Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért volt véres hasmenése a...

Miért volt véres hasmenése a kutyámnak? Volt igy már valaki?

Figyelt kérdés

3 éves spitz kutyám van nöstény.

pár napja hasmenése van de eszik iszik mindent, nem bágyadt stb.. ma reggel láttam amint 3 alkalommal van véres nyákos nem sok széklete, benne zöld fü valami, szokott legelni a kertben.. .

ha látszolag nincs baja és iszik vizet, akkor mi okozhatja ezt? nem tüzel, megnéztem, nem onnan jött a véres..

nagyon aggodom érte, be van otva féreghajtot is kapott 3 hete..

kérem irjon, hogy mit tegyek, hétvégén nincs itt állatorvos. vagy mire figyeljek, hogy baja ne legyen? mitöl lehet ez a véres hasmenés?


2009. júl. 18. 12:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: egy véres hasmenés nem a világvége. Ha pl. giardia féreg, az egyáltalán nem okoz fájdalmat a kutyának.

Egyáltalán semmilyen írás nem utalt eddig arra, hogy a kutyának fájdalmai lennének, és a kérdező azért kért segítséget, mert a hétvégén nincs állatorvos. Nyilván, ha a kutya szarul lett volna, vitte volna dokihoz miharabb (Nemde?)

Talán előbb olvasni és gondolkodni kéne, mielőtt meggondolatlanul butaságokat írsz. Ekkora marhaságot! Altatni!??? o.O

2009. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsonak is.. ez a kutya életem értelme mindennél jobban szeretem, olyan mint a gyerekem lenne. elöbb eszik mint én és velem alszik egy ágyban.. stb.. aki szeret állatot tudja miröl beszélek. ha kinozni akarnám vagy elaltatni nem irtam volna ide.

azota rendes széklete van tegnao meg szombaton diétán volt de ma már kap enni rendesen, csontot még 2 napig nem.

féreg nem volt a akakiban se vér reggel.jol is érzi magát, remélem igy is marad.

köszönöm nektek.

2009. júl. 20. 08:08
 13/18 anonim ***** válasza:

Én voltam a giardia felvetője és az utolsó válaszoló is.

Örülök, hogy elmúlt, és az aggodalmad is, de 2 dolog:

a giardia szabad szemmel nem látható;

hiába múlik el a vér a kakiból, attól még a szervezetében ott van, és rendszeresen visszatér.

Nem tudom, hogy állsz anyagilag, ha belefér 6000Ft (nekünk annyi volt), akkor azért csináltathatsz egy széklettenyésztést.

Ha ez nehézkes, akkor csak akkor, ha 1-2 héten belül újból visszatér a véres kaki.

Mindez csak felvetés, lehetett pusztán az erőlködéstől is, és lehetett akármi mástól is.

2009. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a segiségedet, figyelem minden nap hogy mennyiszer és milyet kakail, azota szépet és nem is véres semmi baja nincs, de akkor most még tovább nézegetem, és bármi lesz megyünk az orvosjhoz. nagyon kedves vagy köszönöm.
2009. júl. 21. 09:09
 15/18 A kérdező kommentje:
sziasztok holnap viszem a kutyut dokihoz. felhivtam ma a dokinkat hogy mi lehet mert ma nem tudom elvinni, és tegnaop is volt egyszer nagyon kevés, de tényleg kevés hasmenése amit nem tudom hogy véres volt e mert beszárasdt mire észrevettem, nem mondott semmiértelmeset,ugyhogy holnap egy állatklinikára vstzem, nem érdekel mennyibe kerül..de amugy ugymond panaszmentes....csak éhes mert diétáznia kell.. de irok majd hogy mi van..
2009. júl. 22. 10:25
 16/18 anonim válasza:

Szia!


Most nálunk is hasonló gondok vannak havanese kutyusunkkal. Voltunk orvosnál vele, de még nem nagyon akar szegénykémnek elmúlni a hasmenése. Szeretném megkérdezni, hogy végül mi lett a kutyusoddal?

2013. aug. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 smile_like_a_minion válasza:
Örülök, hogy jobban van ;) ugyan ez volt a mi kutyánknak is, hasmenése volt, utána pedig már véres széklete. Rögtön felhívtuk az állatorvost, aki azt mondta, hogy azonnal vigyük el hozzá. Akkor éjszaka kapott antibiotikumot, és nyugtatót, hogy nyugodtan alhasson. Másnap reggel kapott még egy antibiotikumot, és diétázot (rizsa, stb.) és azótta smmi baja. Állítólag valamit megevett, ami irritálta a belét.
2015. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
En úgy tudom hogy tarts böjtnapot higitott fekete teával
2016. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!