Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk sokat nyalogatja a...

A kutyánk sokat nyalogatja a mancsát. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Nem a tápra allergiás, és nincs is semmi a mancsában.

2012. febr. 8. 12:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyusomnak is volt már ilyen problémája. Ő is kinyalogatta a mancsát ami elfertőzödött. A doki semmi konkrétat nem tud mondani, hogy mitől lehet. Én azt csináltam, hogy naponta 3x betadinos vízzel kifertőtlenítettem, aztán bekentem neki neogranormonnal (lehetőleg úgy, hogy ne nyalja le) és attól elmúlt neki. Mondjuk a szőrt azt le kell óvatosan borotválni a sebnél. Pár nap alatt rendbejött. Azóta nem csinált ilyet. Néha szokta még nyalogatni a mancsát, de olyankor rászólok. Próbáld meg neki lekezelni, mert lehet, hogy annyira kinyalogatta, hogy elfertőzödött. Mint az enyémnek. Milyen fajta kutya egyébként?

2012. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Szia!


Neki nincs seb a mancsán, semmi látható jele nincs hogy miért teszi. Egy 1 éves hím westie. Csak lefekszik és elkezdi nyalogatni míg olyan vérvörös nem lesz, hogy rá se tud állni... olyankor csak fekszik .

2012. febr. 8. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!