Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első sorban golden retriever...

Első sorban golden retriever gazdik, de bármilyen magabiztos kutyatartók segítségét kérném. Furcsán viselkedik a kutyus, mit tegyek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mostanában vettük észre a kutyán, hogy furcsán viselkedik, gyakorlatilag egyikünkre sem hallgat és néha teljesen váratlanul megugrik és "bekattan". (Tudni kell hozzá, hogy már nem fiatal, idén tavasszal múlt kilenc éves.) De olyan szinten áll fenn a probléma, hogy egyébként félig kertben félig házban tartott (nagyon meleg időben be szoktuk engedni, hogy a kövön fekhessen árnyékban) és este képtelenség kiküldeni, mintha félne kimenni. Már elég sok dologra gondoltunk, mi lehet a baj, hogy a szomszédok hergelik vagy riogatják, esetleg valami mástól ijedhet meg, mert eddig sosem volt ilyen jellegű probléma, mindig hallgatott ránk. Így igazából nem tudom eldönteni, hogy ez most a korával jár vagy attól függetlenül váltja ezt ki valami belőle.

Valami ötlet vagy hasonló tapasztalat? Esetleg ha van jó ötletetek, hogyan tudnék segíteni rajta, nyugodtan ide lehet írni.



2012. júl. 7. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg a szemét és a hallását. Lehet, valamelyikkel gond van és a kutya bizonytalan lesz kint.
2012. júl. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem is a hallása tompult De eddig nm vadult meg?
2012. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, úgy nagyon agresszívan nem vadult meg, tehát semmi harapás vagy konkrét durvulás, csak úgy viselekdett ,mintha megijedt volna valamitől, és utána egy fél órán át nyugtattam meg mellette maradtam.

Köszönöm szépen az észrevételeteket, megnézetem majd az állatorvossal ebben az esetben, lehet benne valami, sőt.

2012. júl. 8. 00:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mióta áll fent? Csak mert a napokban erre felénk az utóbbi estéken elég durva vihar volt. Nem volt kint valamelyik nap a viharban? Nem lehet, hogy azzal köti össze most az éjszakát, hogy vihar=megijedt=nem akar este kimenni?
2012. júl. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az öreg embereknek is hóbortosak lesznek. A kutya is változik az évek számával. Nekem a lövésálló kutyám,9 évesen pánikolt a lakásba szilveszterkor. Késöbb a fejét a takarom alá dugta,ha valami olyan hangot hallott,ami zavarta!
2012. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!