Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak szerintetek? Ti...

Mit csináljak szerintetek? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy a lassan 2 éves pincsim minden kutyára ráugrik vinnyogva,sétálás is vele egy rémálom mert húz a pórázon. Amúgy ideggyenge mert anno szaporítótól vettem. Elvittem kutyaiskolába ahol nagyon kedvezményesen,csak 10 ezer ft egy évre. De semmit nem segít az egész a kutyám végigszenvedi az egészet. Most is most értünk haza,de fél óra után eljöttünk mert végigremegi meg vinnyogja az egészet,teljesen sokkban van. Az oktató meg fel sem ismer minket soha,mindig megkérdezi hogy most jöttök először? És minden alkalommal elmondom neki mi a bajunk és mindig mondja is hogy oké megoldjuk majd,persze mikor megyünk legközelebb már el is felejti. Másik hogy minden alkalommal ugyanazt csináljuk: Vezetés pórázon,balra-jobbra-hátraarc plusz leülés és megkerülni kutyával a másik kutyákat(akiket a gazdája tart persze pórázon ülve). Ez oké is meg tényleg biztos jó de minden alkalommal ugyanaz van és elég unalmas,kutyám utál odajárni meg minden és végigremegi az egészet, meg oktató szeme láttára támad másik kutyára akit nem is érdekli az egész:/ Győri vagyok igaz, de nekem olyan kutyaiskola kéne ahol személyreszabottan foglalkoznak a kutyámmal mert ez így nem jó, végig csak szenvedés neki is és így nekem is az egész..Tükör kutyaiskolát meg most nem tudom kifizetni mert csak az alap lenne 36 ezer ft amit max akkor tudnék kifzietni ha ettől a kutyaiskolától visszakapnám a pénzt,de gondolom ez lehetetlen.. Nem tudom mit tegyek mert újra kéne "kódolni" teljesen a kutyámat mert akárhányszor sétálunk nem elég hogy megfojtja magát majdnem de még agresszív is más kutyákkal,hiába kistestű nekimegy egy németjuhásznak is!! Ezért már csak abból áll a sétánk hogy póráz a parkig,ott meg labdahajítózunk 1 órát kb ettől kimerül. Kiskorától fogva szocializáltam csak ugye volt pár rossz élménye ami miatt kialakult a félelme a kutyákkal szemben.

Végülis csak az a kérdésem szerintetek folytassuk ezt a kutyaiskolát hátha lesz belőle vmi, vagy mit csináljak? Ti mit csináltok egy órán kutyaiskolában? Nálatok is mindig ugyanaz van? Ti kutyátok élvezi vagy csak az enyémnek ér fel egy kínzással? Köszönöm mindenkinek a válaszát,kajak mindenkit felpontozok bármit is ír..

Ui: Soha többet nem veszek szapis kutyát,tanultam belőle egy életre,hiába szeretem tiszta szívemből a kiskutyám ez az ideggyengeség neki is rossz lehet:( Amikor vettem azt se tudtam mivel jár hogy így veszek kutyát,hülye voltam tudom..



2012. ápr. 18. 18:24
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Tudom ezért én vagyok a béna,de mindig feszül a póráz,mert ez mint az őrült inkább megfojta magát mint hogy normálisan jöjjön a lábam mellett. Direkt vettem ilyen bőr pórázt aztán kicsire fogom,lábam mellett jön, de rohanna előre,olyan degeneráltul fojtja meg magát. Ebbe én vagyok a hibás persze,amit írtam is a mostani kutyaiskolába ezért van ez a hátraarcos módszer,de nála nem használt.. Egyszerűen ha meghallja hogy megyünk le sétálni akkor megőrül,pedig nem kevesett vagyunk lent:) Én vinném ugyebár póráz nélkül mert behívható teljesen,de hát nem akarom hogy megbüntessenek..csak a futtatónál engedem el,ott kifárasztom! (igazából ott se lehetne teljesen de ott nem hiszem hogy szólni fognak,hogy labdázunk:)) )
2012. ápr. 20. 11:21
 22/23 anonim ***** válasza:
Hívj házhoz kiképzőt, és mondd meg neki, hogy nagy kutyát hozzon, ne kicsit. Minden mást meg meg tud mutatni.
2012. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nálunk a tacsi mix húzott anno. Én nem vittem semmilyen kutyasuliba. Nekem nagyon régen rendőr ismi mutatott pár dolgot. Ő képezte a kutyákat a rendőrségen.

Egyszerüen szólok a kutyának vagy a nevét vagyazt hogy lábhoz, és ha nem jön vagy feszíti a pórázt, akkor jól berántom. ikor legközelebb szólok neki, akkor azonnal lábnál terem. :-D

2012. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!