Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, spánielemhez! Morog...

Segítség, spánielemhez! Morog kapkod ideges?

Figyelt kérdés

Spániel kutyusommal imádjuk egymást, de valami történt vele, mert ha kaját adok neki és arrébb akarom tenni a tálját rám morog NAGYON, remeg, vérben úsznak a szemei és meg is kap.

Miután befejezte meg akartam simogatni akkor is rám morgott.

folyamatosan remeg, olyan mintha totál ki lenne (idegileg).

6 éves szuka kutyus, eddig semmi baja nem volt, nem történt semmi.

Valaki valamit tud javasolni? Hívjak hozzá kutyatrénert?Hátha..?



2012. febr. 21. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Leírnád, hogy hogy néz ki egy napotok? Mennyi időt töltötök együtt, hogyan és mennyit sétáltok, meg ilyenek?

Súlyos gondok lehetnek ott a falkasorrenddel, és ha a kutyával történt valami a közelmúltban, az lehetett az olaj a tűzre. Talán helyre tudod hozni tréner nélkül is, de biztos nem lesz könnyű.

2012. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, és olvasd el Jan Fennell - Kutyapszichológia c. könyvét. Nagyon hasznos.
2012. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
spánieleknél gyakran előfordul az ilyesmi,sajnos csak ennyit tudok mondani
2012. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kiskutyája lesz? Akkor is szoktak idegesek lenni. Kérdés, hogy ezt a lehetőséget ki tudod-e zárni?
2012. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kertes házban nagy kerttel lakunk, nappal ott van kint, éjjel bent velünk a házban. Napi 2szer séta, heti egyszer többórás duna parti séta.

Nem vemhes, nem tüzelt, kerítésen nem tud kiszökni.

Eddig nem volt gond, most lett hirtelen?

2012. febr. 21. 12:32
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt mondanám, hogy valószínüleg előtte is voltak jelei a falkasorrendbeli problémáknak, de te erre azt mondanád, hogy ez nem igaz, minden klappul megy.


Pár kérdés:


- Történt vele valami, ami miatt bizalmatlan lett az emberekkel?


- Más szitukban nem aggresszív veled? El tudod venni a játékát pl?


- Agyilag szoktad foglalkoztatni? (klikkerezés, tanulás, sport)


- Szabályok vannak az életében? A dolgok minden egyes esetben úgy történnek, ahogy TE akarod?


Én mindenképpen kutyasuli/trénert javasolnék, mert amit leírtál az nem egy kezdődő aggresszió, szerintem neked otthon már nem lesz egyszerű megoldani, ha eddig nem tűnt fel, hogy valami nem stimmel. (semmi sértés szándék nincs benne)

2012. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó,

igen esténként szoktunk, nem klikkerrel én nem azzal tanítottam, mindent ügyesen megcsinál, szoktunk lejárni úszni vele dunára, más kutyákra morog, legyen az bármekkora. Ez nem is érdekelt eddig, ő ilyen mondván (más kutyánál is láttam ilyet). játékát odaadja igen. ja és ha azt mondom h nem akkor nem... volt eddig. aztán tegnap megváltozott. morog és morog és morog.

és nem a szemének a fehér részre úszik vérben hanem a gyönyörű fekete szeme ilyen vöröses, mint amikor vakuval fényképeznek és vörös lesz a képen a szem.

Nem lehet h egyszerűen kijött rajta ez a tipikus spániel idegbetegség? (nem rosszindulatból fogalmaztam így, csak h érthető legyen)

2012. febr. 21. 12:45
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Próbáld ki, hogy úgy eteted, hogy pórázra veszed, és csak akkor kaphat enni, ha te odavezeted a táljához. Ez pedig csak akkor történjen meg, ha már téged figyel, és nem a kaját. Evés közben néhányszor vidd el a táltól, és megint csak akkor engedd vissza, ha már rád koncentrál. Ezzel átveszed a kaja felett az uralmat, te leszel a főnök ebben a helyzetben.

Amúgy nem hiszem, hogy idegi eredetű probléma lenne, mert azok nem specifikus helyzetekhez kapcsolódnak, hanem egyszerűen csak megkattan a kutya váratlan időpontokban, legalábbis amennyire én tudom. De ha szerinted ez is lehet baj, akkor kérdezz meg egy állatorvost (azt nem is merem mondani, hogy a tenyésztőjét, gondolom olyanja nincs, különben fel sem merülne, hogy genetikai problémája van az ebnek).

2012. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

édesanyámtól kaptam 18. születésnapomra, évek óta könyörögtem egy spaniért, ő nem tudta mi az a tk, csak őt kaptam ajándékba! :)

ez van kipróbálom de nem hiszem h sokra megyek ezzel, mert őt igazából nem nagyon érdekli a kaja alig eszik, mindig is csak csipegetett. :)

2012. febr. 21. 13:00
 10/16 anonim ***** válasza:
kutyasuttogo.com őt javasolnám
2012. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!