Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a Dunába bele...

Szerintetek a Dunába bele mehet a kutya?

Figyelt kérdés
úgy értem nem lesz baja(a Duna vízétől)? nem olyan helyre viszem ahol sok örvény meg nem is a közepébe dobom be hanem a szélén 1-2 métert úszkálhat egy puli? nem hidegbe, nyáron gondoltam mert van egy Duna parti hely ahova megyünk és kutya is jön azért kérdem hogy fürödhet-e benne. nincs semmilyen tiltó tábla meg ilyenek tehát nem e szerint kérdem.
2012. jún. 10. 17:40
1 2
 11/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nyugodtan fürödhet, a kutyák többségének nem lesz semmi baja tőle. Előfordul allergia, akkor kiütések jelennek meg a kutya hasán, illetve érzékeny gyomrúaknak mehet a Duna víztől a hasa! De nem vészes.

Hátránya, hogy a kutya tavasztól késő őszig nagyon büdös lesz :( Kutyám napi szinten úszik a Dunában Csepelnél és nagyon büdös...

Ráckeve jó hely, ott se erős a sodrás, mivel a Kis-Duna ágon van.

A Nagy-Dunán kell vigyázni, hogy ne ússzon be nagyon a kutya, könnyen elviheti az ár.

Argos-nak simán dobálom a labdát a folyó közepébe, átúszni is képes lenne :)

A Nagy-Duna ágnál Csepel túloldalán szokás szerint jól bedobtam messzire a labdát, Argos persze utánament...én meg csak néztem, ahogy viszi le a sodrás délre :D Jó 50-60 méterrel lejjebb jött ki a vízből :) Azóta ott vigyázok és nem dobom be túl messzire.

A Margit-szigetnél volt gáz, el is úszott egy játékunk, mert Argos későn vette észre hova dobtam, és nem engedtem, hogy utána ússzon...jobb félni, mint megijedni!

2012. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! már csak valahogy bele is kéne "vinnem" a vízbe.. mert amikor megy a locsoló akkor fél tőle. de lehet hogy a hangtól és akkor majd a Dunába bele megy. remélem.
2012. jún. 11. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!