Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának milyen fajtát...

Első kutyának milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Panelban lakok, de rengeteg időm lenne foglalkozni vele. Sajnos még nem volt kutyám, szóval valami könnyen tanítható és kezelhető kutyust szeretnék. Kicsi vagy közepes termetűt, ami maximum a térdemig érne. :)) Bullterrieren gondolkoztam, de nincsenek tapasztalataim, szóval adhatnátok pár tanácsot. Előre is köszönöm. :)

16/L


2012. febr. 13. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
shar-peit javaslom,én imádom az enyémet
2012. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bullterriert a leírtak alapján nem ajánlanám. Inkább valami társasági kutyát, vagy esetleg egy "előnevelt" bull típusú kutyát(menhelyről, állatvédőktől) ha kinézetre ez tetszik.

Ők a kifejezett társasági kutyák:

[link]

2012. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Medveölő
2012. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Valamelyik bichon-t vagy a törpe uszkárt ajánlom. Okosak, könnyen taníthatók, és pont szobakutyáknak valók. :) Bár ha bullterrieren gondolkodtál, akkor nem biztos, hogy tetszenek ezek a kutyák. Meg kellő tapasztalat is kell hozzá, nem javaslom első kutyának.
2012. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
0%
Olyant válassz ami még chuck norristól sem fél. Bull terrier pl
2012. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Közép uszkár.
2012. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Francia bulldog! :)
2012. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok időd lenne foglalkozni vele, akkor gyakorlatilag bármilyen fajta jó. Nekem a mudi a kedvencem, mert egygazdás, nem domináns, aktív, ha kell, de ha le van mozgatva reggel-este, akkor panelban is elvan, több órát szunyókál. Többeket ismerek, akik ott tartják. A szőréről lepereg a kosz, fésülésen kívül semmit nem kell csinálni vele (legjobb furminátorral egy-két hetente, akkor alig lesz szőr a lakásban). Más állattal könnyen összeszoktatható, mert nincsenek olyan gyilkos ösztöneik, mint a terriereknek. A pulinál és a puminál kevésbé ugatós, ha elejétől fogva tiltod neki a felesleges csaholást, szinte hangját se hallani. Nekünk kettő van, imádom őket, értelmesek, engedelmesek, és szerintem gyönyörű fajta! Mint egy kis farkas, hullámos-csigás szőrrel. Én azokat a fajtákat szeretem, amiknek nem takarja szőr a pofiját. Kutyás sportokban nagyon eredményesek, de nem olyan hiperaktívak, mint a border collie-k, könnyebb velük együtt élni. Törzskönyvvel is nagyon olcsó fajta (sajnos).

Mutatok pár szép mudit:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ők a Gulakuti kennelben vannak, de máshol is vannak nagyon szép kutyák.

2012. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

bichonok nagyon jók első kutyának, nekem is bichon az első kutyám és még mindig itt van velem :) (szerdán lesz 10 éves )

könnyű velük foglalkozni, bár évente kétszer kozmetikába kell vinni őket, hetente ki kell őket fésülni ,de ettől függetlenűl nagyon okos és helyes kiskutyák, szeretik az embereket,más kutyákat..

2012. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, bár biztosan rövidszőrü kutyust szeretnék, a bundásabbakkal nemigazán tudok azonosulni. :)
2012. febr. 13. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!