Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok Budapesten, vagy...

Ajánlanátok Budapesten, vagy az 50 kilométeres körzetében olyan állatorvost, aki első tüzelés előtt ivartalanít egy szukát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hatvanban dr töltési zsolt, reális áron, ha gondolod megadom a számát priviben. este 21-ig rendel, de kutyit itt kell hagyni,és másnap este jöhetsz érte
2009. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, várom a számot. Mailt itt tudsz küldeni (privát email a kérdés kiírójának).
2009. aug. 4. 15:07
 3/14 anonim ***** válasza:

www.vetlabor.hu

Nem kell itthagyni, viheted haza utána.

2009. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Budapest, III. kerület, Iszap utca, Dr. Bertalan Gábor.

1039. Budapest, Család utca 36/a, Dr. Varga József.

Szentendre, Bükkös Part, Dr. Kováts Zoltán.

Ivartalanításban abszolút megbízhatóak.

2009. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! És akkor ők tuti megcsináljál első tüzelés előtt is, mondjuk úgy 4 hónapos korban?
2009. aug. 4. 16:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért kell neked már olyan picinek ivartalaítani? Nem egészséges dolog pici kölyköket műteni. Hagyd megnőni, és ivartalaníttasd tényleg a tüzelés előtt, ne akkor, amikor még szinte az anyján lóg...
2009. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát 4 hónaposan már nagyon nem lóg az anyján. De lehet csak 5 hónaposan műttetem, még nem tudom. Amúgy Amerikában 6 hetes korban szokás a kutyákat műteni, úgy adják el a tenyésztők. Kár hogy itthon ez nem így működik...
2009. aug. 4. 17:38
 8/14 anonim ***** válasza:
A korai ivartalanításnak később időskori szövődménye lehet vizelettartási zavar. Ezt az állatorvosom mondta.
2009. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor Amerikában biztos minden kutya bepisil:)
2009. aug. 4. 18:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Ebben igaza van annak a válaszolónak, a nagyon kis kori ivartalanítás befolyásolja a későbbi vizelettartást, illetve (én legalábbis úgy tudom) valamennyire a növekedés mértékét is.

Amerikában azért ivartalanítanak 6 hetesen, mert Amerika x-szer nagyobb, mint Magyarország, így nem másfél millió, hanem tízmilliós nagyságrendű a kóbor kutya állomány. Akármennyivel is gazdagabbak, nem lehet ezresével az örökbefogadóknál felnőtt kölyökkutya ivartalanítását. A kényszer teszi ezt.

Nagyon helyes, hogy ivartalaníttatni szeretnéd :), de szerintem a 4-5 hónapos kor korai. Ráér 7-8 hónapos korában is, és ha ne adj isten mégis elkezdene tüzelni, akkor azalatt az egyetlen egy tüzelés alatt pedig meg tudod óvni a kanoktól, és utána mehet ivartalanításra. Ha becsusszanna a tüzelés (mert gondolom ettől tartasz), nem kell pánikba esni, semmi baj nem történik, ha utána lesz megműtve.

2009. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!