Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassuk vagy ne? Nagyon...

Elaltassuk vagy ne? Nagyon sajnálom, nem tudom mit tegyünk!

Figyelt kérdés

12éves fajtiszta akita kutyánk 1 éve sokat beteg. Két kicsi gyerekem van és őket féltem nehogy elkapjanak valamit tőle. Sajnos hónapról-hónapra élünk és nincs 10-20 ezer forintunk a kutya gyógyítására. Vidéken sajnos már az sok pénz, hogy kijön az orvos házhoz. Elvinni nem tudjuk. Az anyósom és a férjem is már inkább afelé hajlik, hogy altassuk el a kutyát. De annyira sajnálom, hogy csak vívodok magamban, hogy mi legyen???

Ezek a betegségei: kelések vannak a végbélnyílásánál, amik időnként kifakadnak, és most a legújabb hogy a bőre lilás véraláfutásos az oldalán és hullik ki a szőr. Már többször kapott antibiotikumot, de állandóan visszatér a betegség.Az állatorvos se tudja pontosan mi a baja... mindig úgy fogalmaz vagy túléli vagy nem... Sokat fekszik a kutya, de annyira letörtnek nem látom.....nagyon sajnálom!!



2012. nov. 12. 09:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
45%

az akita fajtamentők lesz a megoldás, ha nem tudjátok kezeltetni és nincs pénzetek normális orvoshoz vinni akkor sem kell megöletni azt a szegény állatot az orvossal...

tudod, nem olyan kellemes az a végleges elaltatás, mint ahogy azt beállítják...még ki is küldik a gazdit, hogy ne lássa mi történik azzal a szegény állattal az injekció hatására...


nem bántásból, de azért ha szereted a kutyát inkább nem az elaltatást választod...maximum ha már tényleg szenved...addig van más megoldás. pl a fajtamentők vagy épp új gazdi keresése...

2012. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 6. írt, jó megoldás lehet. Én megértem és tudom milyen az amikor nincs pénz, a semmiből nem lehet kiszorítani. Az altatás is pénzbe kerül, nálunk itt Fehérváron 7.000 Ft volt. Most Áprilisban kellett elaltatni a szintén 12 éves kutyusomat, mert rákos volt. Ebben az összegben benne foglaltatik a kábító injekció is. Ha esetleg arra kerül sor, mindenképp kérj kábítót, mert hallottam már olyanról, hogy meg sem kérdezte a doki, hogy kérnek-e csak beadta egyből a mérget :-S A mi dokink rendes volt és évek óta ismer, nála evidens volt. De én bízom benne, hogy még van más alternatíva, az elajándékozás jó ötlet lehet, ha még eszik és nem rosszkedvű, akkor nem lehet még nagy baj és megérdemelné a nyugodt öregkort, ugyanúgy mint az ember. Mi a kutyánkat akkor altattuk el, amikor egyszer csak nem bírt már lábra állni sem és nem evett, nem ivott. Egyébként az ilyen bőrbetegség lehet rüh, de azt az orvosnak fel kéne ismernie, tehát ha nem az, lehet ekcéma is. Nem akarlak ijesztgetni, de lehet még ezen felül valami vérfertőzés is. Kérdés, hogy nem érintkezett-e idegen kóbor állattal, rókával. Mert nálunk egyszer egy német juhász kutyusunk járt így, valahogy egy döglött róka került az udvarba, bedobhatta valaki. A kutyának elkezdett hullani a szőre itt-ott, és csúnya volt a bőre, meg rohamosan fogyott. Ránézésre itt sem tudta megállapítani az orvos, hogy mi baja, de akkor volt a családnak pénze, így volt vérvizsgálat, meg mindenféle mire kiderült, hogy a rókától kapott vérfertőzést. Sajnos altatás lett a vége. Ne félj, nem mondom, hogy a tiéddel is ez van, csak mindent számításba kell venni, főleg ha gyerek van.
2012. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
55%
Szia!Én biztos nem altatnám el.Ha antibiotikum kell akkor adjatok neki augmentint, az max 2000ft.Nekem most egy 7 hónapos bernáthegyim van.A hét hónap alatt volt egy gyomorcsavarodása amivel megműtötték kivarrták a gyomrát, azt mondták többet nem fordulhat elő, ez éjszakai pótlékkal 15eft+gyógyszer+üzemanyag.Most kb 3 hete egy duzzanat lett a füle és a szája között, nyálmirigy cisztája lett.Most műtötték meg csütörtökön az 50eft volt+gyógyszer+üzemanyag.Mi sem állunk fényesen anyagilag( jó nem halunk éhen). Ha 15 éves lett volna akkor is megműttetem mert én úgy vállaltam kutyust hogy mindent megteszek érte, mert ő is egy érző lény.Aki minden feltétel nélkül szeret.Szóval csak azt akarom kihozni, hogy próbáljatok meg többet foglalkozni vele mert, szerintem egyáltalán nincs foglalkozva a kutyussal.Nem hiszem h olyan betegségei lennének h emberre is veszélyes lenne mert akkor az állatorvos rögtön szólt volna.Mi is vidéken lakunk, a kiszállás 500ft, szerintem az nem olyan nagy összeg.Vagy kocsiba be és gyors elviszitek.Attól mert öreg és beteges nem kell elaltatni, mert te is leszel öreg és beteges és téged se altatnak el.
2012. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
37%
12 éves,az azért már szép kor kutyánál.....Sokan írják a fajta mentőt stb...Tudom ,hogy milyen kevés pénzből élni.Én is gyesen vagyok,épp csak kijővűnk.Nekünk tavaly kelet elaltatni mert megmérgezték és hiába lett megmentve a belső szervei tönkre mentek...Így mi orvos tanácsára el altattuk ,nem hagytuk szenvedni ,nem mentünk semmilyen fajta mentőhőz stb....
2012. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Nálunk csak a kiszállás 5000Ft, nem 500Ft. Messziről jön az orvos. Köszönöm a sok hozzászólást! Nem szeretném elaltatni, valahogy szeretném meggyógyítani...
2012. nov. 12. 10:25
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

11. Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Nem azzal amit írtál, hanem az orvosokkal, akik kiküldik a gazdit. Én végig ott voltam a kutyám mellett, biztos vagyok benne, hogy szüksége volt rám, hogy fogjam a drága kis fejét és simogassam közben. Hidd el, ha kap kábítót, nem érez sokat, nem rángatózik, nem kínlódik. Legalábbis nálunk így volt, hogy beadott a doki egy kábítót és ellenőrizte, hogy a kutya reagál-e még külső jelekre. Mikor úgy ítélte meg, hogy még valamennyire képben van, adott még egyet, és amikor már nem volt szemmozgás, nem reagált semmire, ezután adta be a halálos injekciót. Csak annyit lehetett észlelni, hogy megszűnik a szuszogás és elszürkül a szeme. Ez idő alatt az orvos folyamatosan vigasztalt és tájékoztatott, hogy épp mi történik, mit érez mit nem, (persze pontosan ő sem tudhatja, de azért nagyjából tudja a reakciókból). A lényeg, hogy a kutyám, ha minden igaz, az utolsó pillanatig az én arcomat látta és az én kezem érezte, az én hangomat hallotta és ez a fontos. És ha minden igaz egyéb másról ami közben zajlott, nem sokat értett és fogott fel. Tény, hogy nem kellemes élmény, én véresre bőgtem a szemem, de hidd el, senki, még ember sem akar egyedül meghalni. Sokat vajúdtam, hogy ott legyek-e, de végül nem bántam, hogy ott voltam. Fel is tettem itt a kérdést anno, hogy mit tegyek, és itt beszéltek rá, hogy legyek ott. Igazuk volt.

Viszont kérdező: A leírtak alapján a Te kutyusod még nem hiszem, hogy itt tart, ezért jól gondold át. Az én kutyámnak szerintem már megváltás volt, mert valóban a halálán volt, szenvedett. De a tiéd még nem.

2012. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
11-es! Ne írj már hülyeségeket! Nem küldik ki a gazdit, hanem végig ott lehet. A kutya nem rángatózik, nem szenved, ez régen volt csak, ma már nincs. Ma már méltósággal mehetnek el az állatok is.
2012. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el egy másik orvoshoz,nem egy vidéki hozzá nem értőhöz. Annyi pénzből amit az elkér,annyiból ki jössz normális orvosnál is.
2012. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

5000-ért megy ki? azta, ez már pofátlanásg...!


Kérdező, bár lepontoztak, nem úgy értettem azt a választ, ahogy egyesek vették. Szerintem is keresd meg a fajtamentőket, hátha.

Az a baj, h NORMÁLIS doki ennyiért nem altat kutyát, mert a törvényben az van, h csak nagyon alapos indokkal lehet altatni, amibe sajnos a pénztelenség nem tartozik bele. Betegségnél csak a gyógyíthatatlant fogadja el.


Ja, csak úgy hasraütésre nehogy adjantok neki augmentint... Se állatot se embert nem gyógyszerezünk csak úgy.

2012. nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is segítséget kérnék a fajtamentőktől, vagy ha törzskönyves, a tenyésztőjétől! Nem feltétlenül kell megválnotok tőle, még az is lehet, hogy meg tudnák gyógyíttatni, és később, ha jobban álltok, majd rendelsz nekik egy nagy zsák tápot a netről... Legalábbis én tudok ilyen esetről, igaz, nem akitával.
2012. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!