Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának melyik fajta...

Első kutyának melyik fajta lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott lenne, én a bulldogra gondoltam, egyéb ötlet? Ugye tudjuk a bulldog az lusta és nem igényel annyi sétáltatást.

2012. júl. 26. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Attól függ,hogy milyen lakásban laktok... például: kertes vagy panel??? Van -e kisgyerek a lakásban... Ezek a szempontok a fontosak
2012. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tényleg, bocs nem volt egyértelmű. Társas lakásról van szó és nincsen kis gyerek, gondolom 10 év alattira gondoltál.
2012. júl. 26. 13:29
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

minden kutyát sétáltatni kell,nem is keveset,amire te gondolsz az a mozgatás/fárasztás ami tényleg nem olyan fontos egy bullinak,de elején mikor pici lesz őt is 2 óránként le kell vinned minimum,minden evés,ivás,alvás,játék után,később mikor már szobatiszta lesz egy nap 4x. Szocializációt se felejtsd el,ha meglesznek a kötelező oltássorozata akkor vidd minnél többet kutyák közé,szóval csak úgy vállalj kutyát hogy ezek meglegyenek,hiába bulldog vagy épp egy Németjuhász.


Amúgy francia bulldogot én is tudom ajánlani,helyes kutyák kicsit makacsak,nehogy a fejedre nőjjön majd. Angol bulldog is jó,csak neki azért kell egy keménykezű gazdi mert nem egy pincsi hogy mindig a kedvedbe akar majd járni,nagyon önfejű kutyák,nekünk is volt. Ezenkívűl még a mopszot tudom ajánlani nyugodt szívvel,ő könnyebben tanul és nagyon értelmes kis bohócok. Ha kicsit szőrösebbet szeretnél akkor uszkár jó még első kutyának mert egyik legokosabb kutyafajta, és a toy vagy törpe méretben nem is olyan nagy a mozgásigénye.

2012. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Amilyen kutyák tudok ajánlani: az a havanese ..... Aranyos és játékos pici így elfér egy kisebb lakásban is ...
2012. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A bulldognak tök mindegy, hogy kertes vagy panel, mivel szeretnek bent lenni, legtöbben bent is tartják.

Elfér egy kisebb lakásban egy havanese.. Nem értelek :) Miért, egy német dog nem fér el? Dehogynem.


Kérdező!

Francia bulldog, angol bulldog jó választás, ha nyugodt és lusta kutyát szeretnél :) De még a mopsz is ilyen..

2012. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, a mopsz nekem is tetszik, olyan mint a bulldog kis méretű változata :-)
2012. júl. 26. 14:26
 7/21 A kérdező kommentje:

Kb. egyszerre írtunk.

Utolsó válaszadónak: igen elsőre semmikép se egy túlmozgó hiperaktív blökit szeretnék, hanem egy lusta kutyát, de szerintem későbbre is, a bulldog stb. hasonló kutyák illenének hozzám :D

2012. júl. 26. 14:28
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól válaszd ki majd az egyedet, mert ez is sok mindentől függ. Én már csak tudom miről beszélek. Nekem bullmasztiffom van, fajtáját tekintve nyugodt kutyák és a kölyök/fiatal bullmacik is azok, akiket ismerek. Az enyémet kivéve :D Egy izgága, minden lében kanál, szeleburdi kanocska, de így imádom, ahogy van :)) Egyébként nekik sem nagyon a mozgásigényük, de hát őket nem mindenki vállalja be panelba - nem úgy, mint mi :) Egyébként a bullmasztiff az angol bulldog és az angol masztiff kereszteződéséből jött létre :)


Nagyon figyelj majd, hogy jó tenyésztőtől vegyél kutyust, sok a légcsőszűkületes, szemproblémás, patellás mopsz és francia bulldog.

2012. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor jó nagy lakásotokat lehet, ha egy bullmasztiffot bevállaltatok :D
2012. júl. 26. 14:48
 10/21 anonim ***** válasza:

Neem :) Nem nagy :)

De hát egy kutyát nem is a lakásban kell lemozgatni :) A lakásban tök nyugodt, ha birkózunk, azt pl. az ágyon szoktunk... De egyébként kényelmesen elfér, meg tud fordulni mindenhol :)

2012. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!