Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem a kutyam magammal?

Elvihetem a kutyam magammal?

Figyelt kérdés

8 hetes yorky lanyrol lenne szo szeretnem vinni ot magammal autoval horvatba.

az autozast birja eleg jol

ejjel mennenk szoval vegig aludna

de elvihetem magammal ? nem lesz baja?


2012. júl. 27. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
2 hónaposan még tuti nem vinném el szegényt..
2012. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha van kire hagynod, inkább ne vidd magaddal.
2012. júl. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, külföldre csak a kb 3hónaposan esedékes veszettségi oltás után 21nappal lehet vinni (ezt kivétel nélkül szinte az összes ország előírja, néhány más országban még egyéb feltételeknek is meg kell felelni, hogy bevihesd) és természetesen szüksége lesz állatútlevélre is.
2012. júl. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
Három hónapos kora előtt nem kell veszettség elleni oltás, de útlevél az eddig kapott oltásaival igen. Én vinném magammal - de csak jövőre, mert egy kölyök, pláne ha ilyen pici fajta, sokkal rosszabbul viseli a hőséget, mint egy felnőtt! Horvátországban meg van kánikula rendesen. Eleve sérülékenyebb, fáradékonyabb is. Ha mégis viszed, feltétlenül nézz utána néhány ottani állatorvosnak (ha odaértek, akár fel is hívhatod őket, kihez viheted gond esetén), hogy ha baj van, ne akkor kelljen még keresgélni, hívogatni, olyankor minden perc számíthat.
2012. júl. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A háziállatok ideiglenes, rövid időre történő bevitelét illetően (a tulajdonos turistaútja során, háziállatok kiállításán történő részvétel céljából és hasonlók) a tulajdonos köteles a háziállatot bejelenteni a horvát vámszervek munkatársának. A tulajdonosnak emellett rendelkeznie kell a következő dokumentumokkal:

A kutya, vagy macska gazdájának rendelkeznie kell a háziállat oltási könyvével, amelyen szerepelnek az állat azonosító adatai és azonosító jelei. A három hónapnál idősebb kutyáknak és macskáknak veszettség elleni védőoltással kell rendelkezniük, azzal a megkötéssel, hogy az oltásnak a beutazás előtt legalább 15 nappal, de legfeljebb 6 hónappal korábban kellett megtörténnie."

[link]

Épp ezért nem is vihető ki kutya kb 4 hónapos kora előtt, mert KÖTELEZŐ a veszettség elleni oltás és most már csak a 21 helyett 15 napot kell várni utána.

2012. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!