Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még nevelni? Lehet hogy...

Lehet még nevelni? Lehet hogy kapunk egy 3 éves (de lehet hogy 4) nöstény spánielt, de nem volt nevelve, inkább csak azért tartották, hogy fialjon.

Figyelt kérdés
Kennelbe volt a párjával,néha kiengedték.Alapvető dolgokat még lehet neki tanítani,ül, marad,pórázon vinni??
2009. júl. 10. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy 6-7 éves yorkit neveltünk szobatisztaságra, pórázon sétálni, ülni stb.

Szintén szaporítóknál volt, nagyon rossz állapotban hoztam el egy ideinglenes "befogadótól". ( Ott a gyerekek azzal játszottak, hogy a nyakánál fogva dobálták át a nappali másik végébe...3 gyerek volt...Nem vicc, láttam.)


Türelemmel és sok szeretettel meg fogod tudni tanítani mindenre.

2009. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen korban lévő kutyát lehet nevelni. Van egy 2 éves yorkim de őt 8 hetes korától kezdve tanítottam, neveltem. A másik 13 éves tacsi keveréknek nemrég tanítottam meg az ül, fekszik kifejezést...sikeresen.
2009. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet még nevelni.Nekünk 7 éves spánielünk van.Csak türelem.
2009. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ivartalanítás!
2009. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért kellene ivartalanítani???Ezt nem értem.Nemtudom,hogy lenne e rá időm,mert van egy 1,5 babám és most jön a másik.Szeretnénk ezt a kutyit,de félek kicsit hogy ha nem nevelt vagyis hogy hogy tűri a gyerekeket.Szerintetek?
2009. júl. 10. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Te magad írtad, hogy ellettésre tartották. Te is arra akarod tartani? Ha nem, akkor tessék ivartalanítani, bőven elég másfél millió kóbor kutya. Arról nem is beszélve, hogy a hozzáértés nélküli szaporítás, elletés rontja a fajta állományát, az ország kutya létszámát. Egy olyan kutya, aki 3-4 éves korára agyon lett elletve, nagy eséllyel kap valamilyen ivarszervi daganatos megbetegedést, így mindenképpen ajánlatos az ivartalanítás.

És nem utolsósorban megemlítendő az Állatorvosi Kamara véleménye is: [link]

A tanítás, nevelés nem korfüggő. A gazda szakértelmén, kutyákhoz való viszonyulásán, kutyákhoz való értelmén és következetességén múlik.

Ha az az alapvető hozzáállásod, hogy nem is biztos, hogy lenne rá elég időd, mert van egy másfél hónapos gyereked és jön a második is, akkor inkább ne is fogadjátok be, csak a gazda keresésben segítsetek.

Úgy gondolj a kis spani befogadására, mintha a (most még) 2. gyereked lenne. Mivel minden jó dolog elmaradt az életében, ezért neked kell majd "felnevelned", megtanítanod neki mindent, ahogy egy kisgyereknek. Nem kevés időbe és pénzbe fog kerülni.

2009. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!Biztosan igazad van,majd akkor a gazdi keresésben segítünk.Szép napot.
2009. júl. 12. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!