Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk le a kutyánkat?

Hogy szoktassuk le a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan boxerünk, akivel napi szinten foglalkozunk, naponta van játék, séta is hetente többször. Kb 8 hónapos korában fogadtuk be (talált kutyus, kerestük a gazdit de hiába), hamar elfogadott minket és családtagnak tekintjük. Nagyon játékos kutya, rengeteg játéka van. A problémánk vele, hogy mindent szétrág: tudja, hogy nem szabad pl. az építkezés miatt kint hagyott vödröt megrágni, de ha ott van érintetlenül 2 napig akkor a 3. nap biztos szétrágja. Ugyanez a virággal is: már kb 2 hónapja van virágláda az ablakba, most átültettük bele másik virágot, látta, hogy valami változott, ezért kíváncsiskodott, viszont nem csak megszimatolta, hanem lelökte, kikaparta a földet is. Mikor hazaértünk, már elénk se jön, hiába hívjuk, a házába bújik és nem fogad szót (onnan tudjuk, hogy rosszat csinált)! Tehát a lényeg, hogy tudja, hogy nem jót csinált, behúzza fülét-farkát, viszont megcsinálja akár egymás utáni napokon is a rágást.Hogy tanítsuk meg, hogy ne csinálja( tulajdonképp tudja, hogy nem lehet és mégis csinálja) és tartsa tiszteletben azt, hogy az már nem az ő területe? Ez azért is fontos probléma most, mert kölyök kutyánk is van (3hónapos) ő is biztos fog rágni, de ne tanulja már el ezt a rossz viselkedést.

Még annyi, hogy a kicsivel egész nap játszanak, biztos nem unatkozik, és persze játéka is van, amit rághatna, ha nagyon rájön..

Köszönöm a választ előre is és bocsánat a hosszúságért.



2012. júl. 17. 14:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es!Köszönjük a tippet, mindenképpen kipróbáljuk.
2012. júl. 17. 14:46
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es!de felfogtam:)Nem a kertben labdázunk hanem az utcán (focilabda és a kuty van középen mi pedig próbáljuk kicselezni, de ez kb 20 perc után sikerül csak, addig nagyon fürge..)Azért észre lehet venni, ha már elfáradt... Olyankor én még szoktam vele vagy 3-4 kört futni az utcán (a labda már nem érdekli én még igen) és akkor tényleg off.. Most a kicsivel játszanak, fárasztják egymást olyankor is, amikor nem vagyunk otthon, tehát eleve nem egy 10 órát lustálkodó kutyához megyünk haza, és ilyenkor is játszunk vele (jobban mondva a két kutyával egyszerre játszunk de külön-külön foglalkozunk velük ketten egymást váltva).
2012. júl. 17. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!