Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás?

Szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Fél éves kiskutyám (típusát tekintve pit bull terrier), amint egyedül marad a lakásban, nyüszög, ami azután hangos ugatásba csap át, és ezt órákon keresztül képes folytatni. Nyilván senkinek nem kell megmagyaráznom, hogy a szomszédaim ennek nem örülnek túlzottan.

Jan Fennel könyveit olvastam, az ott olvasottakat igyekszem is betartani - csak akkor eszik, ha engedélyt kap rá, én megyek ki először az ajtón és nincs nyakbaugrálós viháncolás, amikor hazaérek. Testileg-szellemileg is igyekszem lefárasztani, naponta 2-3 órát lenn vagyunk, hétvégente sulizunk, meg a napi séták során is gyakoroljuk az engedelmes feladatokat.

AZ ugatáson kívül azt is problémának érzem, hogy a lakásban sokszor jön utánam a kisállat, például ha tusolok nem egyszer vár az ajtó előtt.

Nem tudom, mit ronthattam el, tudnátok esetleg segíteni?



2012. ápr. 12. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ezek a szabályok jók, de nem mindig elegek, főleg hogy sokan félreértik (pl. az ajtón kimenést sokan feszes pórázon oldják meg, ami kb. annyit ér, mint halottnak a csók). Szerintem keress egy szakembert, aki megnézi, hogy konkrétan mit és hogyan csináltok rosszul, és tud segíteni.

Addig is szoktasd az egyedülléthez akkor is, ha otthon vagy. Néha tiltsd ki abból a szobából, ahol vagy, nem lépheti át a küszöböt, amíg te mást nem mondasz. És ne hagyd, hogy folyton bámuljon, tűnj el a látóteréből, küldd a helyére, tanuljon meg egyedül lenni. Külön szobába is zárhatod egy kicsit akkor is, ha otthon vagy, akkor rá is tudsz szólni, ha hisztizni kezd, így meg tudod neki mutatni, hogy az elvárt viselkedés a csendes várakozás. Csak akkor engedheted ki, vagy be a szobába, ha nyugodtan várakozik, és nem hisztizik.

2012. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Úgy ahogy az előttem lévő mondja:)

Nálunk is sokat segített, hogy emberi szemmel nézve nem engedtem annyira közel magamhoz. Ez ember-ember kapcsolatban szívtelennek tűnhet, de ő egy kutya. Neki ez tesz jót, mert nem fog félni egyedül. Az érdekei megkívánják ezeket az intézkedéseket. Az én kutyámmal és velem is jót tett. Ő megtanulta, hogy hol a helye a falkában, maximálisan megbízik bennem, teljesen kiegyensúlyozott, és már én is magabiztosabb vagyok. A kutyámat illetően is. Ettől még ugyanúgy ragaszkodik hozzám, sőt... Nem kell félnem, hogy "elhagyom" valahol mert elcsatangol, vagy elillan egy tüzelő szuka után a messzi távolba.

2012. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. El tudom képzelni, hogy ez lehet a probléma, mert tényleg nagyon "anyás" az eb. Valószínűleg az én hibám is, meg az életkörülményeinké is. Sajnos úgy alakult, hogy kétszer kellett költöznünk, és mivel egyedül vagyok, megszokta, hogy mindig viszem magammal. Ezen kívül azt kifelejtettem, hogy 2 hónapos korában beszaladt a körforgalomba és elütötték, úgyhogy ennek is lettek negatív következményei. Egyrészt félős is, másrészt meg eltört a farka és azzal kellett orvoshoz járni, meg kötözni és gondolom hozzászokott, hogy sokat foglalkozom vele.
2012. ápr. 12. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, az én kutyámat meg egy éves koráig ütötték-verték, de ha a múlton pörögsz folyton, meg amiatt másképp viselkedsz vele, soha nem lesz normális kutya. Rendkívül alkalmazkodó lények ám, amit eddig megszoktak, arról is könnyen képesek átállni másik rendre. Az ember nem is gondolná, milyen gyorsan.
2012. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy sokaknak bevált az a módszer, hogy valahova egy mikrofonfélét felszerelsz és mikor hallod hogy csinálja a fesztivált akkor rászólsz azon a hangon amiből megérti hogy nem helyes a viselkedés. Emellett szépen lassan elkezdheted szoktatni az egyedülléthez, kezdve az 1 percig otthonmaradtól a több órán át. Így biztos hogy el fog múlni
2012. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!