Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok-e a kutyámnak nyers...

Adhatok-e a kutyámnak nyers húst? /Természetesen nem sertés. /

Figyelt kérdés
Lóhúsból és marhából álló nyesedék, a bolti eladó és az ismerőseim szerint is nyersen a legjobb a kutyának. Én mégis tartok tőle. Lehet valami baja tőle? Amerikai Staffordshire Terrierről lenne szó, ha számít.
2012. márc. 7. 02:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbáltam a témát rendesen körbejárni, hogy mi lenne a legjobb a kutyámnak. Rengetegen esküsznek a BARF diétára, de megbízható húsforrás hiányában én nem merek belevágni. Ha lenne megbízható forrásom, akkor is csak felnőtt korában (én), mert nem bízom annyira magamban, nincs meg a megfelelő tudásom ahhoz, hogy kompletten vitaminokkal, ásványi anyagokkal dúsított étrendet ki tudjak alakítani. Persze mellétáplálásnak talán adnám.

Ahol olvastam a nyers hússal való etetésről, ott a kutyások sokkal gyakrabban féregtelenítették a kutyáikat a biztonság kedvéért (1-2havonta). Én most találtam egy számomra is elfogadható megoldást a hússal való etetésre: szárított marhahús, mehet nyersen, biztonságos, főzni sem kell. Majd ha a fele tápunk elfogyott, akkor ki is próbálom, hogy mit szól a kutya hozzá, bár biztos tetszeni fog neki.

2012. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 hogine ***** válasza:
0%
Ha a legjobbat akarod a kutyádnak, akkor prémium minőségű táppal etesd. A házi koszttal az a baj, hogy nem tudod pontosan kiszámolni, hogy miből mennyire van szüksége.
2012. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Talán hihetetlenül hangzik, de a tápok feltalálása előtt is voltak egészséges kutyák. Nem kell ehhez hiperszuper prémium szintetikus cuccal tömni őket.
2012. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Hihetetlen, hogy elterjedt ez a szar is.

Mint az embereknél, régen azt se tudták mi az a kalória, most meg tolják a norbi update-et meg szedik a táplálékkiegészítőket.

Aki nem táppal etet az már nem is ember.

2012. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
41%

8aska:


NEM RIZS, mert az puffaszt! Ezek mellett még szívritmus zavarokat is okoz a rizs! (embereknél is) Tehát tészta! Kérdező én a helyedben maradnék a konzerv és száraz tápnál.

2012. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes, tenyésztőkén én is, és sok más, barf-módszerrel etető ismerősöm is rizst ad.......
2012. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Én úgy tudom, hogy a rizs és a tészta is rossz a kutyának, de a két rossz közül állítólag a rizs a kisebbik rossz.

Hát, mint eddig is kétségek között voltam, ez így is maradt, mivel itt is megosztotta a véleményeket. Valószínű bevezetem a nyers húst főtt helyett, viszont csakis olyat, ami előtte le volt fagyasztva, hogy elkerüljem a betegségeket és férgeket.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. márc. 11. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!