Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aujeszky betegség: pontosan...

Aujeszky betegség: pontosan mit nem szabad enni a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Értem, hogy nyers sertéshúst nem, de füstölt kolbászt, stifoldert, szalámit sem szabad adni?

2012. júl. 27. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

semmi olyat, ami nyers!

egy kiskutya emésztőrendszerének semmi szüksége füstölt, fűszeres ételekre!

annál inkább típusának megfelelő minőségű tápra (fehérje!!!!), friss vízre és sok sok szeretetre!

ha egy kutya már kölyök kortól következetesen van etetve (nagyjából azonos időben, az etetési útmutatót ésszerűen betartva, nasi mentesen) nem lesz se válogatós, se elhízott.

2012. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


google első találat

2012. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyers csirkehúst nyugodtan adhatsz neki, ha rendszeresen van féreghajtva a kutya, és előtte hőkezelve volt a hús. (lefagyasztva). Én táp mellett hetente egyszer kétszer adok nyers húst a kutyáimnak, nagyon szeretik, jót tesz a fogaiknak is, én nem mellesleg ez áll a legközelebb a természetes táplálkozásához...
2012. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ, nagyrészt "tápos" ő, esetleg főtt husit kap még néha. Csak nem volt tiszta a hús milyensége. Azért az ember a kolbit nem tekint nyersnek :)
2012. júl. 27. 23:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Arra akartam kilyukadni, hogy lehet nyers húst adni neki megbízható helyről, csak nem sertést.
2012. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
A kolbász fűszeres. Egy kutyának semmi szüksége fűszerre.
2012. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyersen megbízható forrásból származó szárnyasokat és marhahúst kaphat, de disznót semmiképp. Hőkezelve szinte bármilyen húst kivéve amiben szárnyas féle csöves csontja van (persze csont nélkül a hús nem okoz gondot). A kolbászt és a társait kaphatja, tény hogy nem ezzel kell etetni, de én pl extra jutalomfalatnak szoktam használni mert ez a kedvenc amiért bármit megtesz (heti max 10-20karikától nem lesz semmi baja a fűszerek ellenére sem).
2012. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kolbász nem nyers hús. Egyébként az én kutyám szokott kapni nyers csirkehúst, nagyon szereti, igaz többnyire ő is tápos, de mindent megeszik. (most épp uborkát kunyizik salátámból:D )

Szóval nyers sertéshúst ne adj neki, ennyi. De csirke, pulyka, nyúl simán mehet.

2012. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, a kolbász is nyers hús. Semmit sem jelent az Aujeszky szempontjából, még akkor sem, ha rendes házi füstölésről van szó, nem arról az ipari sz@rról.... A sertéshúst főzni kell, mielőtt a kutya vagy a macska megkapja, méghozzá nem tessék-lássék, hanem alaposan.
2012. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!