Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csináltunk az összeszoktat...

Jól csináltunk az összeszoktatást nagyjából? (első találkozás)

Figyelt kérdés

Van egy 4éves, szófogadó berni pásztorja a páromnak, plusz egy labrador-staffordshire 8hónapos keveréke(ez a munkahelyén). A keverék eredete és kölyökkora ismeretlen, hozzánk pár hónapja került.

egy mindkét kutya számára közömbös helyre vittük őket. Mikor a kevi meglátta a bernit, nagyon elkezdett félni, kiakart bújni a hámból, de megnyugtattuk. A találkozásnál megszaglászták egymást, a berni kicsit felhúzta a száját, de egyből rá lett szólva. Séta közben a keverék mindig hanyattvágta magát, de mikor a berni elől ment és nem mellette, ő is szépen ment utána.

Majd a következő 3 egymás mellett ácsorgásnál a keverék (szerintem félelmében, párom szerint szemtelenkedésében) a berni arcába ugatott minden alkalommal. Ezután elvezettük a keveréket, aki már annyira ideges volt, hogy a saját területét nem ismerte fel először és félt bemenni az udvarra. Utána negyedóra múlva semmi baja nem volt már.

jutalmaztuk őket,mikor nem csináltak rosszat. Erőszakosan nem léptünk fel.

Kezdetnek jó?

mondjuk a párom nem nagyon akarja őket összeszoktatni, csak én akarom, hogy mind a két kutya sétáljon és talán játszanak együtt..


2012. nov. 28. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam volna. Én is ezt a módszert ismerem. Tréner mutatta.
2012. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál:)

Remélem a következő találkozó alatt kicsit jobban összehangolódnak, hisz akkor már ismerik egymást látásra:)

2012. dec. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!