Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő egy nagyon rossz...

Mi a teendő egy nagyon rossz kutyával?

Figyelt kérdés

Két hónapja mentettünk meg menhelyről egy kölyök kutyust.

4 hónapos kan kutya volt akkor ,most már fél éves. Keverék.

Az első két hónapban normális volt , de most ,hogy fél éves lett olyan ,mint egy idióta kamasz fiú !

Ha nem vagyunk otthon , letépi a függönyt , az ajtót össze karmolássza , mindent megrág , a terítőt leszedi az asztalról , a fa bútorokat megrágja , a számára elő hagyott játékokat pedig atomjaira szét szedi. Első kutyus , és nem tudtuk ,hogy így fog viselkedni! Mázli a neve , de egy eszméletlen rossz kutyus ! A két hónap alatt 4 kutya iskolából tessékeltek ki minket a szörnyű magaviseletért. Most 12 kg, nem lesz kiskutya az biztos!

Amikor a póráz nélküli gyakorlatokat csináltuk , akkor oda rohant a kutyákhoz és ugatott, meg játszani akart mindenkivel ! Nem tud komoly lenni! Mindig játszana, állandóan! Vonít és szétrombol mindent ! Mellesleg nagyon kanos , de nemsokára ivartalanítani fogjuk. Miért viselkedik fél évesen kamasz fiúként pedig csak egy KUTYA?


2012. máj. 6. 17:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Iszonyatosan aranyos a kutyád!! Szerintem gyönyörű!!:):) Talán vizsla németjuhász keverék lehet. A szemszíne miatt gondolom. Az én kutyumnak egy vizsla a szerelme és neki is ilyen szeme van. Hát kitartást!! Nem lehet könnyű. 5xör mentek vele sétálni. Mennyi időre? Mert lehet, hogy az neki kevés. Mármint lehet, hogy neki 2-3 óra aktív elfoglaltság kell futás vagy ilyesmi. Más kutyákkal szokott játszani? Az enyémet ez fárasztja le a leginkább, ha más kutyukkal tud játszani.

Egyébként szerintem kinövi. Az enyémmel is nehéz volt az elején. Mindenemet szétrágta, a bútoraimat, a könyveimet széttépte, az iskolai füzeteimet jegyzeteimet is pont zh előtt..jó volt. A telefonomat is szétrágta, kb 5 számitógép egeret. Telekakilta az ágyamat, de úgy, hogy még a fal is xaros lett. Mindennapos ágynemű csere. Még ugrált is benne. Azt hittem elmegy az eszem. Mikor hazaértem automatikusan vittem a felmosóvödröt a szobámba..:S Utánna beletörődtem, hogy oké ilyen, aztán egyik napról a másikra teljesen megváltozott száz százalékig szobatiszta lett és már nem szed szét mindent. Úgyhogy kitartást!! Az enyémnek is megvan a maga hülyesége. Pár héttel ezelőtt avval borított ki, hogy elengedtem, hogy játszon a barátaival ő meg elrohant és az összes macskakakit megette amit talált. Úgy tűnik erről leszokott. Remélem. Amit még most is csinál, ha pórázon van minden kutyára acsarog. De már rájöttem, hogy azért mert játszani akar velük. Mert mikor elengedem akkor meg kenyérre lehet kenni. Ezzel nem tudom mit fogok kezdeni. De majd kitalálom. Ne aggódj mi se szoktunk "unatkozni". Úgyhogy kitartás!!

2012. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Jah és ő kan Francia Bulldi 2 éves!
2012. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Utolsó , napi 5x 2 órára. A séta alatt pisil meg ilyenek de a nagy részét játékkal tölti.

Egyébként szerintem így is tökéletes kutya.

A Marley and Me-ben a végén nem jó kutya lesz hanem meghal.

2012. máj. 7. 15:36
 24/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez komoly, hogy a kutya napi 10 órát sétál????

Ezt nem tudom elhinni :O


Már engem is hülyének néznek, hogy a nagy kert ellenére naponta kétszer sétálunk Argos-sal, összesen 2-4 órát, mikor mennyit

2012. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Szilvi & Argos : pedig ez így van. És gondolhatod ,hogy mennyi energiája lehet. :D
2012. máj. 8. 19:53
 26/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

A 10 óra séta miből áll, mennyit van szabadon, mennyit játszik kutyákkal, mennyit futtatjátok, milyen környezetben, stb...mennyit tanítjátok?

Egy rehabilitációs foglalkozás kellene neki, vagy egy modern elveket valló suliba kellene elvinni

2012. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Először, pisi , kaki , szaglászás , aztán fut a mezőn , végül játszik a többi kutyával.

Tudja : ül , fekszik , marad , pacsi , piti , lábhoz.

2012. máj. 10. 19:22
 28/28 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem biztos, hogy kelpie keverék.


Néz meg ezt a képet, én elsőre felismertem benne, remélem, igazam lehet :)


[link]


A kelpie egy munkakutya, abból is a munkamániás fajta!

Le kell foglalni az energiáit, hordhatnátok valahová terelni tanulni!

2012. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!