Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog leszokni erről?

Mikor fog leszokni erről?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kutyusom (boxer szuka). Járunk kutyasuliba (tükör módszeres) és rendszeresen le is mozgatom megfelelően. Egyetlen problémám van: ha olyan utcában sétáltatom, ahol a kerítéseken belül kutyák vannak, akkor elkezd rángatni, húzni, stb. Olyan ösztönállapotba kerül, amiből képtelen vagyok kimozdítani, se pórázfegyelem, se bökés, se semmi nem zökkenti ki. (Még az orra elé dugott friss grillcsirkével sem tudom felhívni magamra a figyelmet ilyenkor.)

Bevallom, eddig kocsival kimentünk vagy sulira, vagy határba sétálni, de szeretném végre ezt a problémát megoldani, hogy egy utcában is tudjak vele nyugodtan, laza pórázzal sétálni. Ezt a középfok megoldja majd, vagy még túl fiatal, és be kell nőjön a feje lágya? (Érdekes, mert ha másik kutyás/kutyások jönnek szembe, arról - igaz nehezen - de le tudom tiltani, és tudunk laza pórázzal közlekedni, csak a kerítés mögötti kutyákkal nem tudok megbirkózni.)

A ti kutyátok ilyen csaholó utcában hogy sétál végig mellettetek? Mennyi idő volt, míg leszokott arról, hogy így nekirontson a kerítéseknek és milyen technikával haladtatok végig ezeken a helyeken?

Igazából itt nem a megoldást várom első sorban, hanem inkább a Ti (akik már túl vagytok ezen) személyes tapasztalataitokat! :)



2012. máj. 22. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem a kutyámmal ilyen problémám nem volt.Ez most számomra egyedi.amikor kint sétáltatom akkor vagy mellettem megy vagy szaglászik.nem foglalkozik a másik kutyával.Sőt a kutyám rám néz amikor a többiek ugatják és azt kérdezi "ezek nek most mi bajuk?"
2012. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most akkor picit irigykedem rád! :) Mennyi idős, milyen kutyusod van?

Lehet, akkor bennem van a hiba, és kevés vagyok?

2012. máj. 22. 09:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanez a problémám...Engedelmes kutyusom van, vissza tudom kint hívni, gyakorlatilag minden másban hallgat rám, de kerítések mellett "megőrül". Pedig barátságos más kutyákkal, ha mondjuk odarohan hozzánk egy, még ha támadó szándékkal is, hagyja, hogy "én intézzem az ügyet". Sajnos megoldást én sem tudok írni, nem sikerült megoldani a helyzetet. Kezelésnek annyit tudtam tenni, hogy amikor ilyen helyen megyünk el, úgy viszem, hogy a fejét a kerítéstől elfelé mozdítom, hogy így féloldalasan, fenékkel arra menjen. (nem tudom ez így mennyire érthető)

Ha sikerül valami hatásos módszert találni, megírnád? Mi nem jártunk kutyasuliba, sajnos a közelben nem volt és mondjuk másban nem is volt soha semmi gond vele. Nem tudom, hogy ezt én rontottam e el valamivel, vagy egyszerűen ilyen...

2012. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem várom meg, amíg odaérünk a kerítéshez, már előtte elterelem a figyelmét jutalomfalattal. Így szépen el tudunk mellette haladni, néha odanéz a kutyákra, de olyanor szólok neki és egyből visszanéz rám. Ismerősömék ugyanezzel a módszerrel már ott tartanak, hogy leültetik a kutyát a kerítés elé és egyáltalán nem érdekli a kutyust, hogy a többi kutya a kerítés túloldalán őrjöng.
2012. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt a problémám a domináns német juhászommal, de nézem a Csodálatos Kutyadokit, és volt egy rész, amiben pont erről volt szó. Ő azt csinálta, hogy odament a kutyával a kerítés közelébe, és leültette, annak háttal.

Persze ez elég nehéz egy izgő-mozgó, rángató kutyával, de meg lehet oldani. A lényeg, hogy rövid pórázon tartsd, szorosan magad mellett, és amikor odaérsz a kerítéshez, fordulj annak háttal, aztán kézzel már le tudod nyomni a fenekét a földre, ha nem figyel rád. Egy darabig hisztizni fog, de te csak maradj nyugodt és ne engedd a kerítés felé fordulni. Át kell hogy essen ezen a hisztin, de rá fog jönni, hogy ki kell zárnia a másik kutya által okozott zajt, és csak rád kell figyelnie. Tudod ezt úgy éred el, hogy amikor hisztizik, akkor feszíted a pórázt, amikor nyugodt, akkor lazán tartod. Meg fogod látni, hogy mivel háttal állsz a kerítésnek, a háznál lévő kutya kb 2 percen belül be fogja fejezni a csaholást, mert ezzel a testtartással nem jelentesz számára fenyegetést.

Én ezt kb 5x csináltam meg a kutyámmal, és most már laza pórázon sétálunk az ilyen utcákban.

Sztem érdemes kipróbálni. :)

2012. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alexandra! Természetesen a jutalomfalatot én is így használom, hogy már jóval előtte magamra vonom a kutya figyelmét, de egyszerűen kizökken, hiába próbálkoztam sok (az iskolában tanult) praktikával, és menne is oda a kerítéshez. Mivel egy nyugodt kis utcácskáról van szó, mindig az úttesten megyek, mindkét oldali kerítéstől minimum 5 méterre, tehát "messze" vagyunk a kerítéstől, nem közvetlenül mellette megyünk el pont ez miatt, mert így távolabb várom a mielőbbi sikert.

Egyszerűen nem tudom, hogy ha a grillcsirkére (ami nála nagyon extra juti) így fittyet hány, akkor mivel tarthatnám ilyenkor magamon a figyelmét.

Egyébként minden más szituációban az utasításomra vár, és behívható, stb, ez az egy jelent problémát, és nem tudom, hogy ez a kamasz létének tudható-e be, vagy én csinálok-e valamit rosszul, de a te technikád pl. semmit nem ér nálunk.


Kedves 5. hozzászóló!

Meg tudod mondani, melyik évad, esetleg rész volt ez? Szívesen megnézném. Egyébként nem merném más kerítése elé leültetni a kutyámat, és "feleslegesen" heccelni a kutyáját. Teljesen jogosan jönne ki és verne meg a tulajdonos, azt hiszem.. :D

2012. máj. 22. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

"Egyébként nem merném más kerítése elé leültetni a kutyámat, és "feleslegesen" heccelni a kutyáját. Teljesen jogosan jönne ki és verne meg a tulajdonos, azt hiszem.. :D"

Ez butaság. Nehogy már ne állhass meg az utcán. Előttünk is szoktak mászkálni, meg megállni beszélgetni, inkább én is megpróbálom szoktatni a kutyámat a helyzethez. Nem kaviccsal dobálod, vagy direkt ugattatod.

2012. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok:

Na, most már tudom, hogy hol láttam azt a videót. Nem maga a sorozat volt, hanem egy dvd: Cesar Millan - Becoming a pack leader. Ebben vol egy ilyen problémájú kutya. Keresem youtube-on az egészet, de nem találom, csak egy részletet, de abban pont nem erről van szó.

2012. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, a DVD címe nekem nagy segítség, köszönöm szépen! :)
2012. máj. 22. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!