Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő egy nagyon rossz...

Mi a teendő egy nagyon rossz kutyával?

Figyelt kérdés

Két hónapja mentettünk meg menhelyről egy kölyök kutyust.

4 hónapos kan kutya volt akkor ,most már fél éves. Keverék.

Az első két hónapban normális volt , de most ,hogy fél éves lett olyan ,mint egy idióta kamasz fiú !

Ha nem vagyunk otthon , letépi a függönyt , az ajtót össze karmolássza , mindent megrág , a terítőt leszedi az asztalról , a fa bútorokat megrágja , a számára elő hagyott játékokat pedig atomjaira szét szedi. Első kutyus , és nem tudtuk ,hogy így fog viselkedni! Mázli a neve , de egy eszméletlen rossz kutyus ! A két hónap alatt 4 kutya iskolából tessékeltek ki minket a szörnyű magaviseletért. Most 12 kg, nem lesz kiskutya az biztos!

Amikor a póráz nélküli gyakorlatokat csináltuk , akkor oda rohant a kutyákhoz és ugatott, meg játszani akart mindenkivel ! Nem tud komoly lenni! Mindig játszana, állandóan! Vonít és szétrombol mindent ! Mellesleg nagyon kanos , de nemsokára ivartalanítani fogjuk. Miért viselkedik fél évesen kamasz fiúként pedig csak egy KUTYA?


2012. máj. 6. 17:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Szegény Mázli nemsokára peches lesz:-)
2012. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen hozzáállással "Miért viselkedik fél évesen kamaszfiúként pedig csak egy kutya" ne csodálkozz.A kutyák is ugyanolyanok mint az emberek.

Egyébként kkicsit meg kell fegyelmezni.

Valamit csinál finoman rákiabálsz hogy nemszabad esetleg kicsit rácsapsz az orrára és ha valamit jól csinál, akkor jutalomfalat vagy simi

2012. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Első : Hát igen. Remélem attól nem lesz ilyen kanos.

Második: : Kamaszodhat egy kutya? És ha igen kb. meddig tart ez ? :O Már próbáltam ezt a kutyasuliban. Ha rákiabálok , rám ugat. Aztán megsértődik és elmegy. Ha finoman rá ütök az orrára akkor játéknak veszi..:/

2012. máj. 6. 17:23
 4/28 anonim ***** válasza:

Igen kamaszodhat.Ne aggódj nemsokára kinövi. mire 8-9 hónapos lesz addigra kinövi max 11 hónaposan már nem kéne csinálnia.Ha utána is olyan lesz akkor szerintem agyilag van valami baja.Addig pedig próbáljátok valahogy elviselni.

Ja még valami beugrott.Milyen keverék? Az is fontos mert kérdésedből kinézve szerintem házban tartjátok, pedig lehet hogy pont nemjó neki

2012. máj. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

szerintem a kiképzök a hülyék... olyan helyre kell menni ahol meg tudják nevelni, ez a dolguk. sztem. de nem értek hozzá.a porázon tanitás megy neki? mert ha már a lábad meleltt marad poráznál ha azt mondod lábhoz akkor engedelmesnek kell lennie poráz nélkül is. de ha még nem tudja a porázos trükköket akkor tök felesleges nekiállni anélkül tanitani. nem is értem...

a hevessége fajtafüggö is.és egy fiatal kutya naná hogy energiadus. eleve házba ekkora kutya? minek?

nem is tudja kirohangálni magát.oké hogy sétáltatod de amint látom poráz nélkül nem futhat egy jót a réten.egy kölyökkutya az ilyen. rágos szaggatos. ez a normális. a mi kutyánk az egy tutyimutyi alak semmi kutyatulajdonsága nincs. az meg sztem a rosszabb fele XD a simogatáson kivül semmit nem szeret.

2012. máj. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
mennyit mozog a kutya naponta?
2012. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem. Kertes házban lakunk. Kutya ajtó van, ha beszeretne menni be megy. Nagy kertünk van, sokat van kint , de aludni bent szokott a hőség miatt. Napi 5 séta + kint van egész nap, de nem elég neki.

Nem tudom milyen keverék, de mutatok róla képeket. Ha valaki rájönne annak örülnék ! Esetleg még azt is megmondhatjátok ,hogy milyet láttok benne!


[link]


[link]


[link]

2012. máj. 6. 17:42
 8/28 anonim ***** válasza:
Első képtől rendesen megijedtem:D
2012. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
red4me : miért ? :D nem is ijesztő. és az a kép is azért róla készült mert játszani akart és oda ugrott a kamera elé ami be volt állítva és 5 mp-n belül fényképez. A virágokat akartuk lefényképezni de Mázli.. XD
2012. máj. 6. 17:46
 10/28 anonim ***** válasza:
akkor ne engedjétek be....ilyen egyszerü. nem hosszuszörü kutya, elvan kint. legyen árnyékos, hüs hely a kertben.minden kutya kertben van ahol kert van.
2012. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!