Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának melyik fajta...

Első kutyának melyik fajta lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott lenne, én a bulldogra gondoltam, egyéb ötlet? Ugye tudjuk a bulldog az lusta és nem igényel annyi sétáltatást.

2012. júl. 26. 13:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mopsz, francia vagy angol bulldog, havanese, bolognese.

De ha nem ragaszkodsz fajta tiszta kutyához, és csak egy kis kedvencre vágysz, javaslom nézz körül állatvédők honlapján. Ők általában már kiismerték a náluk töltött idő alatt és tudnak ajánlani esetleg egy kistermetű vagy közepes nyugodt kutyát. Nekünk 2 pincsi keverék van. Egyik nagyon nyugis, ő 2 éves már, másik 11 hónapos, ő még rosszalkodik, de tacsi van a vérében, tehát ráfogom arra. :)

Menhelyeken is rengeteg van fiatal és öreg és még kölykök is! Örülnék ha onnan mentenél meg egyet! :)

2012. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%

Na most durván le leszek pontozva, de szerintem állatkínzás lakásban kutyát/macskát tartani.

Én is laktam lakásban, élek-halok az állatokért, mégis megvártam, míg kertes házam lett (szép nagy füves kerttel), és csak azután hoztam kutyát.


Első kutyának ott a golden retriver.

A német juhászt pedig mindenkinek ajánlani tudom, kiváló társ és ha erős karakter vagy, nem nő a fejedre. Mert biza bepróbálkoznak.

2012. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én nem pontozlak le, de máshogy látom a dolgot :)

És most nem a végleteket mondom, hogy a családi házban tartott kutya kerti dísz és a panelban tartott kutya a lehető legaktívabb életet él.


Tegyük fel azonos a foglalkozás mennyisége, viszik sétálni, játszani, úszni stb. mind a panelos, mind a kerti kutyát. Tehát mindkét kutya le van fárasztva, a nap többi részében pihen. A kerti kutya a nap további részét a kertben tölti, míg a panelos a családjával, a falkájával. Ebből a szempontból jobb a panelos kutyának. Ha a családi házas kutya kinti-benti kutya, akkor jön-megy ki-be, amikor akar, az már más helyzet, ott jobb a családi házas kutyának, de itt is csak annyival, hogy bármikor el tudja végezni a dolgát, nem kell várnia, hogy levigyék, amíg a gazdi nincs otthon.

A másik része a dolognak, ha családi házban laknék, akkor is bent lenne a kutyám, amíg nem vagyok otthon, mert rengeteg a mérgezés és a kutyalopás Magyarországon.

2012. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én se pontozlak, mert van benne igaz, de sétáltattam már bulldogot, 2 utca után lefeküdt és hörgött meg hullát játszott, aztán haza vittem a gazdájának is ott is csak aludt, szerintem a bullodoghoz hasonló kutyák azok lakásban tarthatóak.
2012. júl. 29. 20:17
 15/21 anonim ***** válasza:

Azt kell nézni, mi a természetes közeg.

Megjegyzem a panel sem embernek sem állatnak nem jó.

Emberiség elleni bűncselekmény.


Kutyámnál az volt a szabály (ő találta ki), hogy oda megy, ahová akar. Magától megtanulta kinyitni a bejárati ajtót és a szobaajtókat.

Ha kedve volt a teraszon aludt, vagy az udvarban, ha fázott vagy melege volt, vagy egyszerűen velünk akart lenni, bejött a lakásba.


Legjobban a hűvös fűben fekvést, hempergést, futkározást szerette. Akkor tette, amikor akarta. Nem kellett igazodnia az emberekhez. (Kivétel az etetés)

Na ez az, amit a panel nem ad meg soha.


Természetellenes egy állatot fülledt, levegőtlen panelban tartani.


A kutya érdekét kell nézni, ne legyünk már önzőek.

2012. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem levegőtlen a panel :)

És bizony nyáron 40 fokban hűvösebb van a panelban, mint kint, télen pedig melegebb.

Anyósomnak van egy hétvégi háza a közelben ill. pár hete voltunk nyaralni is, családi házban, ahova természetesen jött velünk a kutyánk is. Ha mi nem vagyunk kint, ő se feküdt ki.


A lényegi különbség a kutyatartásban nem a panel és a családi ház között van, hanem a foglalkozás mennyiségében és minőségében. Egy panelos kutya is tud boldog és kiegyensúlyozott lenni, ha kielégítik minden téren az igényét, míg egy családi házban tartott kutya is lehet csupán kerti dísz, aki nem boldog attól, hogy fű nő alatta.

2012. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az oroszlánnal is sokat foglalkoznak az állatkertben, mégis inkább a szavannát választaná a ketrec helyett...
2012. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nem mindenki lakhat 200m2-es luxus villában 5000m2-es kerttel, ez nem így megy, ne arról veszekedjünk, hogy hol lenne jobb lakni meg kinek/minek mi a jó. Ez van, az állattartás nem kínzás, ha a kutya kap elég figyelmet. Nem azt modntam hogy agárt szeretnék tartani a lakásban, mert az tényleg állatkínzás lenne, kivéve, ha letudod vinni naponta 5x 2 órára, de lehet hogy még az is kevés lenne. A bulldognak nics sok mozgásra igénye, ez tény, de ez nem azt jelenti hogy nem törődnék vele, vagy egész nap a lakásban hagynám lustulni, igen is kivinném naponta legalább kétszer hogy tessék mozogni. Ennyi...
2012. júl. 31. 18:23
 19/21 anonim ***** válasza:

Láttam már kertes házban boldogtalan kutyát akinek egy normális bélelt szigetelt kutyaháza sem volt, és van olyan aki panelban lakik, napi 3-4-szer lehozzák sétálni, fent játszanak vele, foglalkoznak vele, és szeret a gazdi mellett feküdni. Na utóbbiak vagyunk mi. Kertesben is volt kutyánk és panelban is. Nem látom a különbséget a kutyák viselkedésében. Sajnos nem tehetem meg életem végéig sem hogy kertes házat vegyek, akkor életem végéig sírjak egy kutya után? Most van 2 pici termetű, akiken látszik hogy boldogok velünk, örökbefogadottak, szar helyről valók. Kertes házból mindkettő!!! Moslékot kapott egyik és nem törődtek vele stb. Másikat meg többször lepasszolták és bántották. Mi a kis 54 négyzetmétert megosztjuk velük családiasan, szeretjük, ápoljuk őket és imádok velük sétálni, játszani, bármit. Mindenki azt mondja látszik hogy szeretnek minket és hálásak hogy végre boldog életük lehet mellettünk. :)


Na de hogy félig igazat adjak.... nagytermetűt tényleg nem tartanék panelban. A mopsz, pincsi, törpe cirkálók hada pont jó oda, de egy németjuhász méret vagy golden retriver már nagyon nem. Pedig többen tartanak olyat. Egy ismim boxert, labradort is valamelyik, hadd ne soroljam.

2012. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
hát ha le van fárasztva mindegy milyen fajta szerintem,lakás nem arra van hogy futkározzanak,ahogy a kert sem,arra ott van a séta. Elmondom panelban lakunk és kistestű kutyám van,mégis most értünk fel sétából,3 órát lent voltunk vele és folyamatos intenzív mozgással és szellemi fárasztással. Bármilyen kutyát tarthatnék így hiába kistestűm van.
2012. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!