Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bosszúból pisil be a yorkim?

Bosszúból pisil be a yorkim?

Figyelt kérdés
Másfél éves a yorkim és nehézségeink vannak!pici korában ahogy lelehetett vinni,mentünk ahogy tudtam vittem lefele!nspi 3x 4 x!ettől függetlenül volt még fent pelus a "szokásos" helyen!aztán ahogy növekedett lent volt kaki-pisi,de a tv állvány alá előszeretettel nyomott 1 pisit,főleg takarítás után!eljött az idő,h arraértem haza,h nem hajlandó a pelenkára pisilni,darabokra tépni a vattás vackot,annál inkább!így nem tettem már le,de még mindig bepisilt!próbáltam a szoktató sprayt is...semmi!azóta átrendeztem a szobát és mostmár az ágyba pisil az ágyneműre stb!kisikáltam naponta cseréltem a huzatokat akkor mdg nem érezte a szagát és már csak azért is bevizelt!igy kicsuktam a szobából,kiköltöztettem a nappaliba!ideig-óráig jó,de jön neki 1 gondoltat és akkor összepisili az egész helyet!egyébként ha kikell neki mennie,akkor szól,szóval erre van magyarázat??

2012. júl. 3. 23:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
fiú, nem értem mit nem értesz, jelöl ennyi. ez nem rendes pisi, vagyis tök mindegy mennyit viszed ki, nem bosszúból csinálja, de azzal, hogy cserélgeted a cuccokat, egyre jobban arra ingerled, hogy az új dolgokat is "meghódítsa". mielőbbi ivartalanítás javasolt...
2012. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az én yorkim is az ágyra pisil előszeretettel...
2012. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"bepisil,ugat meg hisztizik"

Neveletlen, ebből egyértelműen látszik.

2012. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Maxitabi ***** válasza:
100%

Dominancia probléma lehet-vagyis ki akar lenni a falkavezér nálatok? Ő. És lehet összefüggés a barátnőddel is - mi féltékenységnek hívjuk, de ő falkasorrendet akar helyre tenni. Persze nem vagyok kutyapszichológus-és egy kivizsgálás nem árt, ha szervi baj nincs, akkor lehet elgondolkozni az elméleten. Kezdd úgy, hogy ha hazamész, nem üdvözlöd, nem beszélsz hozzá kb3-5 percig, csak teszed a dolgod, utána-amikor Te akarod és kezdeményezed, nagy simi, dögönyözés és mehettek le pisikörre. Kajánál is-előbb Te eszel, majd ha kedved van, akkor utána ő is kaphat. Mindig Te mész előre az ajtóban is!

És járt(a)tok kutyaiskolába???? Fontos lenne, mert szellemileg is terhelni kell őket, nem csak fizikailag-ez is lehet a jelölés oka lakásban.

2012. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is egy ivartalanítás tényleg nem ártana, talán kicsit lenyugodna tőle a kutya meg visszavenne a dominanciájából. Ez nem bosszú amit csinál, egyszerűen csak az ágy(meg minden más) lepisilésével azt jelzi, hogy az övé. Ezt a cikket olvasd el és tarts be mindent amit ír: [link] . Lehet egy jó kutyaiskolába sem ártana elmenni, ahol megtanulnád megfelelően kezelni a kutyádat, mert nekem lerí a kérdésből, hogy agyon van kényeztetve a kutya, az van mindig, amit ő akar.
2012. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nincs bennük bosszú? Hát szerintem van. 1,5 éves tacskó és a féreghajtót nem hajlandó megenni csak ha lenyomom a torkán. 1 éve szobatiszta soha nem pisil be. Miután megtörtént a féreghajtó bevétele, kimentem kezet mosni mire visszaértem az ágy lepisilve a kutya meg rohan át a nagyszobába...! Ugyanez az állatorvos után is
2012. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!