Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak szerintetek? Ti...

Mit csináljak szerintetek? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy a lassan 2 éves pincsim minden kutyára ráugrik vinnyogva,sétálás is vele egy rémálom mert húz a pórázon. Amúgy ideggyenge mert anno szaporítótól vettem. Elvittem kutyaiskolába ahol nagyon kedvezményesen,csak 10 ezer ft egy évre. De semmit nem segít az egész a kutyám végigszenvedi az egészet. Most is most értünk haza,de fél óra után eljöttünk mert végigremegi meg vinnyogja az egészet,teljesen sokkban van. Az oktató meg fel sem ismer minket soha,mindig megkérdezi hogy most jöttök először? És minden alkalommal elmondom neki mi a bajunk és mindig mondja is hogy oké megoldjuk majd,persze mikor megyünk legközelebb már el is felejti. Másik hogy minden alkalommal ugyanazt csináljuk: Vezetés pórázon,balra-jobbra-hátraarc plusz leülés és megkerülni kutyával a másik kutyákat(akiket a gazdája tart persze pórázon ülve). Ez oké is meg tényleg biztos jó de minden alkalommal ugyanaz van és elég unalmas,kutyám utál odajárni meg minden és végigremegi az egészet, meg oktató szeme láttára támad másik kutyára akit nem is érdekli az egész:/ Győri vagyok igaz, de nekem olyan kutyaiskola kéne ahol személyreszabottan foglalkoznak a kutyámmal mert ez így nem jó, végig csak szenvedés neki is és így nekem is az egész..Tükör kutyaiskolát meg most nem tudom kifizetni mert csak az alap lenne 36 ezer ft amit max akkor tudnék kifzietni ha ettől a kutyaiskolától visszakapnám a pénzt,de gondolom ez lehetetlen.. Nem tudom mit tegyek mert újra kéne "kódolni" teljesen a kutyámat mert akárhányszor sétálunk nem elég hogy megfojtja magát majdnem de még agresszív is más kutyákkal,hiába kistestű nekimegy egy németjuhásznak is!! Ezért már csak abból áll a sétánk hogy póráz a parkig,ott meg labdahajítózunk 1 órát kb ettől kimerül. Kiskorától fogva szocializáltam csak ugye volt pár rossz élménye ami miatt kialakult a félelme a kutyákkal szemben.

Végülis csak az a kérdésem szerintetek folytassuk ezt a kutyaiskolát hátha lesz belőle vmi, vagy mit csináljak? Ti mit csináltok egy órán kutyaiskolában? Nálatok is mindig ugyanaz van? Ti kutyátok élvezi vagy csak az enyémnek ér fel egy kínzással? Köszönöm mindenkinek a válaszát,kajak mindenkit felpontozok bármit is ír..

Ui: Soha többet nem veszek szapis kutyát,tanultam belőle egy életre,hiába szeretem tiszta szívemből a kiskutyám ez az ideggyengeség neki is rossz lehet:( Amikor vettem azt se tudtam mivel jár hogy így veszek kutyát,hülye voltam tudom..



2012. ápr. 18. 18:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Olcsó húsnak híg a leve. Ennyi pénzért ne várd, hogy bárki odafigyeljen rád, vagy akármilyen szakértelmet felmutasson. Ennél már az is jobb, ha veszel egy-két jó könyvet (személy szerint Cesar Millant tudom ajánlani), többet tanulhatsz abból, mint az ilyen "kiképzőtől".

Egyébként ha idegggyenge a kutya (amit állatorvos állapít meg, nem te), akkor azon semmilyen kiképző nem segít, viszont ha csak idegbajosan viselkedik (ami sokkal valószínűbb), az meg jobban múlt rajtad, mint a szaporítón. Leginkább mindig a gazda felelős a kutyája viselkedéséért, akár jó, akár rossz. Egy tökéletes kiskutyát is lehet félrenevelni, és egy félreneveltet is meg lehet javítani.

2012. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 VBeata81 ***** válasza:
Szia, én is győri vagyok. Nem jártam a kutyámmal suliba, de ha jól tudom, Győrben 2 kutyaiskola van. Szerintem nézz utána a másiknak is, mert elég lököttnek tűnik ez az oktató... És talán nem ártana állatorvossal alaposan kivizsgáltatni a kutyát, ha tényleg idegrendszeri problémái vannak, gyógyszeres kezelés is elképzelhető.
2012. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Első: arról nem én tehetek hogy fél a kutyáktól mert van pár gazda aki agresszívvá neveli a kutyáját és rátámad az enyémre. Mert ez itt a probléma, én kutyám imádta a kutyákat addig amíg először megtámadták,utána vadul játszottak vele tényleg durván, utána megint megtámadták.. Benne ez akkora sokk volt hogy azóta retteg minden kutyától,és nem érdekli mekkora vernyákolva mint egy macska ráugrik és ha már közelébe megy a kutya vicsorog.. Remegés az nála folytonos amúgy,ha leülök a sminkasztalomra készülődni már elkezd remegni mert tudja hogy egyedül marad itthon. Ha rászólok erélyessebben mert rosszat csinál akkor berohan az ágy alá,ha kihívom remeg.. Ha itthon hagyom hiába viszem le elötte előfordul hogy bekakil és megeszi.. De attól még minden helyzetben falkavezérnek tekint engem,igen tisztel..Tudom gép mögül egyszerűnek tűnik ez a helyzet de NEM az!!

