Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ismertlen különleges...

Milyen ismertlen különleges vezényszavak vannak? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

A kutyám pl.Nem veheti el emberektől a neki nyújtott élelmet.Én azt mondtam neki amikor én adtam, hogy:Tied...De ezt mások is mondhatják egy óvatlan pillanatban és lehet mérgezett kaját kap...

Mi legyen az új parancsszó?:)



Vagy!Amikor etetem leültetem és rám kell néznie.Ha rámnéz akkor mondom, hogy:Egyél!

Ez helyett mit.mondjak?


Vagy amikor elengedem a pórázról azt mondom, hogy mehetsz!

Ez helyett mit mondjak?

Vagy milyen tiltószavat mondjak?A.NEM-et használom...Ezt nem tudom változtassam-e meg...

Ti mit használtok?:)

És mit ajánlotok?

Csak normális válaszokat!!!Nagyon köszi:D


2012. jún. 7. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. a "tolass fel a lépcsőn" vezényszava a zápor. Fogalmam sincs honnan jött, de már nem tudtam mit kitalálni. Vagy a "rakd fel a két mancsod a karomra és nézz át köztük" jele a pózna szó. Miután már volt a nézz, figyelj, kukucs, bambulj szavakhoz egy-egy trükk, más, a kutya számára könnyen megérthető, a feladathoz kapcsolódó szó már nem jutott eszembe. Van ismerősöm, aki különféle bonyolult feladatokra teljesen független neveket ad. A tél, nyár, ősz, tavasz mind egy-egy különböző trükköt takar.


Bármilyen szót használhatsz bármire. Akár a retek is lehet tiltó szó, a kutya az emberi jelentését úgy se érti meg.

2012. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezaz :)

Akár spanyol szavakat, színeket, bármit használhatsz vezényszónak, legfeljebb arra ügyelj, hogy a közelben tartózkodók ne nézzenek hülyének :D

2012. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvesz a kutya mástól kaját, azt nem a vezényszó miatt fogja tenni, szerintem felesleges macera ez a csere. Inkább célzottan tanítsd arra, hogy ne hallgasson másra, meg ne vegyen el senkitől semmit, annak több értelme van. De mondjuk a kajamegtagadás nagyon nehéz téma, azt vagy drasztikusan tanítod, vagy cseszheted.
2012. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ha az ember vizsgára készül, akkor követnie kell a protokollt, nem tudom a pontos okát, de bizony BH-n, IPO-n meg van adva, hogy milyen parancsokat használhatsz. ezalól kivétel, ha külföldi szavakat használsz, de a rutinos bíró azért ért angolul meg németül... tehát akkor már az egzotikus nyelvek között érdemes keresgélni.

ha nem akarsz vizsgázni, akkor használhatsz zöldségneveket is parancsszónak, teljesen mindegy, az élelemmegtagadást illetően meg egyetértek az előttem szólóval.

2012. jún. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek meghatározva a vezényszavak. Olyan vezényszót használsz amilyet csak akarsz.
2012. jún. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!