Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre ha viszem az amstaffot?

Külföldre ha viszem az amstaffot?

Figyelt kérdés

1 kérdésem az lenne,hogy ha kimegyek pl ausztriába csak pár napra akkor az oltási könyvén kivül mit kell vinnem. Neki ki kell váltani oda az utlevelet? Rá nem vonatkozik a schengeni szabály?

2. Abban az esetben ha kiköltöznénk külföldre,legyen az pl Németország,ahol elvileg be kell jelenteni a harci kutyákat az önkormányzatoknál. HA a kutyámnak nincs törzskönyve akkor ebben a helyzetben ő keveréknek számit,tehát semmiféle különösebb intézkedést nem kell tennem?


2012. febr. 29. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgytudom, hogy a stafi nem tiltott csak a pitbull.
2012. febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre tudok válaszolni. Neki útlevél kell ez ugye magába foglalja,hogy be kell chippeltetni. Illetve meg kell neki kapnia a veszettség elleni oltást. Mielőtt kiviszed a kutyust előtte 3 nappal látnia kell állatorvosnak aki az útlevelében aláírja, hogy egészséges a kutya
2012. febr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Mellesleg az amstaff nem harci kutya.

2012. febr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

külföldre vitel: chip, útlevél, oltások


Németország: nem az számít,hogy van-e törzskönyve, hanem az állatorvos megítélése. Ha ő azt mondja hogy szükség van rá,akkor wesentestre küldik a kutyát és ott állapítják meg a besorolását.

Készülj fel kb 12 euro ebadóra.

2012. febr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

12 euro évente nem sok,chippezve rendszeresen oltva féreghajtva van a kutyusom,de törzskönyvhöz nem ragaszkodtam mondván hobbi célra kell. agresszivnak cseppet sem az.

tehát az utlevelet attol függetlenül ha csak 1 napra megyek is ki ki kell állitani. Értem.

Köszönönm mindenkinek,hozzáteszem az amstaff harci kutya besorolást kapta.Köszönöööm:)

2012. febr. 29. 20:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Hol kapta a harci kutya besorolást? :D
2012. febr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amstaff egy az egyben pit,és a pit harci kutya,nyilván olyanná neveled amilyenné gondolod,az enyém pl abszolut nem agressziv és jol nevelt fegyelmezett okos kutya,tudja h hol a helye. De attol még nem szabad elfelejteni h legfőképp gladiátrokutyaként lett kitenyésztve,ebből kifolyólag ha te kezesbárányként neveled a kutyádat akkoirs harci kutya marad.Mint a shar pei-szintén gladiátroviadalokra tenyésztették ki és a nagy bundája védte meg a harapásoktol.Nem a mododrára gondolok hanem az eredeti "funkciojára"...okoska
2012. febr. 29. 20:16
 8/13 anonim ***** válasza:
bocs, 120 euro
2012. febr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy mai amstaffnak semmi köze egy gamebred pithez, akárhogy neveled.

Mintha az embereket majmokhoz hasonlítanád.

2012. febr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi az h semmi köze hozzá? De ott is az volt a cél,hogy a kutya a gazdára soha smemilyen körülmények között ne kapjon. Én nekem ezt tanitanom sem kell a kutyámnak soha nem kapott rám,és hozzáteszem h sosem bántottam nem veréssel értem el hanem következetes neveléssel. Igen domináns volt minden kutyával,hát valahgy ezt is sikerült kienevlni belőle. De fizikailag tömörör izom és amikor összeugrik egy kutyussal hát látom h ösztönből h megy rá. Borzalmas látvány,nah ezek után h ss gondolod h semmi közük egymsához? Jellemben sokat nyugodtak,kifejezett családi kutyák lettek,de régen akik nem gladiátor harcokra használták akkor bébiszitterként vagy személyvédelemre. Tehát a funkcio anyiban változott h ma már nem harcoltatják őket,de attol még családi kutya maradt.
2012. febr. 29. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!