Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elaltatnátok a kutyátokat?

Ti elaltatnátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

10éves fajtatiszta németjuhászról lenne szó, Doki szerint 90% osan vak, eddig csak csípő de mostmár könyök DP is kijött nála,valamint szinte teljesen süket is. látom/látjuk rajta a családdal h fáj neki ha megy szinte egész nap csak fekszik mellettünk és párommal gondolkozunk rajta hogy altassuk el mert már ez nem élet ami neki van :/ a gyerekekkel együtt nőttek fel az lányom 5 a fiam 2 éves volt amikor meglett a kutya és nagyon össze vannak nőve. Már magyaráztuk a gyerekeknek, hogy hát már nagyon öreg a kutyus és lehet meg fog halni de nagyon nem akarják .. De csak afelé hajlunk, hogy elaltatjuk mert nem akarjuk, hogy szenvedjen :( (amúgy ez a "leépülés" kb. fél év alatt szinte egyik napról a másikra jött)

Ti mit csinálnátok?


2012. nov. 15. 14:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
12 éves volt a közép snacink mikor meghoztuk a döntést. Előtte már jó 3 éve emlő daganatot diagnosztizáltak nála de azt mondták ne műttessük meg mert valószínűleg nem élné túl így pedig nem zavarta.Vígan élt csak néha néha lehetett látni rajta hogy érzékenyek az emlői( mikor a hasához nyomódott valami). Most tavasszal már láttam rajta hogy nem a régi, kicsit fáradtabb de semmi komoly. Aztán február környékén egyik napról a másikra teljesen leépült, nehezen mozgott alig állt fel. És valami iszonyúan nehezen vette a levegőt, szörnyű volt látni ahogy zihált. Reméltük hogy jobban lesz, másnap ugye hívtuk a dokit hogy jöjjön ki megnézni.Azt mondta sose lesz már jobban és hogy szenved. Nagyon nehéz döntés volt de még aznap el elaludt örökre. Én azt mondom hogy ha ti is látjátok rajta hogy már nem jó neki akkor ne hagyjátok szenvedni annál rosszabb nincs.:( Sok erőt kívánok nektek mert nagyon nehéz döntés!
2012. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az orvos mit ajánlott?
2012. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Sn0wf0x ***** válasza:

Elmesélek egy történetet. Nem leszek népszerű...volt egy Németjuhász és valamilyen farkaskuta keverékünk. Kiskölyök óta különc volt az összes többi kutya között, mindig a falkavezér volt, szabadon sétáló rottweilert vágott földhöz három hónaposan, amikor először kiszökött, majd később két dobermant. Megkötni nem lehetett, elszakította a láncot, a kennelből kimászott, negatív dőlésszögben is, gyakorlatilag erődítménnyé építettük az udvarunkat, mert a 160 cm falat megugrotta helyből. Ezeket minden túlzás nélkül mondom, a családban és baráti körben bárki igazolja, de még a szomszédok is, sőt leginkább ők :) Sosem volt egy kifejezetten szófogadó kutya, de aki velem volt azt sosem ugatta meg, nem támadta meg, mindig ránk vigyázott, kitűnő házörző volt, több veszélyesebb helyzetben is helyt állt sikeresen, kisebb koromban, ha csak hülyéskedtünk egymással majd kiszakította kennel ajtót, hogy megvédjen. Egyszer két cigánygyerek meg akarta rugdosni az uszkárunkat akit kint sétáltattam az úton, azokat is jobb belátásra bírta, anélkül rohantak az utcából, hogy a kutya kijött volna az utcára, mindenkit tisztelte! Ezt a kis regényt, csak azért írtam le, hogy érezzétek a kötődést közöttünk.


Sajnos őt is elérte a lehető legdurvább izomgyulladás. Más kutyánknál is volt ilyen, nagyon szenvedett el is altattuk. Nála is eljött az az időpont amikor már alig bírt lábra állni. Egyszer feljött az udvaron az első lépcsőfordulóig és ott maradt, egyszerűen nem bírt felállni. Édesanyámmal kimentünk, simogattuk beszéltünk hozzá ő szokás szerint bújt hozzánk. Ekkor döntöttük el, hogy el kell altatnunk. Még aznap a következő eset történt: Lent takarítottam az udvaron és jött egy teljesen idegen fickó, valamelyik házat kereste az utcában. Erre az én kutyám mit csinált??? Nyüszögés nélkül, hosszú másodpercek alatt négy lábra küzdötte magát, levonszolta magát a lépcsőn, odaállt mellém, kihúzta magát és teli torokból olyat ugatott, mint fiatal korába. Ahogy a fickó elment odament a garázsajtóhoz és lefeküdt, nem is tudott többé felállni. Muterom az emeleti ablakból én meg mellette állva néztem könnyes szemmel meglett férfi létemre. Kövezzetek meg nyugodtan, de nem tudtuk elaltatni. Becipeltem a garázsba, mert nem tudta mozgatni a végtagjait, ott ültem és feküdtem mellette, tisztába raktam, itattam, etettem....fél órára kellett magára hagynom...nem akarom túl drámaira ereszteni a történetet, de mondtam neki, hogy várjon meg nemsokára jövök...mire hazaértem elpusztult...eltemettem a kertben!


