Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív lett a kutyánk a...

Agresszív lett a kutyánk a többivel, nem minden egyes kutyával, de legtöbbel igen, mit tegyünk? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

1 éves kistestű kutyánk van ,júniusba volt 1 éves..

amikor kölyök volt minden kutyához oda engedtük kicsihez nagyon mindegyikhez,hogy szocializálódjon, nem is volt gond, 1-2 hónapja viszont az "új" kutyákkal ,azért írom így,mert amelyik kutyával még nem találkozott azzal ilyen, a környéken úgy 5-6 kutya van akikkel kis kora óta találkozik és velük nem agresszív oda megy játszani akar velük és néha hanyatt vágja magát,viszont amelyik kutyával nem találkozott azzal mindig csúnyán viselkedik, elején olyan mintha szaglászni akarná a kutyát és hirtelen elkezd ugatni mint a bolond és ilyenkor semmi se segít csak ha tovább megyünk, a nagy kutyát meglát akkor már eleve ilyen,mi tényleg minden egyes kutyához oda engedtük ,nem tudom mi a baj :(


mit lehet tenni??

sajnos kutyasulira nincs pénz..

már bánom,hogy nem vittük kutyasuliba, ahol tényleg sok kutyával találkozhatott volna


2012. júl. 16. 18:56
 1/9 A kérdező kommentje:
mármint kutyaoviba kellett volna vinni..
2012. júl. 16. 18:57
 2/9 A kérdező kommentje:
amúgy szuka..
2012. júl. 16. 19:04
 3/9 anonim válasza:

Csak vagány a srác/kislány :D


Egyébként nem vagyok jártas a kutya nevelésben, gondolom ha az én kutyám (ami nincs) úgy viselkedne, ahogy nem dívik, valahogy reguláznám.

Nem fizikailag, főleg nem úgy, hogy hozzám kapcsolja a fenyítést.. vízipisztollyal lőnék rá pl.


Ha nincs keret kutyaiskolára, neten is biztos találsz kutyaneveléssel kapcsolatos szakkönyvet szép számban, talán itt is tudnak majd ajánlani ilyet, vagy egyéb okosságot.

2012. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Akkor kislány.
2012. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

olvastam Jan Fennel és Cesar Milan könyvét,de egyszerűen semmi nem használ, az oldalba bökést szinte meg se érzi ,azért nagyon erőset nem akarok bökni,meg azt hiszik,hogy megrúgom, nem egyszer rám szóltak emiatt,pedig én nem rugdosnám a kutyát az biztos!!


az a baj,hogy egy normális kutyás közösség akikel kirándulni tudnánk olyanok nincsenek,mert akkor szólnék nekik ,hogy hívjanak még pár kutyást és akkor több kutyával lenne,mert pl amikor egy ismert kutyával talizunk és ott van egy ismeretlen akkor jól viselkedik..

2012. júl. 16. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:

ez az én kérdésem,már javult azért valamit a helyzet,olvasd végig a válaszokat,hasonló a problémánk.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2876835-mit-c..

2012. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

végig olvastam, az az igazság,hogy amiket írtak mi már kipróbáltuk..semmi se használ..szerintem nekünk is marad a gyűjtögetés a kutyasulira,mert magunk nem tudjuk megoldani..

az én kutyámat pik pak helyre tudom utasítani,de a tesóm kutyáját,mert övé a kutya egyszerűen ,nem tudom annyi módszert használtam rá ,hogy tanácstalan vagyok :S


jövő nyáron fogok rendesen dolgozni és akkor tesómnak segítek összegyűjteni a pénzt a kutyasulira..

2012. júl. 16. 21:25
 8/9 VBeata81 ***** válasza:
Ez az a kor, amikor elkezdenek kamaszodni, és lázadozni. Keresik a helyüket, és próbálnak minél erősebb pozíciót elfoglalni a saját kis világukban. Ha már próbálkoztatok többféle fegyelmezési módszerrel, akkor tényleg nem maradt más, mint a kutyasuli. Remélem, sikerül megoldani.
2012. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát tényleg sok mindent megpróbáltunk,akikkel kölyök kora óta találkozik 4-5 kistestű és egy közép uszkárral, ezekkel a kutyákkal tényleg nagyon jól kijön,de a többivel nem értem mért nem..pedig a legtöbb kutya olyan nyugodtan és barátságosan közeledik felé..
2012. júl. 16. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!