Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáimnak miért lesz a...

Kutyáimnak miért lesz a rizstől hasmenésük?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 09:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Szénhidrát muszáj nekik.Nyesedék kölyöknek valót kapnak.Egy csepp zsír sincs rajta.
2012. nov. 9. 11:29
 12/23 anonim ***** válasza:
Nincsen baj a rizsel és kell nekik szénhidrát. arra gondoltam hogy a nyesedék nem túl zsíros ?
2012. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Amúgy jó szénhidrát elvileg a főt krumpli is ha arra gondolsz hogy a rizzsel van baj.
2012. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nálam is volt olyan ideiglenes kutya, akine a hasmenése a riszdiétától súlyosbodott. Nála utóbb kiderült, hogy hiányzik valami emésztőenzim, azt kellett gyógyszeresen pótolni, és onnantól nem volt gond.

De hogy mindkét kutyánál...

Nem tudom, csak találgatok, de elképzelhető, hogy esetleg valami vírus kárt tehet emésztőenzimekben? Vagy nem tudom milyen magyarázata lehet annak, hogy mindkettőjüknek hasmenése lesz tőle.

2012. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják hogy rizs érzékenység. Ez akkor alakul ki ha, sokszor és sokat adsz a kutyusaidnak. Próbáld meg a rizs mennyiséget csökkenteni, pótold főtt s.répával.
2012. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

nekem egy kutyám fosik a rizstől

még ha magában van akkor is


Amúgy a szénhidrátra nincs szüksége a kutyának. Ha nem száraz tápot adsz neki, csak hússal szeretnéd etetni akkor mellé gyümölcsöt és zöldséget is adjál!

2012. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Enyémnek is megy tőle a hasa. Nem tudom mi lehet az oka, de én már nem adom neki. Tápot adok inkább.
2012. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

[link]


Csak hogy van e szüksége a kutyának szénhidrátra..


"A kutya, mint húsevő állat a mindenevő állatokhoz (például sertéshez) hasonlítva több fehérjét és zsírt igényel, de szénhidrátokra is szüksége van. A vadon élő húsevő állatok sem csak az elejtett állat húsát (izmait) fogyasztják el,

hanem táplálkozásukat a belső szervekkel (máj, vese, belek) kezdik, majd a csontokat is elkoptatják. Ily módon az állat szervezete jelentős mennyiségű szénhidráthoz, ásványi elemekhez és vitaminokhoz is jut."


Nem ez a szöveg lényege amúgy :D érdemes elolvasni bár elég hosszú.

2012. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem ettek életükben sok rizst,de akkor ezek szerint nem is fognak.Természetesen kapnak mellé mást is(tojás,kefir,gyümölcsök,zöldségek,méz,túró,néha jódozott sót)
2012. nov. 9. 12:41
 20/23 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak inkább megfogja a hasmenését. Hányásos-hasmenéses betegségre javasolta a doki a rizs+ csirkemell diétát, és gyönyörűen bevált :) Nem tudom mi lehet a baj nálatok.
2012. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!