Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim egy hete Acana kutyatá...

Kutyáim egy hete Acana kutyatápot esznek. Hasmenésük van elején még vakaróztak is. Nem megfelelő a táp? Vagy, majd hozzászoknak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 20:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is vakarózott pl. a Happy Dogtól, a kakija is lágyult.

Brit Care-rel etetek és semmi gond! Bárányos-rizses, kukorica és búzamentes. Ez is szuperprémium táp. Kevés kaki, szép szőr, csak jókat tudok mondani róla!


Innen rendelem, itt a legolcsóbb:

[link]

2012. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg "lerontani" kicsit húslében főtt rizzsel. Adj kevesebb tápot bekeverve. Az emésztő rendszerüknek át kell állnia. Más bélflóra kell egy hús, és más egy gabona alapú táp emésztéséhez. Valószínűleg az a baj, hogy a két táp között legalább akkora a különbség, mint egy Trabi és egy Merci között.
2012. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. júl. 27. 21:00
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy csinálod, ahogy az utolsó írta, én ajánlanék mellé pl. Gastroferm Pet bélflóra regenerálót, de normaflore vagy activia is megteszi :)
2012. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A hirtelen táp és minőségi váltás az oka valószínűleg. Ahogy már írták próbáld meg keverve adni rizzsel. De azt is megpróbálhatod, hogy egy napig teljes diéta, következő nap csak rizs és a harmadik naptól elkezded keverni bele a tápot. Először csak egy picit és kb 8-9nap alatt fokozatosan növeled úgy, hogy csak tápot kapjanak a végén.

A gastrofermet én is csak ajánlani tudom, nagyon hasznos főleg ilyenkor. Ha pár hét alatt sem rendeződik ez a hasmenés, akkor érdemesebb lenne minőségen és fehérjetartalomban is visszább váltani valami középkategóriás tápra vagy egy teljesen gabona menteset de szintén alacsonyabb fehérjetartalmút kipróbálni.

2012. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Oké,kipróbálom.
2012. júl. 27. 22:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Canunt... mi Orijennel etettünk, és ugyanilyen problémáink voltak... amióta ezt etetjük minden rendben van vele: széklet, szőr, fogak, izom - és nem vakaródzik... heteken keresztül hordtuk állatorvoshoz, hogy mi baja lehet, már nem volt szőr az oldalán, mert kivakarta. És pont akkoriban akartunk váltani az csupán csak ár miatt, és 2 hét után abbahagyta a vakaródzást, és azóta sem tért vissza. Akkor jöttem rá, hogy valszeg a táp okozta. Azóta eltelt 9 hónap, és mi azóta is Canun-t etetünk. Már több ismerősünknek ajánlottuk, köztük olyan is van, akinek papírja van arról, hogy a kutyája csirkeallergiás, még sincs semmi baja a kutyának annak ellenére, hogy van benne csirke. Megjegyzem, nem hiszek abban, hogy csirkeallergia.... abban hiszek, hogy a kutya arra allergiás, amivel magát a csirkét etetik... és számomra az említett példa igazolja is ezt.
2012. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!