Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet ez szerintetek, hogy...

Jó ötlet ez szerintetek, hogy leszoktassam a nyüszítésről a kiskutyánkat?

Figyelt kérdés
Vasárnap lett elválasztva Pocak az anyukájától és a testvérétől. Kb. két hónapos lehet, sohasem volt egyedül, ezért ha akár pisilni is megyek ki, egyből nyüszít, majd vadul ugatni kezd. Mellesleg panelban lakunk a párommal, és egy falusi családtól fogadtunk be egy keverék kiskutyust. Közös megegyezéssel a kutya járhat a lakásban, kivéve a hálószobát. Oda sohasem mehet be. Éjszaka 3 óránként felébredt és az ajtó előtt ugatott és nyüszített. Ma az az ötletem támadt, hogy valahogy meg kéne mutatni neki, mi a helyes viselkedés. Így őt kint hagytam a folyosón, és pedig bejöttem a nappaliba. Egy ideig vonyított utánam, de abban a pillanatban, hogy feladta, gyorsan kinyitottam az ajtót és adtam neki egy finom jutalomfalatot. Ezt gyakoroltuk egy fél óráig, hogy ha nem sír, akkor jutifalit kap. Eddig ez a módszer tűnik a leghatásosabbnak, próbáltam már megdicsérni, ha csöndben volt, de attól csak izgatottabb lett. Próbáltam már leszidni, ha hangoskodott, lelocsolni egy kis vízzel, de egy büntetés sem volt hatásos. Így viszont ha kilépek az ajtón, fegyelmezetten ül, és várja a reakciómat. Ma még gyakoroljuk párszor. Jó ötlet vajon ez a módszer?
2012. okt. 15. 15:52
1 2
 1/15 Fannybaba8 ***** válasza:
Jaj nehogy!! Azért nyüszít mert hiányzik a mamája.Ez normális le fog róla szolni hidd el.
2012. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem várhatom meg, még magától leszokik szegényke, mert ha a szomszédok panaszkodnak, nem maradhat velünk. :( Nagyon rossz sorsa lenne, ha visszavinnénk. :(
2012. okt. 15. 15:59
 3/15 anonim ***** válasza:

Ebben az a nem túl jó, hogy igyekszik csendben lenni, folyton csöndben lesz de elvárja a falatot.

Túl azon, hogy elhízik, te tényleg egy b*zi kutyát akarsz, aki csak lapul?


Nézd, egy bébikutya teljes joggal sír a szülei, a megszokott környezete után! Pár nap, és megszokik titeket, az új helyet. Ne jutalmazd a kussolásért. Inkább vigasztald kicsit, adj neki játékot, simizd meg, hadd aludjon (a helyén)

Bele fogtok jönni :-D

2012. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szomszédoknak kutyakötelességük kibírni pár éjszakát...
2012. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez szerintem olyan lenne, mint az Ül, vagy Fekszik, vagy társai parancs. Az elején kell a jutifali, de idővel megszokja nélküle is. Vagy rosszul gondolom? :)
2012. okt. 15. 16:01
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez nem egy parancs. Olvass utána, az elején még sírni fog. Pár nap alatt szerintem megszokja az új helyzetet és abba fogja hagyni.
2012. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az jó, meg szép, hogy majd idővel leszokik az ugatásról, de ha mindig odarohanok hozzá, ha ugat, akkor hamar rájön, hogy csak egy kis vonyítás kell, és máris foglalkoznak velem... Akkor viszont majd ő "tanít be" engem arra, hogy ha ugat, álljak készen a társaságára. :)
2012. okt. 15. 17:00
 8/15 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz h sűrűn elnézést kérsz a szomszédtól, hogy ugat a kutya, ha nyüszít ne foglalkozz vele, pont azért amit leírtál. A Csendért a jutifali jó, arra figyelj, hogy egyre több időre hagyd magára, először csak pár percre, és menni fog, jól haladsz :)
2012. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, a bocsánatkérés gyakori lesz mostanában.


De azért furcsállom kicsit, hogy egy délután alatt ennyit tanult. Nyugodtan nézhetem tőle a tévét a nappaliban, addig csöndben fekszik az ajtó előtt. Délelőtt még azt hittem betöri az üveget az ajtóban, annyira kaparta és vonyított hozzá, ha ő kint volt, én meg bent.... Ez hihetetlen... De sajna biztos, holnapra elfelejti. :(


És nem adok neki sok jutalomfalatot, semmiképp sem akarom, hogy elhízzon. Épp hogy csak annyit adok, aminek az ízét érzi, tényleg nagyon minimálisat, hogy csak a tudat legyen a buksijában: "jé, a gazdi jutalmaz, ha csöndben vagyok". :)

2012. okt. 15. 18:21
 10/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha beválik és ilyen könnyen összekapcsolja, hogy ha csendben van, jutalmat kap, akkor használjátok nyugodtan tovább ezt a technikát!
2012. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!