Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kisebb adománygyűjté...

Szeretnék kisebb adománygyűjtést szervezni az ismerőseim között, állatmenhelyek számára. Szerintetek melyek azok pesti, Pest környéki menhelyek, amelyek a leginkább rászorulnak a seegítségre? Illetve, hogyan tudnám ezt kideríteni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 00:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az, amit linkeltél a Herczig-féle hely. Azt azért tudni kell, hogy ő gyepmesteri (sintér) feladatot lát el rengeteg településen. Én nem szimpatizálok vele túlságosan.


Gyömrőn viszont nem csak ő van, hanem egy rendes menhely is, akik nagyon szépen gondoskodnak a kutyáikról. Róluk sajnos kevés szó esik, pedig megérdemelnék a figyelmet.

2012. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Itt nem az embereket kell nézni szerintem, hanem a kutyákat. Vagy nem ez a cél? A cél nem az ott élő állatok életminőségének javítása? 300 kutya volt tavaly, közöttük elég sok idős is, évek óta bent vannak. A gyepmesteri telepeken nincs ennyi kutya és az időseket altatják először. Nagyon rossz hely ez tény, éppen ezért írtam.
2012. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Elolvastam a linkelt íráshoz tartozó kommenteket is, elég vegyesek. Egy önkéntes is véleményt nyilvánít, tapasztalataira alapozva.
2012. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az embereket ez esetben pont lesz*rom, a lényeg, hogy hol szorulnak rá az állatok leginkább. Ami viszont még fontos tényező, az az, hogy hol jut el a segély tényleg a rászoruló állatkáknak.

De ha nem pénzt, hanem hétköznapi, hasznos, nem igazán értékes dolgokat visz valaki, az szinte biztos, hogy jó helyre jut, igaz?

2012. febr. 19. 11:52
 15/17 anonim ***** válasza:

Az önkéntes kommentje:


"A Gyömrői Menhely immár 1 éve része az életemnek, ha tehetem minden héten kimegyek a kutyákhoz és segítek ahol tudok. Mert nem beszélni, negatív véleményt formálni kell, hanem segíteni. Mielőtt bármit is mondanál a Gyömrői menhelyről, menj és nézz meg más menhelyeket, mert lehet hogy azok a menhelyek amelyek agyon vannak reklámozva (Rex..) azok kultúráltabbak, de ne felejtsd el, hogy sokkal több pénzből tudnak gazdálkodni, sokkal több adományt kapnak. Gyömrő sajnos a mai napig nem kapta meg a felajánlott 1%-ot, ráadásul egy felháborító rendeletnek köszönhetően nem is költhetik akármire ezt a pénzt, szigorúan meg van határozva, hogy mire fordíthatják ezt az adományt. (pl. internetre igen, de kajára, kerítéshálóra nem!!!!) Nézz utána, ha gondolod. Úgyhogy könnyű ítélkezni és első látás alapján véleményt formálni, de ahhoz, hogy minden tökéletes legyen egy menhelyen, nagyon-nagyon sok pénzre és sok-sok ember segítségére van szükség!!

Én ahogy említettem, 1 éve járok ki a kutyákhoz, egyszerüen hozzám nőttek, imádom őket. Az első alkalommal szinte végigsírtam a kint létet, de nem azért mert "úristen milyen körülmények között élnek", hanem mert a közel 250 kutya egyszerre ugatott, s láttam a kis szemükben, hogy mindent megtennének, ha csak egy pillanatra is, de velük foglalkoznék; csak egy kis szeretetre vágynak!!

Az sem igaz, hogy vadak a kutyák, mert a közel 250 kutyából kb. 20 olyan kutyi van, akik nem túl barátságosak, és az is abból adódik, hogy rosszul bántak velük, bizalmatlanok és félnek. Őket is lehet szocializálni, mint ahogy ez folyamatosan meg is történik!! Jómagam is hozzásegítettem már pár kutyát ahhoz hogy gazdához kerüljön! Az elején féltek a kutyik, kivittem sétálni őket és szép lassan a legjobb és legszeretőbb társsá váltak, és ennek köszönhetően olyan "kisugárzásuk" lett, hogy gazdihoz kerültek.

Azzal sem értek egyet, hogy egy kutyának egy hónapig van esélye a gazdához kerülésre, utána vagy ott marad élete végéig, vagy elaltatják. A Gyömrői menhelyen NINCS altatás!!!!...kinek a tisztje, hogy döntsön életről és halálról?? Ebben is teljesen egyet értek Szilvivel!!

Valamint sok olyan eset volt, hogy egy kutyi már nagyon régóta a menhelyünk lakója volt és végül gazdához került, beteljesedett a kis élete, most boldog!

Két gondozó dolgozik kint a menhelyen, s amit tudnak megcsinálnak. A takarítást, etetést, itatást, kennelek javítását...stb! Van emellett jópár önkéntes is (én is) akik pedig idejüket és energiájukat nem sajnálva kimennek minden héten és segítenek az előbb felsoroltakban, plussz sétáltatják, szocializálják, szeretgetik a kutyákat! Ilyen emberekből kellene még több, s akkor a kutyik sorsa hamarabb válna jobbá!! Nem bírálni és rossz hírét kell kelteni egy helynek amely csak segíteni szeretne az árva kutyákon!

A kennelek állapota is sokkal-sokkal jobb már, az elmúlt hónapokban átépítésre kerültek a kennelek, hosszában vannak már, így minden kutyához oda lehet már férni, ezt ők is nagyon élvezik! :)

Egy kennelben 3-4 kutya van, ahol pedig nagy kennel van, ott nyílván többen! A körülményekhez képest egyre szépül és épül a menhely, s az vesse rá és a vezetőre is az első követ, aki jobban tudná csinálni ennyi pénzből és ennyi segítségből!

A kutyákkal foglalkozva van, névszerint ismerem mindegyiket és mindent megteszünk azért, hogy a kis életüket megszépítsük, s picit feledtessük velük azokat a rossz élményeket, melyeket eddig kellett átélniük a felelőtlen, s szívtelen emberek miatt!

Nézz bele egy kutya szemébe, s látod hogy csak arra vágyik, hogy egy picit szeresd!


Kérek mindenkit, hogy ne a könnyebbik utat válassza, ne mondjon így véleményt egy menhelyről, gondolja át, hogy a vezető minden pénzét ezekre a kis állatokra és a menhelyre költi, egyenlőre többet nem tud tenni. Inkább várjuk a segítőkész embereket, akik tennének valamit ezekért a kis állatokért!

Akárcsak simogatni, sétáltatni, mert higgyjétek el, már ezek is rengeteget számítanak a kutyiknak!!


Köszönöm, hogy elmondhattam! :)


Kata

/egy állatbarát Gyömrői önkéntes/"

2012. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A döntés a Tiéd, tégy úgy ahogy jónak látod!
2012. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Bármit is adományozol, ha jelentősebb összeget tesz ki feltétlenül jelezd nekik, hogy szeretnéd látni ahogy a hasznukra válik, legyen az egy adott kutya gyógykezelése, valamilyen nagyobb tárgyi adomány, vagy bármi más.


Mi ha kapunk valamit mindig küldünk fotót a támogatónak hogy lássa ő is, mennyire örülnek a kutyák neki, legyen az kandalló, táp, felszerelések, vagy egy műtét, akármi.

2012. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!