Utolsó: kettő volt de ami a barátság parknál volt az megszűnt:( Most az helyett van gyirmóton vagy hol a tükör kutyaiskola amibe hiszek de albérletben élek drága rezsi is a megélhetés is a bérleti díj is és azonkívűl nincs 72 ezer ft-om kutyaiskolára.. Főleg hogy most befizettem ide 10 ezer ft-ot..

De dokinak elmondom ezeket mit fog csinálni szerinted? hogy vizsgálja ki?

2012. ápr. 18. 18:46
 4/23 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 3 éves. Nekünk mindig menhelyi, keverék kutyánk volt. Ez a pincsi kb. 18 hónapos volt, amikor állatvédőktől örökbe fogadtuk. Benne azért volt "feszültség", mert valamennyi ideig (ki tudja meddig) gazdátlanul kóborolt, feltehetőleg kukázott, s ezért nem pusztult éhen. Nekünk ezt a feszültséget kellett feloldani benne. Soha nem próbáltuk igaziból tanítani, nem vittük kutyaiskolába. Az alapállásunk az volt, hogy természetesnek vettük, hogy ő van, ő hozzánk szokott. Sokat foglalkoztunk vele. Soha nem mondtuk, hogy ezt csináld vagy azt. A parancsszavak úgy hangzottak, "gyere, most eszünk", "most kimegy a kutya" és akkor mutattuk kézzel a kifelé vezető irányt (kertes házban lakunk). Most már megnyugodott, kiegyensúlyozott, szófogadó kutyus lett belőle. Mit is akartam ezzel a hosszú körítéssel illusztrálni? A pincser a gazdi kedvence, nem igazán idomításra termett. Ne várd tőle, hogy különösebben produkálja magát. Szeressen téged, tekintsen falkavezérnek, s valamennyire fogadjon szót. akkor sok örömetek lesz egymásban. Ha úgy érzed, hogy az idegeivel van baj, mondd el az állatorvosotoknak. Az általad leírtak alapján a mi állatorvosunk azt mondaná, azért ilyen, mert belterjes tenyésztésből származik, magyarul a tenyésztő összes kutyamamája és kutyapapája ugyanazon ősöktől származik.
2012. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem amúgy az eszével nincs gond ritka okos egy kutya.. Minde n alap parancsot tud,kifejezéseket,játékainak a nevét,rettentő jól apportíroz. De lehet megpróbálom állatorvost tényleg,csak arra lennék kíváncsi hogy megy ez az egész az kivizsgálás?
2012. ápr. 18. 19:01
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is jártam iskolába ebbel, de nekem sem nyerte el a tetszésemet. Ugyanazok mentek it is, körbe járni, leülni, maradni, azután el kellett engedni a kutyát, és hívni. Az én kis amstaffom is stresszes volt a sok kutya között. Abbahagytuk, és otthon kezdtem tanítani. Sokkal többet értem el itthon vele.
2012. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszi és gondolom nem kaptad vissza pénzed?:S Mert nagyon nagyon sajnálom azt a 10 ezer ft-ot így hogy alig jártunk a semmire..
2012. ápr. 18. 21:25
 8/23 A kérdező kommentje:
De tényleg még bárki tud írni még valamit nagyon megköszönném,iszom a szavaitokat most:)) elkeseredtem eléggé ez miatt..:(
2012. ápr. 18. 21:26
 9/23 VBeata81 ***** válasza:

Fogalmam sincs, mit és hogyan vizsgál az állatorvos, mert én nem vagyok az. Lehet, hogy csak a véleményét mondja el, és tanácsot ad, az is hasznos lehet. De az is lehet, hogy a kutyádnak semmi baja, csak nagyon frusztrált és stresszes.

Írtad, hogy próbáltad szocializálni de nem sikerült. Próbáld tovább, ne add fel, mert szüksége van, és segíthet neki a többi kutya társasága. Cesar Millan könyveit én is ajánlom, képezd magad egy kicsit, és többet tudsz tenni a kutyádért is.

2012. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadod el, hogy részed volt abban, hogy ilyen lett, és csak te tudod helyrehozni (segítséggel nyilván, de akkor is rajtad múlik), akkor egy akármilyen tüköriskola is pénzkidobás lenne neked. Egy jó falkavezér megvédi a kutyáját, és biztosítja neki a normális életet, azt, hogy normálisan viselkedő kutyákhoz normálisan tudjon hozzáállni, tud normálisan sétálni pórázon, és ami a legfontosabb: nem idegbajos.

Elrontottad, nem szégyen, ha beismered és segítséget kérsz. Persze azt nemigen adják ingyen, illetve itt mi mondhatunk sokmindent, de ezek olyan dolgok, amiket látnod kell, hogy megoldhatóak, meg kell mutatni, hogy mit hogyan csinálhatsz másképp a kutyával, nem lehet leírni. És persze amíg nem fogadod el az ok-okozati összefüggéseket, addig hiába mutogatna neked bárki bármit.

Nem vádaskodni akarok, egyszerűen csak a kutya érdekében jobb, ha elfogadod, hogy félrenevelted. Az alap sem volt tökéletes, oké, de ki lehetett volna jönni jobban belőle. Egy problémát csak akkor tudsz megoldani, ha felismered az okát, abban pedig biztos lehetsz, hogy nem a kutya okozta magáakmagának, hogy ilyen lett, hiszen nem mazochista.

Keress egy szakembert, gyűjts rá pénzt, addig pedig olvass sokat a kutyanevelésről, pszichológiáról, az alapvető hozzáállást egyedül is elsajátíthatod, az pedig már fél siker :)

2012. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!