Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám apportírozása nem...

A kutyám apportírozása nem megfelelő?

Figyelt kérdés
van nálam jutifalat, de ha megérzi a szagát, nem foglalkozik a bottal. AMúgy az ereszd szót ismeri, de a hozd ide parancs nem megy. Gyakorlatilag csak a játék közben teljesíti, más tárgyakkal nem reagál rá. Amúgy 11 hónapos husky, már jóideje próbálgatjuk.
2012. jún. 18. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer leírtam, hogy hogy érdemes megtanítani az apportírozást, bemásolom:

"Én a kutyámat úgy vettem rá az apportírozásra(neki sem akaródzott semmit visszahozni, csak bámult az eldobott játék után, mondjuk ő elég kajás), hogy egy textil tolltartót megtöltöttem száraztáppal, egy kis ideig abból jutalmaztam, hogy lássa, benne van a kaja, majd elkezdtem húzogatni a szája előtt. Ha megszagolta, kinyitottam és beleehetett a tápba. Mikor ez már ment neki csak akkor nyitottam ki, ha bevette a szájába, amikor ez is 100%-ig ment letettem a földre, ha megfogta, akkor jutalmaztam, ha felemelte, akkor extrán. Egy idő után kb egy méterre eldobtam, ha odamentés megfogta, akkor juti és nagyon biztattam, hogy jöjjön ide hozzám. Ha ki is ejtette a szájából, akkor is jutalmaztam, majd később már visszahozta, mert rájött, hogy csak én tudom kinyitni. Később továbbfejlesztettem, az ölembe kellett ejtenie a zsákot, tartani addig, amíg el nem veszem, feladni újra ha leejtette, felugrani vele, hogy ne kelljen lehajolnom(hehe). Most már ott tartunk, hogy bármit eldobok megy utána és lelkesen hozza vissza(papucstól kezdve labdáig minden. Próbáld meg te is ezt a módszert, én sem gondoltam, hogy mennyi fog, aztán a sok gyakorlásnak meg lett az eredménye."

2012. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
figyi. Ültesd le magad elé, tedd a szájába a botot. Szólsz: tartod, és felül simogatod a fejét. Majd ereszd, és jutalom. ha idő előtt kiköpi nincs kaja. megtanulja szépen lassan, hogy a kaja feltétele az apport táryg behozatala.
2012. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!