Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar a 7 hónapos...

Szivárvány kérdése:

Miért nem akar a 7 hónapos golden retriever kutyám a házában aludni?

Figyelt kérdés
Téliesített, szigetelt, szuper kutyaháza van, ő mégis a lábtörlőn alszik a bejárati ajtó előtt. Tettem neki a házába plédet (sajátját), játékát, de mégsem sikerül beszoktatni. Habár jó kondiban van, és vastag bundája, én mégis aggódom, hogy megfázik mert az ajtó előtt nem szélvédett a hely, csak előtető van! Mi tehetnék, hogy végre a helyén aludjon?

#hideg #kutyaház #7 hónapos golden retriever
2012. dec. 3. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hideg lesz, majd bemegy. Jah..hidegebb :o)) Nem hülye, csak kutya.
2012. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Alig egy éves menhelyi kutyus se akart bemenni a házába, mivel szoktattam be? Betettem a házba az ennivalót edényben. Hamar megtanulta.
2012. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kölyök kutyák ritkán használják a házat. Majd bemegy, ha szükségét érzi. Nekünk is mindkét kutyánk főként a bejárat előtt alszik.
2012. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja, hogy nem hülye, ha fázik majd bemegy. És valójában tudom, hogy nem hülye, de mivel szinte ő a "gyerekem" így borzasztóan aggódom érte! A kaját oda kapja, így azt már tudja, hogy egyáltalán van a ház...
2012. dec. 3. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
A lakásba nem mehet be, legalább csak éjszakára? Nekem is goldim van, 6 hónapos. A nappalokat kint tölti, akár milyen az idő, van védett helye, ahol elbújhat. De az éjszakákat mindig bent tölti, egy neki kialakított kis vacka van az egyik sarokban. Nálatok ez nem megoldható? Ha attól félsz, hogy bepisil, ne aggódj. Az enyém sem lett szobatisztaságra nevelve, de az éjszakákat kibírja pisi-kaki nélkül. Ha ki kell mennie, odaül az ajtó elé. Nálatok sem lenne gond.
2012. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

A házból rálát a bejárati ajtótokra? Ez lehet a megoldás. Illetve azt mutatja a viselkedése, hogy Veletek akar lenni. Segíthet a dolgon, ha a délutáni-esti nagy séta-játék után beküldöd a házába, ott kapja a kaját, majd kicsit simogatod. Ha ellazult, akkor otthagyod.

Nem hülyeség esetleg klikkerrel beszoktatni :)

2012. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Te vagy az, aki 4 hetesen elhozta a kutyát, mondván, hogy nem fért bele az alomba, igaz?? PFFF
2012. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen! Szóltak, hogy annyi kiskutya van, hogy nem tudnak annyival mit kezdeni... inkább elhoztuk, és nagyon szeretjük őt. Azt gondolom ha nem fért el, akár máshová is kerülhetett volna,,, sajnos ilyen is van! De tényleg nálunk jó dolga van, szép kutyaháza a kertben, játékai, és sokat foglalkozunk is vele, de mintha semmi sem lenne elég. Olyan mintha a fejünkre nőtt volna. Szót fogad, de ezt a beszoktatósdit egyszerűen nem akarja a kutyaházba... Most szakad a hó... a kutya meg vizes, mert goldi lévén imádja a vizet, így a havat is. Az ablakból figyelem, ide-oda rohangál a hóesésben, látom tetszik neki. Nekem már kevésbé, mert látom hogy vizes a szőre, és éjszaka hideg lesz. A melléképületbe ha bezárom kapar... ki akar jönni. Ha beengedem a lakásba az előszobába, akkor meg mint a bolond a kanapén akar csak feküdni... Láttatok már ilyen kutyát? Kezdem azt hinni hogy kutyakandi kamera :)
2012. dec. 4. 21:25
 9/12 anonim ***** válasza:
El van kényeztetve. Golden keverék a szomszédban, másfél éves: kipakolta a matracot a házából, ha vizes a szőre, lerázza, nem fázós és zuhogó havasesőben is sétálni akar.
2012. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól ne félj, hogy vizes a szőre és hideg az éjszaka! Olyan a goldik szőre, hogy csak a felső réteg lesz vizes, a legalsó szőrrétek teljesen száraz marad. Tehát a vizes felső rétegtől biztos nem fog fázni! Amúgy én azt látom az én goldenemen(6 hós), hogy ő most érzi a legjobban magát. Nincs meleg, nincs melege. Nagyon tömör, tömött bundájuk van, télen is vadásznak velük, télen is ki kell hozniuk a lelőtt kacsát a vízből. Úgy lettek kitenyésztve, hogy egy kis jeges víztől ne kezdjenek el dideregni. Ha fázik befekszik a házába és kész. Ha kint alszik, akkor nem fázik, ennyi. :)
2012. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!