ha ugyanaz lenne a súlyuk de igy nem esélyesebb.
2012. febr. 6. 23:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ezekben a kérdésekben mindig csak a fizikummal foglalkoztok...

pedig ez a dolog elsősorban FEJBEN dől el!

az a kutya győzne, amelyik jobban akar győzni, és ehhez megvannak a fizikai képességei.

egy konkrét esetnél nem csak az számít, hogy a "brit tudósok szerint" mekkora az adott fajta harapóereje, hanem még rengeteg más dolog is...

felkészültség, kondíció, egészségügyi állapot, állóképesség, izomerő, gyorsaság, fordulékonyság, harci rutin, intelligencia (mennyire taktikázik), mentális kitartás, fájdalomtűrés, stb...

a harapóerő csak egy dolog (mellesleg a mérése szerintem totál fiktív hülyeség), tök mindegy, hogy adott fajtán belül milyen eredményeket hoztak ezek a mérések, mikor egyes egyedeknek tök más lehet a harapóerejük.

2012. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 compactegon ***** válasza:
54%
ismertem pár embert, aki mindkettőt tartott. hatalmi harcok közben szinte mindig a staff győzedelmeskedett. nem lehet összehasonlítani, az egyik kutya vérében még buzog a gladiátorok vére, a másik pedig igazából pásztor és őrzőkutya.
2012. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az igazi német vérvonalú rottweilerrel szemben a staffnak, de még a pittnek sincs fikarcnyi esélye se. Jóval nagyobb a roti mind testtömeg és mind izomtömegben. Lehet lomhább valamivel de ez neki nem hátrány ,mert bivalyerős.És a harapási is jóval erősebb szval.. De ezt értem a fajtatiszta rotikra nem pedig a kevert, hosszúorrú, vékonyka egyedekre amiket sajnos rottweillerként állítanak be sok helyen. És egyforma edzettség ,felkészültség mellett. A staffot meg a pitet csak a rajongóik istenítik elvakultan, tény kitartó és szép kutyák ,becsületreméltó erővel, de egy nagyobb súlycsoportban lévő kutyával szemben nincs esélye. Csak vegyük a boxot, ott is súlycsoportok vannak ,nem véletlen.Bocsi,hogy ilyen hosszú lett :)
2012. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A box-os hasonlat miatt: a wrestlingben viszont nem mondhatnám, hogy vannak súlycsoportok, kb azonos felkészülés mellett, különböző súlyú emberek közt is az győz aki kitartóbb, jobban tűri a fájdalmat és jobb a taktikája. Kutyáknál is így van. Minden az adott két kutyától függne, szerintem egy gyorsabb, kitartóbb kutyának több esélye lehet, mint egy nagyobb, de sokkal lomhábbnak. Hisz mire elkapná, már odébb is ment, mire hárítana, már el is kapta... de a fizikai tulajdonságoknál sokkal fontosabb, hogy mennyire eszes.
2012. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mindkét kutya kitartó, bátor, és nagyon jól bírja a fájdalmat ,és agyi kapacitásuk monjuk egyenlő ,bár egy kicsit a roti felé billen ,nemhiába használják már rendőrutyaként. Roti előnye: nagy, erős harapás,testi erő.Pit előnye: gyors. Veszünk két embert pl, mert talán így a legjobb szemléltetni. Egyik 60 kilós csupa izom ,szálkás, gyors. A másik 120 kilós,tiszta izom, amihez bizony nem kis ütés,és erő társul és ugyanúgy kitartás. Persze lomhább. De nemhiszem, hogy a 60 kilós emberkére tennék fel a pénzüket az tuti.A testsúly, nagyon sokat számít és lehet a pit relative erősebb, mivel kétszer akkora erőt kell kifejteni a rotival szemben a súly miatt ,harcban a roti győzne. Ha viszont egyforma súlycsoport lenne, akkor télleg egyedfüggő lenne.... Nem lehetne eldönteni melyik győzne.
2012. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De ez csak az én véleményem. Amit észérvekkel alá lehet támasztani. Mind a két kutya tetszik, és lehet mindkettő lesz az udvaromban :) De a roti szerintem télleg felülmúlhatatlan. Amivel szemben nem lenne esélye az a kangal ,meg talán a kau.
2012. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!