Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kis tacsim,6 hetes,...

Tischly kérdése:

Van egy kis tacsim,6 hetes, az anyja nem tudta már szoptatni, így elhoztuk. Hétfőn kapta az első oltást, mennyire tudom most vinni magammal erre arra? és meddig fog még sírni? Vagy vannak tippek mit lehet ellene tenni? Köszönöm előre is a válaszokat

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Semennyire és nem sokáig.
2012. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy amíg azt az első 6 vagy mennyi oltást meg nem kapja, addig nem szabad kivinni mindenfele, mert még nem védett a sok mindentől, amire az oltásokat kapta. Mi sem vittük addig őket sétálni, nehogy felegyenek valamit stb. De nyilván, ha a vonaton akarod utazó kosárban vinni, akkor attól csak nem lesz baja.

Sírni meg azért sír a drága, mert nem választották még el az anyjától ott, ahonnan hoztátok, és hiányzik neki. Meg fogja szokni rövid időn belül.

2012. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azután lehet őt vinni mindenhova, miután a 3. oltás is elkezdte kifejteni a hatását. Ez normálisan úgy 12 hetes korától lesz meg.

A sírás megszüntetésére a legjobb mód, ha lefárasztod a kutyát játékkal, egy kis tanítással és ha mégis el kezd sírni, akkor nem foglalkozol vele addig, míg abba nem hagyta a nyafogást.

2012. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. de akkor horgászni sem vihetem el? :(
2012. jún. 14. 15:53
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
A nem viheted el-ben neked a horgászat miért nincs benne?
2012. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát mert ott nincs más kutya-macska, nem ez a lényeg?
2012. jún. 14. 15:56
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Horgászni? Egy 6 hetes oltatlan kutyát? 35 fokban?

Te éppelméjű vagy?


Egyébként attól hogy az anyja nem eteti attól még nem kellett volna elhozni .. 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. A szocializációja miatt fontos.

2012. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
normálisan is lehet irni. és nem tudtam h hány hetesen lehet elhozni, hirtelen jött, nem néztem utána amiért haragszom is magamra. de minde oké vele
2012. jún. 14. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg, hogyha most elkezdesz részletesen olvasgatni a kutyázásról, akkor nem is lesz vele sok gond. A kölyök az anyatej mellé jobb helyeken két hetes kortól kap áztatott kölyöktápot, hogy az anyát ne terheljék le annyira a kölykök. 8 hetes koráig mindenképpen az anyjával kellett volna maradnia, de ezzel már nem sokra megyünk.

Először sétálni körülbelül 4 hónapos korban tudod kivinni mikor megkapta a veszettség oltást is. Ettől függetlenül otthon még elkezdheted szép lassan nyakörvhöz és pórázhoz szoktatni.

Éjszakára a helyére lehetne neki tenni egy törülközőbe csavart meleg vizes palackot, hátha megnyugtatja és kevesebbet fog sírni.


Olvasgass sokat!!

2012. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jún. 14. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!