Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/138 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de mit vártál? Hogy vállon veregetünk hogy jól csinálod? Mikro a kutyám elkezdett sántítani és diszpláziára gyanakodtam, akkor sem kellett gondolkoznom, hogy a számlát fizetem be előbb, vagy a kutyát viszom dokihoz. A számla tolódott természetesen.


És igen, ha netre van pénz, akkor másra is lenne. Prioritások vannak az életben. Ott van egy érző, légező lény, aki mondhatjuk h haldoklik, te meg csak tárogatod a kezed...

2012. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/138 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező kutyát tartani,mi a fenéért nem ajándékozzátok el? Próbálok nem sértő lenni,de ha valakinek nem jut ételre,mi az anyám kínjáért tart kutyát? Ez egy költői kérdés,tudom a választ,mert falura kell a kutya kerti dísznek,de foglalkozni vele már nem tud/nem akar senki..

Nem gondolod,hogy máshol jobb helye lenne? Pont azért,hogyha egy kicsit is szereted elajándékozod valakinek,aki foglalkozna vele és akkor viselkedési problémái sem lennének.

2012. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/138 A kérdező kommentje:
De egyébként megint megemlíteném, hogy nem tudtam, hogy a kutya nincs beoltatva, hiszen elköltöztünk onnan, ezt a szüleim rendezik minden évben. Most tudtam meg, hogy idén nem volt beoltva a kutya.
2012. júl. 25. 13:13
 34/138 anonim ***** válasza:
100%
és kérdező, hidd el, nem kell senkinek bemutatni a "mai világot", mindannyian abban élünk. ha a gyereked lenne beteg, mit tennél? gondolom nem házi praktikákra vadásznál a neten. biztos találnál egy megoldást. hajrá.
2012. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/138 anonim ***** válasza:
és tudnék még mondani pár dolgot neked hidd el, ami már tényleg a bántó kategóriába tartozik. de arról már nem kérdeztél, így nem is szólok hozzá.
2012. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/138 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, megértem az elkeseredettségedet, de figyelj, van megoldás, láss már túl a fájdalmadon:

1.menj most azonnal és kérj kölcsön vagy add el a telefonod- igy vizsgálatra meglesz a pénz

2.hivj fel egy állatorvost és mondd meg, hogy agressziv , de beteg kutyáról van szó, hozni fog nyugtatót


Ez a felnőtt viselkedés. A többi keserüséget emésztheted utána tovább, ne félj, megvár :) Hajrá!

2012. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/138 A kérdező kommentje:
Na jó, ez az utolsó válaszom a kérdésre és innentől nem írok semmit mert felesleges. A kutyát 10 évvel ezelőtt hozta el nekünk Édesapám, amikor is mi még egy nagyon jó anyagi helyzettel rendelkező család voltunk. Azóta viszont nem egy, nem két anyagi problémánk volt, de ettől függetlenül, a kutyát el tudták látni, kapott mindig inni és enni, de arra egyikőjük sem számolt, hogy most hó végén történik ez meg. Édesapám a múlt hónapban váltott munkahelyet és az előző munkahelyéről például nem is fizették ki. Mindegy, nem is tartozom külön beszámolóval. A lényeg, hogy nem számoltak ezzel. És nem vállon veregetést vártam, csak valamilyen, bármilyen segítséget de normális hangnemben. Ezen jár éjjel-nappal az eszem és ha csak magamért lennék felelős, nem is gondolkodnék. De nekem itt egy 11 hónapos gyerek!! De ahogyan mondtam, mégegyszer elismétlem, majd eladom a telefonomat, vagy valamilyen elektronikai cikkemet, vagy kölcsön kérek valakitől és hívok egy orvost a kutyához!!! Kívánom minden olyan válaszadónak akik csak lehordani tudtak engem, hogy ne kerüljenek majd ilyen tehetetlen helyzetbe soha!
2012. júl. 25. 13:17
 38/138 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint mondtam h voltam már, nem is vállaltam olyan felelősséget, amire nem futotta. Ha meg kerülnék, akkor írtam h nem néznék mint hal a szatyorban, hanem kiárulnám az életemet is, ha kell.


Azért vicces, h még neked áll feljebb....

2012. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/138 anonim ***** válasza:
100%
voltunk ilyen helyzetben, legalábbis én. a zaci jó megoldás. remélem sikerül megoldanod. nem lehordás volt, csupán szembesítés. majd a fejleményeket azért írd meg, ne légy ilyen kis sértődött pacsmag. igen, nyugodtan dobálhatod a 11 hós gyereket ide érveknek, amellé a mondat mellé, hogy hó végén kajára sincs, ez is biztosan jó fényt vet rád. mégis mit kellene erre írni? sajnálkozni? vagy megkérdezni, hogy mégis hogy gondoltad? de minedgy, én is befejeztem, te nem segítségért jöttél ide, hanem sajnálkozni. abban én nem veszek részt. kétlem, hogy te voltál már nálam is szarabb anyagi helyzetben.
2012. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/138 A kérdező kommentje:
Nem nekem áll feljebb!! De nem tudom, azt hiszem kedves Little Red, Neked vannak szövegértelmezési problémáid. Szerinted 10 évvel ezelőtt honnan kellett volna tudnunk, hogy 10 év múlva mi lesz velünk? És igen, most jelenleg nem futná 50-100 ezer forintos műtétekre de nyilván mivel eddig nem volt semmi baja a kutyának, miért fordult volna meg a fejükben a szüleimnek, hogy el kellene ajándékozni??? Hidd el, meg sem fordult a fejükben, hogy ez lesz belőle. Amikor még csak szorulása volt, próbáltak Neki hashajtót adni, de a kutya nem ette meg a gyógyszert. Utána próbálták Neki odaadni úgy, hogy virslibe rakták bele, de kikerülte azt a részét a virslinek ahol a gyógyszer volt. És mielőtt megkérdenéd, hogy hogyan, ezt én sem tudom. Amikor a vizébe kavarták bele, nem itta meg a vizet. Utána kicsit jobban lett, már szépen szaladgált, sőt evett is. Aztán az utóbbi pár napban romlott le ilyen rohamosan az állapota. Nem nekem áll feljebb csak az esik rosszul, hogy nagyon kevés ember érti meg a helyzetemet.
2012. júl. 25. 13:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!