Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinéztem magamnak egy stafford...

Kinéztem magamnak egy staffordshire terrier kutyust, mennyibe kerül majd az oltatása és ez hogy működik?

Figyelt kérdés
6hetes amit kinéztem, hogy zajlik az oltás mennyit kell fizetnem majd, mire kell majd még költenem, első kutyám lenne

2012. júl. 31. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Tessék, találtam egy árlistát, hogy kb. milyen összeggel kalkulálhatsz: [link]
2012. júl. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyának semmiképp nem ajánlom a staffit. Gyönyörű kutyusok, de csak olyannak való, aki komolyan tud neki parancsolni. Könnyen a gazdi fejére nő.
2012. júl. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen semmiképpen se hozd el! 8 hetes koráig legyen az anyjával, és addigra legalább egy oltása kell, hogy legyen, de inkább kettő.

a staffordshire terrier mostanra nagyon durván divatfajta lett, és ezt a pénzéhes szaporítók ki is használják. mindenféle keverék, esetleg beteg kutyákat párosítanak könnyű pénzszerzés reményében. ezek a kiskutyák olcsók, de sokszor oltásuk sincs, chipet sem kapnak, gyatra kaján nevelkednek, férgesek, és ritkán élnek hosszú, egészséges életet.

ha tényleg, IGAZI staffordot szeretnél, akkor mindenképpen egy tenyésztőt keress, aki törzskönyvvel ad el kiskutyát, és garantálja (szerződésben) az egészségét. ha nem így teszel, akkor könnyen lehet, hogy csak egy staffordra hasonlító keveréket kapsz, olyat viszont találni a menhelyeken is ládaszámra, ingyen.


ha hazahoztad a kiskutyát, akkor még be kell fejezned az oltási programját, ez dokifüggő, hogy mennyibe fáj. a kiskutya még fejlődik, ezért arányaiban többet eszik, mint egy felnőtt. naponta háromszor kell enni kapnia, lehetőleg minőségi kutyaeledelt. ha első kutyád, akkor érdemes kinézni egy kutyaovit is, hogy szakember segítségével kezd el a nevelését. az etetésen, oltáson kívül ktg lehet még a fekhely, póráz, kakiszedő, játékok, stb.

2012. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kutya első fél éve nagyjából 50-100 ezer között mozog.
2012. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!