Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/138 anonim ***** válasza:

A sedalin egy altató/bódító szer, amit a kutyának adagolnak súly alapján. Csak receptre kapható, csak úgy beszerezni nem tudod, és az ára 3000 Ft körül mozog.


Ami előfordulhat, ha kutya allergiás rá, de van olyan kutya aminél fordítva sül el és nem elbódul, hanem felpörög. Természetesen ezek az esetek ritkák, de előfordulhatnak.

2012. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/138 A kérdező kommentje:

Bár nem tartozom magyarázattal, de akkor megírom, hogy a Páromnak egy cisztás megbetegedés alakult ki a derekánál, amit mire észrevettek olyan méretű lett, hogy közel 1 évbe került mire felépült és vállalhatott munkát. Addig sem ülő, sem pedig nehéz fizikai munkát nem tudott elvégezni. Amikor kiderült, hogy azonnal műteni kell én már 3 hónapos terhes voltam. Na így kerültünk ilyen helyzetbe, amikor is elvesztette a munkáját. Ha nagyon szeretnéd tudni.

Egyébként írnám azoknak akik aggódnak, hogy most beszéltem egy állatorvossal, aki 3 ezer forintért vállalta, hogy megvizsgálja a kutyát, viszont házhoz nem jön ki, így már csak azt kell megoldanom, hogy a kutyát eljuttassuk hozzá.

2012. júl. 25. 13:41
 53/138 anonim ***** válasza:
Humán gyógyszert (pl. hashajtó) nem adunk állatnak, hacsak előtte meg nem kérdezzük az állatorvost. Hashajtó helyett lehet, hogy egy fél deci oliva olaj is segített volna rajta. Vagy nem. Mert ha olyan bélelzáródása van, amin a hashajtás nem segít, akkor csak még rosszabb lenne tőle a helyzet. Ezért érdemes előbb szakemberrel megnézetni, mert ugyanazon tünetek mögött különböző okok állhatnak és a kezelés is különböző lehet.
2012. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/138 anonim ***** válasza:

Hivj fel másikat is, olyat, aki kijön, mondd hogy Édesapád, aki a gazdéja nincs itthon és a kutya agressziv. Addig hivogasd őket, mig nem találsz egyet, aki házhoz jön,. Előre szólj, hogy agressziv és neki kell megoldania , hogy megvizsgálhassa!!!


Merre laksz?

2012. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/138 A kérdező kommentje:
Most beszéltem Édesapámmal és azt mondta szombatra ér haza. Addig nem is tudom kit kérjek meg, hogy segítsen nekem megfogni a kutyát. Idegent simán megharap, talán még engem is. :( Ne ez itt még egy nagy probléma.
2012. júl. 25. 13:49
 56/138 anonim ***** válasza:
Merre laksz?????
2012. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/138 A kérdező kommentje:
Szabolcs-megyében lakom. Úgy döntöttem, hogy ha műteni kell a kutyát, ami nyilván több 10 ezer forint, akkor inkább megkérem az orvost, hogy altassa el, hogy ne szenvedjen. Ilyet lehet kérni? Ha gyógyszerek kellenek Neki, azt kifizetem, de sajnos például egy 50 ezer forint értékű műtétet és kórházi ellátást nem tudnék kifizetni.
2012. júl. 25. 13:56
 58/138 anonim ***** válasza:
A dokinak egyből említsd meg h a kutya agresszív és bódítani kell a vizsgálathoz!
2012. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/138 anonim ***** válasza:

ÁLLATBARÁT ALAPÍTVÁNY – állatotthon, állatmentő szolgálat 0-24 (www.allatbarat.com, CÍM: 4400 Nyíregyháza, Csatorna út 2 // TELEFON: 42/727-736,20/9-605-402


Hívd fel őket és kérj tanácsot!!!

2012. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/138 A kérdező kommentje:
Köszönöm, máris telefonálok!
2012. júl. 25. 14:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!