Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szagokat érezhet egy...

Milyen szagokat érezhet egy kutya?

Figyelt kérdés

Megvan a reggeli séta útvonalunk kisebb változásokkal,de mindig arra felé megyünk a kutyámmal, ez egy 1 órás séta. A felénél a kutyám elkezdett nagyon szaglászni ami nem is lenne olyan érdekes, de behúzta a farkát és nagyon nézelődött minden irányba, mintha tartana valamitől. A közelünkben ember se volt, se másik kutya.

Egy bizonyos ponton túl nem is akart jönni, elindult hazafelé, még mindig behúzott farokkal és még mindig nagyon nézett körbe. Amint a házunkhoz értünk farok felcsap , minden rendben. Egy picit maradtunk is lent mivel elég rövid lett így a séta. Kapott reggelit,evett, kedve jó.

Most történt először ilyen, ezért nem is erőltettem a tovább menetelt, mert nem szokott makacskodni, arra megyünk amerre én gondolom. Ennek biztos volt valami oka.

Tudom ez így elég hülye kérdés, de hátha van valakinek valami ötlete, mert kíváncsi lennék mi történhetett.



2012. dec. 2. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyed függő. Mint ahogy a hangokhoz vagy történésekhez is kötődhetnek negatív tapasztalatok, így a szagokhoz is. Szóval valószínűleg korábban összekötött egy szagot valami negatív élménnyel és most ugyanazt a szagot megtalálta.
2012. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Noss.. Az első dolog.. Ha a kutyidat sétázni viszed, az nem arról szól hogy arra megyünk amerre én gondolom... Az az 1óra róla kell hogy szóljon, arról hogy ő érezze jól magát.. Ha valamerre nem akar menni ne erőltesd mert egy ilyen reakció 1x oké.. Érezheti más kutya erőtelesen koncentrált vizeletének a szagát ami megrémítheti hogy más területére tévedt.. Viszont ha ráerőlteted hogy még 1x arra menjetek vagy többször amerre ő nem szeretne vagy ami neki félelmet okoz, veled is másképp fog viselkedni.. Nem történt szerintem semmi nagy dolog nagyon érzékeny a kutyák orra mindenféle szagra egyszerüen talán csak megijedt.. Arra sétázzatok amerre Ő szeretné! :) Ha meg legközelebb arra szeretne menni, hát magára vessen! :D :)
2012. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Utolsóval nagyon nem értek egyet. Nálunk a kutya arra megy sétálni, amerre én szeretnék. Én irányítom a sétát, következésképpen én vagyok az is, aki megvédi, ha baj van. Innentől a kutyám nem húzza be fülét-farkát, ha valami félelmes a számára, legfeljebb rám néz, és ha én úgy döntök, hogy továbbmegyünk, akkor gondolkodás nélkül jön ő is. Ezzel leveszem a terhet is róla, hogy bármitől félnie kelljen.
2012. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Véleményem szerint Te sem örülnél neki ha végre sétára kerül a sor amit a kutyusok nagyon szeretnek az enyém legalábbis igen nem láttam még olyan boldog állatot mint ő amikor meghallja azt a szót hogy "sééta" :) és tudja hogy róla szól az egész nem csak a rutin pisi-kaksi ennyi.. Sokkal jobbkedvű mióta tudja hogy mehetünk bármerre.. Nem rántgatom ha szagolgat valamit vagy ha "nekem ennyi elég volt.." Világ baromsága amit mondtál ne haragudj de ez az igazság.. Az én kutyusom már 13éves 3"kiképzésen" részt vettünk.. :) Mindenhol ezt a tanácsot kaptam... Persze azért éreztessük hogy hol a határ némi dominanciával de állatnál is embernél is legyen mindenhol meg a határ úgy, hogy az Neked is és a kutyusnak is jó legyen...
2012. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem értetted meg, amit írtam. Nem rutin pisi-kakiról írtam, ez nálunk amúgy sem releváns, udvari a kutyusom. Arról sem írtam, hogy elrángatnám, ha valami érdekes szagot érez, sem arról, hogy egyáltalán rángatnám. DE. A kutyám tudja, hogy a sétát én irányítom, tehát arra megyünk, amerre én szeretnék. Ha egy kutyát kerítésen belül és kívül én veszélyesnek ítélek meg, akkor is kikerüljük, ha a kutyám ezerrel csóválja neki a farkát, és attól, hogy ő érzi, hogy valami "félelmetes" járt arra, ahol vagyunk, akkor is továbbmegyünk, ha én úgy ítélem meg, hogy biztonságos. Persze a kutyák és főleg gazdák különbözőek.
2012. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem veszekedni jöttem, hanem segítő szándékkal.. :) Én évek alatt mondhatom azt olyanoktól tanultam ezeket akik szakemberek, nálam bejött.. :) Az én kutyusom kiegyensúlyozott és boldog így.. :) Lehet ez eltérő mindenkinél embereknél/állatoknál egyaránt.. :) Amúgy nagyon érdemes lesni cesar millan mikre képes a kutyákkal csak ajánlani tudom tapasztalt és tapasztalatlan gazdiknak egyaránt... :) Peace :)
2012. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat. :)

