Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nyerne harcba Rottweile...

Melyik nyerne harcba Rottweiler vagy a Stafford?

Figyelt kérdés
(csak a haverok miatt kérdem)

2012. febr. 6. 23:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

zekben a kérdésekben mindig csak a fizikummal foglalkoztok...

pedig ez a dolog elsősorban FEJBEN dől el!

az a kutya győzne, amelyik jobban akar győzni, és ehhez megvannak a fizikai képességei.

egy konkrét esetnél nem csak az számít, hogy a "brit tudósok szerint" mekkora az adott fajta harapóereje, hanem még rengeteg más dolog is...

felkészültség, kondíció, egészségügyi állapot, állóképesség, izomerő, gyorsaság, fordulékonyság, harci rutin, intelligencia (mennyire taktikázik), mentális kitartás, fájdalomtűrés, stb...

a harapóerő csak egy dolog (mellesleg a mérése szerintem totál fiktív hülyeség), tök mindegy, hogy adott fajtán belül milyen eredményeket hoztak ezek a mérések, mikor egyes egyedeknek tök más lehet a harapóerejük.


Kössz a kommentedet: de szerintem a staffinak meg a pittnek se lenne esélye a tenyésztő adott egy lapot a sulyról magaságról meg minden...ról és a roti erősen felülmúlja a staffit meg a pittet.De már csak azt nem tudom hogy lesz meg a húgom csivavájával.:P Ugyhogy lehet ugrott a kutya azért köszi a kommentet én a Roti mellet szavazok amit mondott a tenyésztő.Ha kivány csiak vagytok mit mondott a kutyákról akk kommenteljetek és leirom.

2012. febr. 7. 23:15
 12/17 compactegon ***** válasza:

mint már előttem is leírták, nem ez számít.kapásból ott indul, hogy régen a"jó" ring kutyák nem toroknak mentek, mint a többi kutya tenné. lábat, hastájékot, és olyan helyeket céloztak meg, amire a másik kutya nem számított, lévén NEM erre lett tenyésztve.

Roti: nagy harapóerő (már ha el tudja kapni), bátorság, nagyobb tömeg, ami igazából csak hártány, hisz jóval lassabb a kutya.

Pit: fognak (nem engedi el, ha jó helyen megfogta, aztán nesze neked nagyobb súly...), taktikásan harcoltak, gyors, sokkal kitartóbb és jóval magasabb a fájdalomküszöbe.

ha tutira akarsz menni, akkor végeztess valószínűség számítást átlag adatok alapján egy matematikussal :P

2012. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem kutyás, de valamelyik ismeretterjesztő adón (natgeo/discovery/spektrum) szokott menni/ment 2hasonló sorozat is: az egyikben a különböző emberi harcosokat hasonlítják össze, akik a való életben vagy találkozhattak vagy inkább nem (pl ókori római lándzsás vs szamuráj...) a másikban meg állatviadalt szimulálnak olyan állatokkal amik kihaltak vagy szintén soha nem találkoztak a való életben, de azért felvetik a kérdést, hogy mi lett volna ha...

Érdemes megnézni 1-2részt valamelyikből, érdekes végkimenetelek szoktak lenni.

2012. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

enyém a beidézett válasz. írtam privit is.


egyébként az utóbbi két válaszhoz hozzátenném, hogy még két adott kutya (ember, állat, stb) harca is más és más végkimenetelű lehet. lehet, hogy első körben az egyik győz, aztán visszavágóban a másik. tizedmásodperceken, millimétereken múlhat a győzelem, és egy revans esetében pedig ott van a tanulás képessége is, hisz egyszer már látták mit tud a másik...

2012. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A pitnél erős szelekció folyt a gameness nevű tulajdonságra. Azaz a kutya ne adja fel még vert helyzetben sem, hisz amíg él, addig van esély arra hogy megfordítsa a meccset.


A rotinál ez a szelekció nincs meg. A roti adott esetben jóval hajlamosabb feladni a harcot. Mert amíg ő áll jobban, minden kutya menni fog. Még egy vizsla is. A kérdés a vert helyzetben van.


Ez ha emberi hasonlatot hozunk olyan, mintha a nagydarab a kis vékonyat leütné háromszor, négyszer, a kis vékony mindig felpattan és jön tovább.


A nagydarab meg meg fog törni pszichikailag, hogy bármit is csinál, ez a kicsi csak jön. És előbb-utóbb elmegy...


És vegyük még ide hogy a kicsi gyakorlott, képzett harcos és elég kegyetlen ahhoz hogy szemet, torkot, térdeket, ágyékot, gerincet, sebezhető pontokat támadjon...

2012. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
hát én tényleg tudok segiteni mert a pitem 1 hete verekedett össze a szomszédom rotweilrével és a stafford is olyan mint a pit bull --neki ment a rotyónak a pitem a rotyó --azt hittem megöli ösze visza tépte mindig a pit volt alul -de 10 perc verekedés után a pitem uj eröre kapott csunyán hejben hagyta a 35 kilos pitbull a 65 kilós rotyót-- mostmár tudom hogy a pitbull -nak nincs ellenfele.
2013. nov. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kerdezo mi a **** nak kerdezed ha ennyire biztos vagy az idiota alitasodnak????

Mert nagyon hulyeseg az hogy a rottweiler az erosebb !!😤😩😩

Melyiknek van sokkal nagyobb fajdalom turo kepeseege?? = staff

Melyiknek van nagyobb feje??? = staff

Melyik gyorsabb ??? = staff

Melyiknek van a legerosebb harapasa ??? = kb ugyan olyan

Melyiket nevelik es tenyesztik HARCRA ????= STAFF

persze van meg egy csomo de most nem fogom ezeket leirni tehat amiket most irtam ezekkel mar joval erosebb !!


Fhuuuu.... 😩😩😩😩😩😩😩😤

2018. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!