Ezzel a történettel a hátam mögött, nem tudnálak megszólni, ha nem altatnád el. Sőt megértenélek! De azt javaslom altasd el......

2012. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Mi a héten altattuk el munkahelyemen az egyik őrkutyust.

Pénteken nem tudott felkelni, kihívtuk hozzá a dokit, kiderült, hogy szívbeteg. Kapott egy csomó gyógyszert + beöntést, mert széklete sem volt. Akkor úgy tűnt, hogy egy kicsit jobban lesz, de nem kapott erőre sajnos, továbbra sem tudott felkelni, nem javult az állapota, széklete sem volt.

Én már másnap gondolkodtam rajta, hogy el kéne altatni. Ismerősök írták, hogy látni fogom a szemében, ha menni akar. Először el sem tudtam képzelni, hogy miből-hogyan fogom észrevenni, szerencsére soha nem volt még ilyenben részem.

Jártunk hozzá minden nap 2x hétvégén is, egyből felkapta a fejét, ahogy mentünk, csóvált, örült nekünk, bújt hozzánk. Még maradni akart.

Hétfő du. már láttam rajta, hogy valami nem stimmel, lassan emelte fel a fejét, ahogy kimentem hozzá, semmi csóválás. Nem láttam a szemében az örömöt, csak azt, hogy nagyon fáj neki.

Másnap reggel még rosszabb lett, már fel sem emelte a fejét, csak ahogy odaraktam az orrához a kezem, megnyalta. Itt tudtam, hogy nincs tovább, du. kihívtuk a dokit és megkapta a szurit.

Igaza volt az ismerősömnek, hogy az ember látja a kutyán, a szemében, hogy mit kell tennie és hogy mikor.

2012. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban nekünk is németjuhászunk volt. A szüleim/nagyszüleim akkoriban még teljesen máshogy gondolkodtak, mint a mai kutyások. Nem altatták el. A végén hetekig már ő sem bírt felkelni, maga alá csinált, nagyapám időnként odébb rakta, kitakarított alatta, de őt is élve kezdték el enni a férgek. Aztán egy nap elaludt. Mai fejjel belegondolva horror. A mai kutyámat soha nem tenném ki ilyen szenvedésnek.
2012. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Na leültünk a gyerekekkel beszélni hogy úgy lesz neki a legjobb ha elaltatjuk, felhívtuk az állatorvost kikértük a véleményét, ő azt mondta h ez teljesen a mi dolgunk. Ha akarjuk ő tud fájdalomcsillapítót adni de ne azt nézzük h nekünk mi lenne a jó hanem a kutyának és ő azt ajánlotta, h altassuk el. Holnap reggel 9re megyünk hozzá:(


Gondolkoztunk rajta, hogy ahelyett, hogy a kertben eltemetjük inkább elhamvasztatjuk és egy urnába berakjuk. Hol foglalkoznak kutya hamvasztással?


Mit ajánlotok azon a téren, hogy vegyünk egy új kutyát ha igen akkor német juhászt vagy másmilyet? Vagy most még egy darabig ne? Gyerekek miatt, hogy "pótolja"azért gondolkozunk hogy hozunk egy új kiskutyát! Menhelyen gondolkoztunk vagy veszünk egy új németjuhászt! Csak nem akarunk mert szinte az összes DP-s :S

2012. nov. 15. 17:53
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

Még nem is kapott gyógyszeres kezelést + fájdalomcsillapítót és már lemondanátok róla???

Nem egy dp-s kutyus van, aki pl. zöldkagylóval+lazacolajjal+fájdalomcsillapítóval teljesen tünetmentes, boldog szaladgálós életet él!!

Ne hamarkodjátok el!

2012. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként, ha a dokitok eddig nem említette a kezelést, nem hozzá mennék, hanem dp-ben jártas dokihoz.

Remélem meggondoljátok magatokat és adtok még egy esélyt a kezelésnek!

2012. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ez ugyan csípő dp, de a kezelési lehetőségekről itt is olvashatsz:

Érdemes átfutnod!

[link]

2012. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél.

Egy gyakorlatliag vak kutya, aminek még midnen is fáj - nem épp a gyógyszerezés a legjobb, az meg tönkrevágja a veséit.


Kisálltahamvasztással több helyen is foglalkoznak, általában kimennek ehlyszínre egy spec kocsival, ahol te végig megvárhatod az egészet. Mondjuk nem olcsó, de megérdemelne kennyit a barátaink.


Én régebben nézegettem, nekem ők voltak szimpik:

[link]

2012. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!