Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassuk vagy ne? Nagyon...

Elaltassuk vagy ne? Nagyon sajnálom, nem tudom mit tegyünk!

Figyelt kérdés

12éves fajtiszta akita kutyánk 1 éve sokat beteg. Két kicsi gyerekem van és őket féltem nehogy elkapjanak valamit tőle. Sajnos hónapról-hónapra élünk és nincs 10-20 ezer forintunk a kutya gyógyítására. Vidéken sajnos már az sok pénz, hogy kijön az orvos házhoz. Elvinni nem tudjuk. Az anyósom és a férjem is már inkább afelé hajlik, hogy altassuk el a kutyát. De annyira sajnálom, hogy csak vívodok magamban, hogy mi legyen???

Ezek a betegségei: kelések vannak a végbélnyílásánál, amik időnként kifakadnak, és most a legújabb hogy a bőre lilás véraláfutásos az oldalán és hullik ki a szőr. Már többször kapott antibiotikumot, de állandóan visszatér a betegség.Az állatorvos se tudja pontosan mi a baja... mindig úgy fogalmaz vagy túléli vagy nem... Sokat fekszik a kutya, de annyira letörtnek nem látom.....nagyon sajnálom!!



2012. nov. 12. 09:32
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem tudod biztosítani számára a megfelelő orvosi ellátást, és a kutya láthatóan szenved, akkor altassátok el! Sokkal humánusabb, mint szenvedni hagyni! Fájdalmas, de ne magatokra gondoljatok, hanem a kutyára, arra, hogy neki mi lenne a jobb. Ha magatokat sajnáljátok, az nem vezet sehová.
2012. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha ennyire nem jó az orvos, akkor keressetek másikat! Ha erre sincs lehetőség, akkor tényleg inkább altassátok el! Megpróbálhattok neki új gazdát keresni, de kicsi rá az esély, hogy ilyen állapotban bárki is vállalná, ráadásul addig is szenved, míg keresitek az álomgazdit. Én nem adnám oda a fajtamentőknek, szerintem jobban megviselné a "gazdaváltás", meg a ketrec, mint az altatás. Mivel ő nem tudja, hogy el akarjátok altatni, ezt csak ti tudjátok, ti sajnáljátok, ő nem sajnáltatja magát, csak szenved.
2012. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Ezt nektek kell tudnotok.


Én mindenesetre képtelen lennék elaltatni/ megölni a saját kutyámat. Sőt.. úgy egyáltalában bármilyen kutyát, állatot.

Egyszer került sor a kutyusunk altatására ( mert ki kellett húzni 2 fogát), de soha az életben nem fogom elfelejteni azt a kétségbeesett pillantást a szemében ahogy ránk nézett miközben rogytak össze a lábai. Alig tudta már tartani magát de a szemét nem vette volna le rólunk. Annyi érzelem és szeretetéhség volt abban a tekintetben...


Mi meg a párommal mind a ketten elsírtuk magunkat. Pedig kb. 10-15 perc volt az egész míg végzett a doki.


Szóval, minket ez is megviselt nagyon.


Egyébként minden ember más. Van akit nagyon megvisel az ilyesmi, van akit kevésbé.


De azt tudom, hogy én bármit megtennék hogy a kutyám életben maradhasson.



Az állatorvosotok meg elég hanyag, ahogy így írsz róla. Olyan nemtörődömnek tűnik.

2012. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien írtatok! Igen avval egyetértek, hogy őt a ketrec az idegen környezet, új gazda jobban megviselné, stresszhelyzet lenne neki, mert soha nem szállítottuk sehova. A nagy kertünkben élte le az életét.

Igen avval is egyetértek, hogy ő még nincs a halálán, mert eszik, mozog-fut. Kihívunk egy másik dokit, meglátjuk mit mond, remélem gyógyítható, de ha nem az, akkor se szeretném most elaltatni, csak akkor ha az neki megváltás lesz, ha szenvedni látom! De ha a gyerekek miatt veszélyes lehet a kutyánk, akár viselkedése, akár maga a betegség....akkor viszont el kell altatni.

Az Anyósom akasztott ki, azt mondta hívjunk egy vadászt (ismerőst), aki fejbelövi és az nem kerül pénzbe......... :((((((((((

2012. nov. 12. 21:12
 25/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem olvastam el a válaszokat, nem akartam, hogy befolyásoljon, csak a kérdésre szeretnék válaszolni. Írásod szerint két probléma van!

