Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le tudom szoktatni a kutyát...

Le tudom szoktatni a kutyát arról, hogy minden állatot megöljön, ami a közelébe megy?

Figyelt kérdés
Sajnos a kutya meg van kötve, az előző gazdája költözés miatt ránk hagyta, és mindig elszökik. Nagyon hosszú láncon van, a fél udvar az övé, és ami a területére megy megöli. Macskákat, kutyát, csirkét, sünöket, mindegy neki. Le lehet erről szoktatni, vagy javíthatatlan? Már többször is gondolkodtunk rajta, hogy elaltatjuk.
2009. jún. 11. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Kutyasuli, ivartalanítás, + sok-sok türelem!
2009. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha rá tudtok szánni időt, akkor kutyasuli, ivartalanítás...HA viszont nem, akkor ne az altatáson gondolkozzatok, hanem kérjétek a helyi állatvédők segítségét. Jobb lenne akkor neki menhelyre kerülnie és az ottani önkéntesek áldozatos munkája, tanítása után új gazdihoz kerülnie. Nem menthetetlen az, amit az ember elrontott, de szakértő kéz és türelem kell hozzá. Nem szabad az állatot büntetni az emberek hibája miatt. Mindig van aki tud rajta segíteni.
2009. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerencse,ha a helyi állatvédőknél épp van hely,kapacitás.

Fajtatiszta kutya egyébént?Ha igen,a fajtamentők segíthetnek.

A kutya előző "gazdáját"kéne megbüntetni állatkínzásért,a rossz körülmények miatt lett ilyen a kutya.

2009. jún. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia

Nehogy elaltassátok !!!

A kutya alapból az ösztönei szerint vadászik és védi meg a területét.Ezen semmiféle kutyasuli vagy menhely nem segíthet.

A ti kutyátok valszeg nagyon ösztönből védi a területét és nem volt más állatokhoz szoktatva .

Kell némi türelem és kemény hozzáállás de idővel a többi állathoz lehet szoktatni.

Az én birka jellemű kutyám simán kinyírta a sünt ha nem volt elég nagy hogy össze szurkálja a száját.

El kell fogadni hogy vannak kutyák akikben a vadászvér igen erős

Kitartás

2009. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Ja és az ivartalanítás ezen nem segít!!!

Tapasztalat!!

2009. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Mihamarabb kérjetek tanácsot szakértőtől! Elsősorban is jó nagy "VIGYÁZAT, A KUTYA HARAP! táblát a kapura tegyetek ki!

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de elgondolni is rossz, mi lesz, ha netán egy kisgyerek megy a közelébe, vagy akár egy idegen?

Azt ugyan nem írtad, emberekkel hogyan viselkedik, de tesztelni kellene.

Amúgy milyen fajta kutya és mennyi idős?

Ha fiatal még, akkor egy hozzáértő hamar meg tudja nevelni, de ehhez segítséget kell kérjetek! Mielőbb, mielőtt baj nem lesz!

Üdv.

2009. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem a vadászvérrel van itt gond,hanem valószínűleg erős viselkedési zavar,láncon tartásnál nem is meglepő.
2009. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj a láncon tartás. Legalább 10 méteres lánca van, az egész udvar az övé. Szerintem a lakásban tartott ebeknek sincs jobb dolguk. Füves udvaron van, árnyékos fák alatt, meg minden, szóval ne egy 1 méteres láncra pusztában kikötött kutyát képzelj el. Amikor elszabadult (többször is volt rá példa), nem bántott semmit, nyugodtan sétálgatott az udvaron a macskák mellett. Csak a területén támad, csak állatokra. A gyerekek a hátán lovagoltak, játszottak vele, nagyon jámbor, sosem bántana embert. Szófogadó is, lefekszik és leül, ha mondjuk neki. Már nem fiatal, 7-8 éves lehet, keverék, nagy testű, és nem is szép szegény, úgyhogy nem tudtuk elajándékozni. Igazából csak a macskáinkat féltem. Elaltatni meg menhelyre vinni nem fogjuk, mert anyukám nagyon szereti. Én is sajnálom szegényt, de a kiscicákat is sajnáltam, amiket megölt.
2009. jún. 11. 20:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Láncos kutyáknál nem ritka az eset, amit leírtál. Ezt erősíti, hogy szabadon, elengedve kedves és barátságos. Ivartalanítsátok; pláne most, hogy nyár van, minél többet engedjétek el (ha ti is kinn vagytok a kertben), vigyétek sétálni, hogy le legyen kötve.

És mondjuk jó lenne megcsinálni a kerítést, és akkor nem kéne megkötve tartani, hiába árnyékos helyen van meg hosszú a lánc.

2009. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,vagy az udvar egy részét lekeríteni neki.
2009. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!