Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség elleni oltás! Van...

Veszettség elleni oltás! Van esetleg megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyusom. Idén lesz 3 éves. Az első oltásra nagyon könnyedén elvittük, kicsi volt és ölben elfért. Nagyon bizalmatlan, vágyik a szeretetre, bújik hozzánk, látszik rajta, hogy szeret. Tavaly sajnos nagy megrázkódtatás érte. Mikor el akartuk vinni az oltásra, pórázt csak úgy sikerült a nyakába rakni, hogy bekergettük a virágoskertbe. Nem szoktattuk soha pórázhoz. Ha meglátja menekülni kezd. A szomszéd rakta a nyakába, mert ránk morgott és meg akart harapni. Szegény annyira nem bírta, hogy rángatta a fejét és habosat hányt. Nagyon sajnáltuk. Mikor hazajöttünk az autóval levettük a pórázt a nyakából és még 20 percig az autóban maradt olyan kis szomorú szemekkel, depressziósan. Olyan kis magának való kutya. Sosem bántottuk, mindig csak szeretgettük, kényeztettük, de valamiért bizalmatlan. Idén vészesen közeleg az oltás napja. Sajnos tanácstalanok vagyunk. Létezik esetleg olyan gyógyszer, tabletta, ampulla, ami helyettesíti az oltást és mi is oda tudjuk neki adni?
2012. febr. 27. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
nem,nincs leki problémája,nem bízik benned.
2012. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy válaszoljak a kérdésedre: nem, a veszettség ellenit nem lehet más formában beadni.


Az off rész: nekem is volt már kutyám, aki rettegett a póráztól, de fél év alatt hozzá szoktattam. Kezdetben csak ki volt téve a fűre, amikor ott játszottunk, hogy szokja a látványt. Aztán később fogtam a kezemben, játszottam vele, a kutyám kb. 1 óráig csak ült, nem mert odajönni. Amikor odajött, és nagy nehezen hozzá érintette az orrát, akkor megünnepeltük egy rántott hússal:D Ha folyamatosan pozitív dolgokkal társítod, akkor meg fogja szokni.

Elhiszem, hogy nem vagy kezdő, de akkor azt is tudnod kell, hogy sok múlhat ezen. Kezdésnek itt az oltás körüli probléma...

2012. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha kihívod házhoz az orvost, akkor nem kell rá póráz. Legalábbis én nem szoktam rájuk tenni.

Haladj vele apránként. Ráteszed a nyakörvet, amikor azt már megszokta akkor a pórázt, nem kell sétálni vinni, csak ráteszed és ledobod a földre, had ismerkedjen vele, ha már megszokta, akkor elkezdheted sétáltatni, először csak az udvarban, ha már szépen sétál egyáltalán nem zavarja a póráz, akkor kiviszed utcára. Amikor megszokja a nyakörvet, pórázt mindig jutalmazd meg, társuljon hozzájuk pozitív dolog (jutalomfalat, vagy ha inkább játékos, akkor labda stb)

2012. febr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Csak injekció formájában lehet beadni a veszettség elleni oltást, és ha kihívod az állatorvosodat, a két kutyát egy kiszállási díjjal egyszerre be tudod oltatni. ÉS jóindulatból írom csak: tilos a kutyának a gazdájára morognia, mert adódhatnak olyan helyzetek, amikor nincs lehetőség a mérlegelésre, és ha akkor rád morog, esetleg megharap.... Ne adja Isten, de elüti egy autó, megsérül, és nem enged magához... ilyen nincs.Egyértelműen, határozottan nyilvánítsd ki, hogy a te akaratodnak kell érvényesülnie. Ha morog, vagy vicsorog rád kapd el, és oldalára fordítva fektesd a földre és szorítsd le a nyakánál fogva, hogy lássa, érezze, te vagy a főnök. 2-3 alkalom után veszi majd a lapot... Sajnos ez tényleg életveszélyes helyzet rá nézve. És tényleg ne haragudj, nem bántó szándékkal írtam le ezeket.
2012. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nekünk mondod, hogy nem értünk a kutyákhoz, mikor te magad írsz olyanokat (és még ismétled is) amiből kiderül, hogy mindent rosszul csinálsz? Na mindegy. Hidd el, hogy az állatorvosok találkoztak már a tiednél cifrább esetekkel is! Ha minden kötél szakad, ad neked egy kis bódító anyagot, amit megetetsz előtte a kutyával, és ő meg bódult állapotban beoltja. Akkor nem stresszeli magát agyon az a szerncsétlen kutya.
2012. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az hogy csak akkor látott pórázt mikor orvoshoz vittétek csak jobban felerősítette benne azt, hogy az rossz dolog és jobb ha menekülőre veszi a dolgot! Nem bízik benned! Teljesen össze van zavarodva a kutyád! Ez nem normális viselkedés! De igazából rád van bízva, hogy hogyan bánsz a kutyáddal, csak amikor jó szándékkal segítenek itt neked az emberek, akkor nem hiszem, hogy le kéne őket barmolni. Azon, hogy milyen a kutyád viselkedése csak te tudsz változtatni... És ha nem teszed meg akkor a végén egy még összezavarodottabb kutyát nevelsz, még nagyobb önbizalom hiánnyal! Ami nem jó neki, és ezáltal neked sem lesz az! Dolgozz vele sokat, vidd sétál, tanulja meg az a kutya, hogy a póráz nem rossz hanem jó dolog. És az oltást meg máshogyan úgy sem tudod beadatni neki.
2012. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Hmm ez fura...

Nekem eddig csak az ú.n. "harcikutyaim" voltak, és nemhogy nem féltek az állatorvostol de imádtak odajárni...

Azmeg h vicsorit meg morog? :O

Na nekem ilyen utoljára kb 15 éve volt amikor az első kutyámnak a taljaba nyultam

2012. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!