1.- TI!! - vállaltál egy élőlényt, magadhoz vetted! Addig gondozod, míg kényelmes. / persze, már az előélete sem lehetett valami csodás, ha nehezen kezelhető, feltételezem, keveset foglalkoztatok a szocializálásával!/ ehhez csak azt tudom fűzni, hogy nem szívesen lennék nálatok nagymama, hiszen ő is megöregszik, beteg lesz!

2. - Az orvos, sajnos nem állhat a helyzet magaslatán. ad be valamit, hogy ha már kijött, fizetni is kelljen a gazdának! Nem írtad hol laksz, van - e közeletekben másik orvos, vagy rendelő, ahol esetleg kivizsgálnák, és megtudhatnák az okát, mert az mindjárt megmutatná

kezelhető - e!Leírásod alapján, egy tájogos seb, kezelhető, ha a megfelelő gyógyszert kapja, de nem vagyok benne biztos, hogy az antibiotikum a megoldás. Egy labor vizsgálat sok mindenre választ adna!A borbetegségek nem halálosak. Allergia, étel, a fekhely, bolha, nagyon sok minden előidézheti!

- Sajnos, nagyon sok kutya tartó, azt hiszi, hogy a kutyát megvenni kerül sokba, aztán majd lesz valami. Jut egy kis ételmaradék neki is. Aztán, ha mégsem jön be a számítás, hát el lehet altatni, és a gond nincs tovább! Biztos lehet olyan helyzet, hogy nehéz a családnak, de akkor dönteni kell, ki kerül többe, kit kéne elaltatni, a nagymamát, vagy a kutyát!

- Elnézést, ha túl nyers voltam, be csak a valós tényeket próbáltam felvázolni!

2012. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Boldog élete volt 12 év alatt én úgy gondolom! Amikor vettük nem volt gyerekem, sokat foglalkoztunk vele! Jöttek a gyerekek, igen a kutyára kevesebb idő jutott, de ettől még nem gondolnám, hogy rossz gazdák voltunk! Ha nem szeretném az állatomat nem gyötrődnék, hogy mi legyen vele!
2012. nov. 13. 10:17
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszik és még fut, biztos nincs a halálán. Hidd el tudni fogod ha eljött a vég, ne írj róla múlt időben. Nézesd meg másik dokival és ha nincs fertőző betegsége, hagyd még szegényt élni. Bár a korábbi hozzászólásomnál én is támogattam a fajtamentő ötletet, de átgondoltam. Igaz amit más is írt, hogy egész életében veletek volt, az volna a legnagyobb kínzás, ha elszakadna tőletek. Ez olyan mint amikor az időset bedugják az otthonba és általában ott épülnek le. A kutyáknál ez fokozottan is stresszes, mert Ők életük végéig ragaszkodnak a gazdájukhoz.
2012. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
27%
Amikor légzésbénítóval "elaltatták" a kutyámat és 2 percig iszonyatos rémülettel sírt, rángott és most már tudom: fuldoklott, nem értettem miért nem csak elaludt. Ma már tudom, hogy ha főbe lövetem, kevesebbet szenvedett volna. Ha hagytam volna magától kimúlni, akkor is kevesebbet szenvedett volna. Így 2 percig pokolian szenvedett, a golyó valószínű azonnal végzett volna vele. Bűn volt ez altatásnak nevezni. Iszonyatosan félrevezettek vele.
2012. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
68%

Ezt le fogod írni minden kérdésnél? Légzésbénítót rég nem használnak!


Szimplán túlaltatják a kutyát! Csendben, fájdalom nélkül, nyugodtan alszik el. A gazdi végig ott lehet, a kutya csak fekszik és elalszik.

2012. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
27%

Azóta leveleztem ebben a témában olyannal, aki nemrég, nem 10 éve élte át, hogy a kutyát azzal a szörnyű módszerrel altatták el.

És képzeld, le fogom írni mindenhol, mert nem a LittleReed-ek okoskodása érdekel, hanem hogy több gazda és több kutya ne élje ugyanezt át. És ez csak akkor lehet, ha a gazda előre tájékozódik. Itt írta valaki, hogy légbuborékkal is ölnek. Az a gazda, aki nincs a kutya mellett, mert "gyenge", honnan fogja tudni, spórolás címén mit adtak be a kutyájának, kedves nagyon okos?

2012. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!