Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elaltatnátok a kutyátokat?

Ti elaltatnátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

10éves fajtatiszta németjuhászról lenne szó, Doki szerint 90% osan vak, eddig csak csípő de mostmár könyök DP is kijött nála,valamint szinte teljesen süket is. látom/látjuk rajta a családdal h fáj neki ha megy szinte egész nap csak fekszik mellettünk és párommal gondolkozunk rajta hogy altassuk el mert már ez nem élet ami neki van :/ a gyerekekkel együtt nőttek fel az lányom 5 a fiam 2 éves volt amikor meglett a kutya és nagyon össze vannak nőve. Már magyaráztuk a gyerekeknek, hogy hát már nagyon öreg a kutyus és lehet meg fog halni de nagyon nem akarják .. De csak afelé hajlunk, hogy elaltatjuk mert nem akarjuk, hogy szenvedjen :( (amúgy ez a "leépülés" kb. fél év alatt szinte egyik napról a másikra jött)

Ti mit csinálnátok?


2012. nov. 15. 14:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

én több kutyámat is elaltattam, de csak akkor amikor gyógyszeresen már nem volt javítható a közérzete. Amíg gyógyszerrel tudtuk úgy stabilizálni, hogy még élvezze a mindennapokat addig mindent megkaptak.

A kutyának a szeme az utolsó érzékszerve amit használ. Az hiányzik neki a legkevésbbé. Az orra és a füle pótolja.

2012. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Én csak akkor altatnám el, ha már nem boldog a kutyus. Nekünk volt egy kutyusunk, akinek 9 évesen lebénult a 1 hátsó lába, hát mi nem altattuk el, hanem vettünk neki egy kutyakocsit és imádta. Úgy döntöttünk, hogy akkor altatjuk el amikor ő is akarja, amikor már nem ugatja az idegeneket, és amikor már nem vár minket haza. Mert nálatok lehet hogy vak és fájdalmai vannak a kutyusnak, de ha így is látszik a szemében az élni akarás, akkor nem altatnám el, de mondjuk, ha úgy van, hogy mentek felé és már a fejét se emeli fel, akkor én is azt javaslom, hogy az lenne a legjobb neki, ha elaltatnátok.
2012. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sírt az "altatás" alatt és akkor tudtam, hogy hibát követtem el. Ő még nem akart meghalni. Élni akart a fájdalmai ellenére is. Ez az egy kis élete volt neki és én elvettem tőle.
2012. nov. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Van egy 14 éves kutyám. Fájogat neki itt-ott, nagyot hall, nehezen jön fel a lépcsőn és igen, rengeteget alszik. De amúgy meg imád labdázni. És biztos vagyok benne, hogy imád mellettem aludni is. Nem hinném, hogy el kéne altatni azért, mert öregkori fájdalmai vannak és sokat alszik. Én ezt természetesnek érzem.

Nagyapámnak is fájt itt-ott, valószínű több volt az életében a fájdalom mint a fájdalommentes időszak, de imádott élni az utolsó percig is. Nagymamám pl. rákosan kívánta a halált. Csak azért írom, hogy fájdalom, öregkori nyavalyák még nem jelentik azt, hogy értelmetlen és örömtelen egy élet. Van olyan fájdalom, igen, ami már csillapíthatatlan. De ebben az esetben nem lettem meggyőzve, hogy ez a kutya készen áll a halálra.

2012. nov. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Erkölcsileg talán a valaha legvitatottabb kérdés az eutanázia...

Természetes körülmények között nem szenvedne ennyit, bár házasítva van, velünk élnek, meghosszabbítjuk az életüket vagy a szenvedésüket... de persze Istent sem játszhatunk...


Nem javaslom hogy a porhüvelyt megtartsátok bármilyen formában is, az elengedést segítené ha közösen kiszórnátok.

2012. nov. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!