Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet vajon lehet csinálni?...

Ilyet vajon lehet csinálni? (oltási könyv)

Figyelt kérdés
Szóval van egy kutyám. Az oltási könyvében apukám neve szerepel. De én szeretném át írni az én nevemre a kutyát. Nyáron szeretnék bele chipet tetetni, az is az én nevemen lenne. Vajon probléma lenne, ha csak a keresztnevét hibajavítóznám és oda írnám az enyém? Ha minden igaz, pár hónapon belül költözik is el innen, természetesen vinném magammal a kutyát is. Így másik állatorvoshoz fog kerülni és jó volna, ha a nevemen lenne. Szerintetek probléma lenne?
2012. febr. 25. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
az uj fajta oltási könyvben ami már kötelező, van olyan rublika, hogy uj tulajdonos neve. na oda szépen beirod a sajátod. nem kell hibajavitózni. A chipet ha te teteted bele, a Te nevedre kéred a regsiztrációt. Ennyi, nem bonyolult:)
2012. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ebben annyira otthon, viszont azt tudom, hogy nálunk az állatorvosnál megvannak a kutyáink adatai, oltási kiskönyvből bírkálva. Ergo én elmennék és megkérném, hogy ha lehetséges javítsa át ő és a gépben is írja át, hogy mostantól a kutya ezen a néven van. (Jól jöhet még ha egyszer meglépne, vagy bármi. Gondolom címnek is a mostani címed van megadva, nem az új. Azt is érdemes megadni, beleírni, ebben az esetben pedig, ha nincs kitöltve az összes rublika, akkor akár "harmadik gazdának" is beírhatod magad. Nem igazán számít szerintem, csak beszéld meg a dokijával, hogy nála is rendben legyenek az új adatok, akkor is ha mostantól nem hozzá viszed majd.
2012. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen láttam, hogy első második meg harmadik tulajdonos. Csak nekem olyan furán néz ki, hogy második tulajdonos mikor eddig is az enyém volt. De azért köszönöm a válaszod, valószínűleg ez lesz :)
2012. febr. 25. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:

A mostani oltási könyvbe csak az orvosnak van joga beleírni.

Majd ő átírja.

2012. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!