Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs eltávolitása?

Kullancs eltávolitása?

Figyelt kérdés
A kutyámban eddig még sosem volt kullancs,de most 2 napja a sétából hazatérve vettem észre,hogy van benne egy. Érdemes vennem ilyen kullancs csipeszt,vagy vigyem inkább orvoshoz?(orvos mennyi pénzt kérhet ilyen esetben?A pénz nem számitana,csak most hétfőig nagyon szűkösen vagyunk :/ )

2012. okt. 25. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2 napja benne van a kullancs???
2012. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Te is kitudod szedni! Fogsz egy zsebkendőt , óvatosan megfogod a kullancsot és óra járásának ellenkezőleg határozott mozdulattal kicsavarod a kutya testéből.

Az sem baj ha a feje beleszakad.

Után a figyeld a kutyát nem -e pisil véreset,,,de ez másik téma.

2012. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Istenem, hogy lehetnek az emberek ennyire analfabéták.

Megfogod a kullancsot a fejénél a két körmöddel, és egy határozott mozdulattal kihúzod. Nem kell ezért semmilyen speciális csipesz meg orvos. De ha csipeszt akarsz használni, tökéletesen megfelel a szemöldökcsipesz. Fontos, hogy gyorsan csináld, ne csavargasd, mert akkor beletörik a feje.

Bár két nap után már teljesen mindegy, mert most már az emésztési szakaszban van a kullancs. De nyugi, nem minden kullancs fertőz. Az én kutyáimban már annyi volt, hogy megszámolni se tudom, még sincs semmi bajuk. Bár az enyémek kint élnek a szabadban, így egy kicsit erősebb az immunrendszerük.

2012. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Második, az nem baj, ha a feje beleszakad, de ha zsepivel megfogja, akkor a potrohában lévő összes cuccot belenyomja a kutyába, ami viszont már baj.

Fogsz egy cérnát, kötsz egy hurkot, azt ráhúzod a kullancsra, és mindenféle csavargatás nélkül egy mozdulattal kihúzod.

2012. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jó megoldás a csipesz, az orvos sem tesz csodát. A lényeg minnél előbb eltávolítani még csipesz nélkül is! Van több fajta "technika", de szerintem a legegyszerübb körömmel történő, minden olajozás, dörzsölés nélkül, hogy ne legyen ideje visszaöklendezni a vért és ezáltal fertőzni.
2012. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:48

Az immunrendszer ez esetben semmit nem számít. Se a babéziát, se a Lyme kórt nem lehet erős immunrendszerrel kivédeni. A babesiosis egy parazita, ami megtámadja a vörös vérsejteket, és csak Imizollal kezelhető, ha nem kapja meg a kutya akkor biztos halál.

Itt nincs olyan, hogy stramm kutyám van, legyűri a vírust.

2012. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Az én kutyámban is volt, amikor megláttuk, körülötte piros folt volt. Csipesszel ki kell venni, de nem szabad megtekerni, különben benne marad a feje a kullancsnak. Ha ki lett szedve, alkohollal öblítsük le és fertőtlenítődik! Nálunk bevált!:)
2012. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem van kullancs kiszedő csipeszem, semmit nem ér, olyan gyenge. A saját szemöldökcsipeszemmel szedem ki, ha kullancs megy bele.

És ahogy írták, minél hamarabb! A kullancs az első 10-15 órában csak szívja a vért, ha megszívta magát, akkor kezdi el visszafecskendezni.

De azért ne pánikolj, az én kutyámban is volt élete során már vagy 20 kullancs, de még nem lett beteg soha, hála Istennek.

2012. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bianka21

Nem baj, ha a feje beszakad, az már nem fertőz. Pár nap alatt magától kilökődik.

2012. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
pofon egyszerű, zsepivel megfogod és kiveszed... kicsit rá lehet tekerni, de csak egy keveset... mi utána elszoktuk égetni zsepivel együtt, abba tuti belehal.. én kutyám vérét ne szívja vagy tűzre vele :D külömben jókor kérdezed, meg foglalkozol vele, ha 2 napja vetted észre... :S
2012. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!