Az arra megyünk amerre én gondolom azt úgy kell érteni,hogy direkt olyan irányba,területekre ahol tudom,hogy jól érzi magát. Ahova ma mentük volna ott szoktak lenni más kutyák is akikkel tud játszani és biztonsággal el lehet engedni.(nem jár arra autó,se vad kutyák) Vannak bizonyos területek ahol a kerítés mögött elég agresszív kutyák vannak, tehát arra felé ha akarna a kutyám se mennénk,de nem is akar. Ha elengedem a pórázról viszont ő dönt hova megy, persze egy bizonyos területen belül.

Azonkivül egyet értek azzal,hogy az ember (vezér) irányítsa a sétát,de nyilván úgy,hogy elsősorban a kutyának legyen jó.

Volt már olyan,hogy olyan ember vagy kutya mellett mentünk akit a kutyám legszívesebben kikerült volna,de ezt úgy szoktuk,hogy ő megy belül én meg a "veszélyforrás" mellett és ilyenkor nem húzza be a farkát nem menekül,tehát ilyen szempontból megbízik bennem. Volt már,hogy egy támadó kutya és közé álltam így megelőzve a verekedést meg alapvetően az én feladatom a védelem.

Mai eset viszont más volt, "láhtatatlan ellenség" :D bármennyire is én irányítom a sétát, most jobbnak láttam nem erőltetni a dolgot és visszafordulni. Nem akartam rákényszeríteni. Attól, hogy nem ő irányít még lehet igaza, láthat,érezhet olyat amit én nem veszek észre,de ahogy írtam kutya vagy ember nem volt ott rajtunk kivül.

2012. dec. 2. 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen ez igy hibátlan is amit leírtál :) Mondjuk teljesen kutyafüggő.. Nem mindegy hogy egy havannai pincsiről beszélünk e akit meg kell védeni és arcoskodik egy rotival gond nélkül mert tudja hogy megvéded :D vagy egy óriáschnauzerröl ami megnő 70kilósra és ha "elkényezteted" becsokizik az első szembejövő kutyátol.. :D
2012. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves kérdező, köszönöm, erről beszéltem én is. Lehet, hogy róka, vagy olyan állat járt arra, aminek a szagával még nem találkozott, ettől ijedt meg.
2012. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló. Én sem veszekedni jöttem ide, és szerintem az, ha nem egyezik a véleményünk, nem veszekedés, legfeljebb vitatkozás, amit meg ugye lehet kulturáltan is, a másik véleményének le "világi baromság"-ozása nélkül is művelni.

Ami Cesar Millant illeti, én is nézem a műsorait, és elég furcsa lenne, ha mind a 30-40 kutyája arra menne sétálni, amerre éppen a kedve tartja, amikor a falka együtt indul útnak.

2012. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!